Naiskodukaitse jaguneb regionaalselt 15 ringkonnaks vastavalt maakonnapiiridele.
Ringkonnad kuuluvad omakorda ka nelja Kaitseliidu maakaitseringkonna (MKR) vastutusalasse ehk osalevad vastavad MKR-i õppustel. Maakaitseringkondi on neli ja jaotumine on korraldatud alljärgnevalt:
Alloleval kaardil on näha jaotumist MKR-ide ja ringkondade järgi. |
Iga ringkond jaguneb pisemateks üksusteks - jaoskondadeks. Mõned jaoskonnad on asukohapõhised, teised mitte. Viimaseid esineb enam linnades. Jaoskonna valik ei sõltu sellest, mis aadressile inimene on sisse kirjutatud. Oluline on, et jaoskond asuks lähedal tema peamisele elukohale, et oleks mugav väljaõppes osaleda.
Ringkondi ja jaoskondi juhivad viieliikmelised juhatused, mis koosnevad vabatahtlikest naiskodukaitsjatest. Iga juhatuse eesotsas on esinaine – vastavalt siis ringkonna või jaoskonna esinaine ning tema aseesinaine. |
Jaoskonna juhatus
Jaoskonna juhatusse kuulub jaoskonna esinaine, aseesinaine ja kolm juhatuse liiget. Kõik nad on vabatahtlikud naiskodukaitsjad ja valitakse jaoskonna üldkoosoleku poolt. Jaoskonna juhatus võtab vastu uusi liikmeid, kogub liikmemaksu ning korraldab jaoskonnasisest liikmetevahelist suhtlemist. Olenevalt ringkonnast viib ta läbi õppusi või seltskondlikke üritusi.
Ringkonna juhatus
Ringkonna juhatusse kuulub ringkonna esinaine, aseesinaine ja kolm juhatuse liiget. Ka nemad on vabatahtlikud naiskodukaitsjad ja valitakse ringkonnakogu poolt, mis koosneb jaoskondade esindajatest. Ringkonna juhatus koordineerib väljaõpet ringkonna tasemel, teeb ettepanekuid liikmete autasustamiseks ning lähetab liikmeid üle-eestilistele kursustele.
Tutvu oma ringkonna ja jaoskonna juhtidega oma ringkonna kodulehel.
|
Naiskodukaitse keskjuhatus
Naiskodukaitse keskjuhatusse kuulub seitse liiget - Naiskodukaitse esinaine ning kuus vabatahtlikku naiskodukaitsjat, kes valitakse Naiskodukaitse keskkogu poolt, mis koosneb ringkondade esindajatest. Keskjuhatus korraldab Naiskodukaitse tööd ning otsustab liikmete autasustamise üle.
Loe, kes kuuluvad hetkel keskjuhatusse.
Naiskodukaitse esinaine
Naiskodukaitse esinaine juhib kogu organisatsiooni tööd, tal on mitmeid erinevaid esindus- ja asjaajamiskohustusi. Naiskodukaitse esinaine allub Kaitseliidu ülemale.
| ||
Naiskodukaitse instruktor
Naiskodukaitse instruktor on organisatsiooni palgaline töötaja. Igal ringkonnal on oma instruktor, suurematel lausa kaks või kolm. Instruktoril on samuti palju erinevaid tööülesandeid, mis on suunatud vabatahtlike aktiivse tegutsemise igakülgsele soodustamisele. Mõnikord öeldakse, et instruktor on nagu Hunt Kriimsilm oma üheksa ametiga! |
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale