Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
KKK ehk korduma kippuma küsimused "Ole valmis!" äpi kohta KKK ehk korduma kippuma Turvalist elu! KKK ehk korduma kippuma küsimused "Ole valmis!" äpi kohta

KKK ehk korduma kippuma küsimused "Ole valmis!" äpi kohta

Miks Naiskodukaitse sellise mobiilirakenduse tegi?

Mobiilirakendus on välja töötatud soovist anda hädaolukorras käitumise juhiseid edasi võimalikult paljudele inimestele. Organisatsioonisiseselt on kogu selle info jagamiseks välja töötatud Naiskodukaitse ohutushoiu kursus, aga kahjuks ei suuda me kõiki Eesti inimesi vajaliku kiirusega koolitada, seetõttu anname infot edasi ka mobiilirakenduse kaudu.

 

Kas valmistute sõjaks? Milleks paanikat külvata?

Loodud rakenduses on eluks vajalikke teadmisi erinevateks kriisijuhtumiteks – alates väiksematest isiklikest kriisidest (nt metsas eksimine) kuni suuremate elutähtsate teenuste katkemise ja loodusõnnetusteni.

 

Mis sellest äpist kasu on, kui (elekter ära läheb ja) mul internetti ei ole?

Kui oled enne tutvunud juhistega, siis tead, et Sul võiks olemas olla akupank või autolaadija. Rakendus on kasutatav ka ilma netiühenduseta.

 

Mis äpp maksab?

Äpp on tasuta, saab kasutada kolmes keeles - eesti, vene ja inglise. Rakendus on olemas nii Androidile kui ka Apple’i seadmetele.

 

Kes on äpi sisu kirjutanud?

Äpi sisu on kokku pannud Naiskodukaitse vabatahtlikud koostöös erinevate ekspertidega, nt Päästeamet, PPA, Riigikantselei elanikkonnakaitse rakkerühm, Riigi Infosüsteemi Amet, Elektrilevi, Naabrivalve jt. Osa materjalidest on koostanud ka Naiskodukaitse enda eksperdid.

 

Miks siin nii palju infot on?

Rakendus sisaldab juhiseid erinevateks kriisiolukordadeks - kasuta otsingumootorit leidmaks Sind huvitav teema või sirvi rakendust teemade kaupa.

 

Kas äpp on “valmis”?

Äpp on pidevas arenduses. Kui Sul on ettepanekuid äpi sisu osas, siis saada need aadressile .

 

Kas ma pean uuenduste jaoks äpi uuesti installima?

Sisu uuendused ehk uued peatükid ja muud täiendused saad värskendada, vajutades esilehel VÄRSKENDA nuppu, selleks on vaja internetiühendust. Aeg-ajalt võid aga äpi värskenduse poest alla laadida (kui sul pole automaatne värskendamine sisse lülitatud), arendame pidevalt ka äpi tehnilist poolt.


Mida peaksid need tegema, kes ei kasuta nutitelefoni? Kuidas saavad nemad “valmis olla”?

Enamus mobiilirakenduses olevaid juhendeid on kättesaadavad veebilehel www.olevalmis.ee.

 

Miks on äpil nimeks skautide hüüdlause (“Ole valmis!”)? Kas see on skautide äpp või miks pole siis “Alati valmis!”, nagu Kaitseliidu tunnuslause ütleb?

Rakenduse nime valik ei tuginenud ühegi organisatsiooni ega muu asutuse tunnuslausele. Nimi “Ole valmis!” ilmestab kõige paremini eesmärki, milleks rakendus sai loodud ning milline on rakenduses sisalduv info. Ole valmis erinevateks kriisiolukordadeks!

 

Miks selline logo?

Rahvusvaheliselt kasutatakse elanikkonnakaitse temaatikas logodel oran¾i ja sinist värvust ning kolmnurka, meie äpi logo on sellest inspireeritud.

 

Kuidas on riik äpiga seotud?

Rakendus sisaldab riiklikke käitumisjuhiseid kriisiolukordades käitumiseks (www.olevalmis.ee) ning on saanud Siseministeeriumi, Kaitseministeeriumi ja Riigikantselei elanikkonnakaitse rakkerühma heakskiidu.

 

Kodused varud – kust ma selle komplekti osta saan?

Standardkomplekti koduseid varusid ei ole olemas, igaüks komplekteerib need vastavalt oma pere vajadustele ja eelistustele.

 

Kodused varud – mul ei ole kodus ruumi, kus sellist kasti hoida.

Kodused varud ei peaks olema n-ö mustadeks päevadeks kõrvale pandud kast, vaid pidevalt rotatsioonis olevad asjad, mida järjest ära kasutatakse ja asendatakse.

 

Kas ka mu välismaal elavad eestlastest sõbrad saavad äppi kasutada?

Asukoha piiranguid allalaadimisel ei ole, ainsaks piiranguks on hetkel eesti, vene või inglise keele oskus. 

Turvalist elu!

 

FastLion CMS

KKK ehk korduma kippuma

KKK ehk korduma kippuma

Miks Naiskodukaitse sellise mobiilirakenduse tegi? Mobiilirakendus on välja töötatud soovist anda hädaolukorras käitumise juhiseid edasi võimalikult paljudele inimestele Organisatsioonisiseselt on kogu selle info jagamiseks välja töötatud Naiskodukaitse ohutushoiu kursus, aga kahjuks ei suuda me kõiki Eesti inimesi vajaliku kiirusega koolitada, seetõttu anname infot edasi ka mobiilirakenduse kaudu

KKK ehk korduma kippuma küsimused "Ole valmis!" äpi kohta

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse