Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna arengulugu Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna arengulugu 2013 – 2014 * Toimkond: Ellen Kask, Mare Kirr, Tamara Müür, Raili Nõgu, Kadri Paomees, Piret Paomees, Anneli Pitk, Ülle Sülla Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna arengulugu

Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna arengulugu

Eve Tuisk, toimkond*

2013 – 2014

Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna liikmete arv oli 2013. aasta alguses 123. 2014. aasta lõpuks olime kasvanud 146 liikmeni. Organisatsioonist on lahkunud mitmed NKK tegevusest lõplikult kõrvale jäänud inimesed. Viimastel aastatel on meiega liitunud väga organisatsiooniteadlikud naised, kes teavad, mis NKK on, millised on selle väärtused ja eesmärgid. Esile on tõusnud kahe valdkonna inimesed – looduskaitsjad ja õpetajad. 2013. aasta 1. märtsil sai teoks endise esinaise Ellen Kase aastatatepikkune mõte, et Saaremaa ringkonnas peaks olema akadeemiline jaoskond. Praegu kuulub Ellen Kase juhitavasse jaoskonda 16 naiskodukaitsjat, kellest paljudel juba baasväljaõpped läbitud. Pandud on alused oma traditsioonidele. Senitehtuist tähtsaimaks peetakse maakondliku esmaabivõistluse korraldamist ja selle ürituse raames loodud õpitubade juhtimist esmaabi täiendõppe andmisel.

 

Vastukaaluks akadeemilise jaoksonna loomisele tähistas 2014. aasta lõikustänupühal üks meie vanimaid jaoskondi, Orissaare, oma 15. juubelit. Sünnipäevalaps võttis külalised vastu Orissaares Püharisti külalistemajas. Kutsutute hulgas olid teiste jaoskondade esinaised, Kaitseliidu liikmed ja head koostööpartnerid, kellele pakuti toitlustuse õppepäeva raames valminud oma jaoskonna liikmete pildiga torti. Jaoskonna esinaine Anneli Pitk sai anda tublimatele Orissaare jaoskonna esinaise tänukirja, mille kujundas jaoskonna kokkukutsuja ja tegevuse algataja, Kaitseliidu kauaaegne liige Neeme Kööts.

 

2014. aastal loodi ringkonnas kaua oodatud side- ja staabigrupp, mille eestvedajaks sai Anneli Õige. Naistepoolne huvi staabiassistendi töö vastu on suur ning huvi on ka malevapoolne. Kahjuks on mandril koolitustel käimine paljude liikmete jaoks keeruline ning seega on enamik koolitusi saadud maleva baasil.

 

* Toimkond: Ellen Kask, Mare Kirr, Tamara Müür, Raili Nõgu, Kadri Paomees, Piret Paomees, Anneli Pitk, Ülle Sülla

FastLion CMS

Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna arengulugu

Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna arengulugu

Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna liikmete arv oli 2013 aasta alguses 123 2013 – 2014

Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna arengulugu

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse