Tegemist oli Alutaguse ringkonna naisansambli lauluharjutusega koosseisus Katrin Hannov, Siiri Sepp, Mai-Liis Palginõmm, Natalja Mištšuk, Hille Saarniit ja Ave Paavo. Kitarril saatis Natalja abikaasa ning kunstiliseks juhiks oli Iive Rohtla.
Osalejate rivistamine, avamarss, kõned, lipu heiskamine ja suvepäevad olidki avatud. Kohe läks lahti Bingo mäng, mille küsimused olid seatud nii, et said luua kohe tutvust teise ringkonna esindajatega.
Seejärel Kaitseliidu meeste valmistatud maitsev õhtusöök ning käes oligi muusika-aastale pühendatud piduõhtu. Avasime selle oma lauluga. Tunda andis vähene kokkuharjutamine, aga lauldud see sai ning võisime nautida edasi teiste etteasteid. Oli palju toredaid ning andekaid ülesastumisi – laule, etendusi, tantse... Võitjaks ostus Järvamaa ringkond hoogsa rokiliku etteastega.
Keskööl kohtusid tiigi kaldal Juuli ja August ning laulis Järvamaalt pärit Kaarel Orumägi. Seejärel jätkus õhtu hoogsa tantsuga. Lustisime koos teistega, aga ei tea, kas plaanitud öörahu algas kell 3, sest nii kaua ma vastu ei pidanud.
Laupäev algas võimlemiseks sobiva tempoka muusika ning hommikusöögiga. Seejärel osalesime erinevates erialagruppides: avalikud suhted, meditsiin, toitlustamine, noortetöö jne. Osalesin avalike suhete grupis ja see oli üks tõeliselt töökas ja lennukate ideedega seltskond. Loodame, et mõttetalgutest oli ka praktilist kasu ning ideed saavad kasutusele võetud.
Vapralt osalesime oma naiskonnaga ka kombineeritud võistlustel, kus tuli tassida raskeid anumaid, suusatada murul, lüüa paarilisega kokkuseotud kummikutes jalgpalli, veeretada kiivreid, ronida käpuli vihmakostüümis, hüpata neljakesi üle keerutatava köie, edastada pea kohal sõelaga vett jne. Kuna võistlus sattus ka vihmahoogu, oli see üsna meeleolukas poris müttamine.
Edasi läks programm nimetusega „Meestelt naistele“. Valida oli enesekaitse, akutrelli, mootorsae, elektritöö, tuleohutuse, puidutöö, maalimise jms. koolituse gruppides. Iga naine sai valida kolm koolitust ning osalesime neis kõik aktiivselt.
Järgnes piduõhtu ansambliga ning juhtide mitmevõistlus. Iive oli vigastanud põlve ning lükkas mind „tanki“. Osalesin siis tangijuhina. Esimese vooru ülesanded – laskemoona hoidmine ees sirgetel kätel, makaronide täpsuskaalumine, ringkonna esindajate nimetamine, sain tehtud. Komistuskiviks sai teise vooru ülesanne, kus popurriis tuli määrata loo esitajad. Ilmselt on kaunid kunstid minust kaarega mööda läinud. Kolmanda vooru ülesannete lahendamise järel tuli võitjaks Lääne ringkonna esindaja. Taas hoogne tantsupidu ning jällegi ei suuda ma kinnitada fakti, et öörahu algas kell 3.
Pühapäeva tipphetkeks oli naistel tunni aja jooksul valmistatud võimas ning maitsev küpsisetort mõõtudega 2,305 x 1,999 m, mis ürituse lõpu tähistamiseks koos ära söödi.
Olid vahvad suvepäevad! Tegevuse ja puhkuse vaheldumine paraja tempoga, kasulik ja lõbus ning vaimne ja füüsiline tegevus tasakaalus, hea toit, rõõmsad ja tegusad osalised – kõik oli suurepärane. Tänud Järva ringkonna naistele, osavatele Järva meeskokkadele ning säravatele õhtujuhtidele. |
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale