Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
„Iga otsing on nagu looming“ „Iga otsing on nagu Laupäeval, 31. augustil osalesid Saaremaa naiskodukaitsjad ja kaitseliitlased inimese otsimise kursusel. Politseileitnant Meelis Juhandi tutvustas põhimõtteid, mida rakendatakse inimese kadumise puhul, ning jagas näpunäiteid, mida tuleb silmas pidada maastikule inimest otsima minnes. Ta tõi tabavalt välja võrdluse inimese otsimise ja sporditegemise vahel. Lisaks füüsilisele pingutusele ühendab neid tegevusi keskendumine. Huvi korral leiab rohkem infot Andrus Krooni politseikolledži lõputööst „Maastikuotsingute metoodika“ ← Eelmine Vilsandi matkapäevad Järgmine → Praktilise meditsiini õppus Loode tammikus „Iga otsing on nagu looming“

„Iga otsing on nagu looming“

Eve Tuisk 5. sept. 2013

Laupäeval, 31. augustil osalesid Saaremaa naiskodukaitsjad ja kaitseliitlased inimese otsimise kursusel. Politseileitnant Meelis Juhandi tutvustas põhimõtteid, mida rakendatakse inimese kadumise puhul, ning jagas näpunäiteid, mida tuleb silmas pidada maastikule inimest otsima minnes. Ta tõi tabavalt välja võrdluse inimese otsimise ja sporditegemise vahel. Lisaks füüsilisele pingutusele ühendab neid tegevusi keskendumine.

„Iga otsing on nagu looming“
Mida inimest otsima minnes kaasa võtta? (Foto: Eve Tuisk)
„Iga otsing on nagu looming“
Politseileitnant Meelis Juhandi tutvustab erinevaid otsimistehnikaid (Foto: Eve Tuisk)

Kuna Kaitseliit on üks rahvarohkemaid kaasatavaid ressursse inimese otsingu puhul, on nimetatud koolitus igati kasulik. Isik, kes läheb appi inimest otsima, võiks silmas pidada järgmist:

  • Inimeste otsimine kuulub politsei vastutusalasse ning täita tuleb staabipolitseiniku antud ülesandeid.
  • Infot tuleb jagada – s.t kõik peavad aru saama, miks metsas ollakse ja mida seal peab tegema.
  • Üks oluline otsija tööriist on kirjutusvahend – nii harilik kui ka pastapliiats.
  • Otsija riietus olgu ilmastikule vastav ja eristatav loodusest!
  • Otsimine kestab pigem kauem kui vähem, s.t varusta end rosinate, klaaskommide vms.
  • Näita välja, kui oled väsinud, sest kurnatud otsijast ei ole kasu! Inimressursi optimaalne kasutusaeg on 4 – 6 tundi.

 

Iga otsing on nagu looming – ükski olukord ei ole teisega identne ja olukordadele tuleb läheneda erinevalt.

 

Huvi korral leiab rohkem infot Andrus Krooni politseikolledži lõputööst „Maastikuotsingute metoodika“

FastLion CMS

„Iga otsing on nagu

„Iga otsing on nagu

Mida inimest otsima minnes kaasa võtta? (Foto: Eve Tuisk) Politseileitnant Meelis Juhandi tutvustab erinevaid otsimistehnikaid (Foto: Eve Tuisk) Kuna Kaitseliit on üks rahvarohkemaid kaasatavaid ressursse inimese otsingu puhul, on nimetatud koolitus igati kasulik Isik, kes läheb appi inimest otsima, võiks silmas pidada järgmist: Inimeste otsimine kuulub politsei vastutusalasse ning täita tuleb staabipolitseiniku antud ülesandeid Laupäeval, 31. augustil osalesid Saaremaa naiskodukaitsjad ja kaitseliitlased inimese otsimise kursusel. Politseileitnant Meelis Juhandi tutvustas põhimõtteid, mida rakendatakse inimese kadumise puhul, ning jagas näpunäiteid, mida tuleb silmas pidada maastikule inimest otsima minnes. Ta tõi tabavalt välja võrdluse inimese otsimise ja sporditegemise vahel. Lisaks füüsilisele pingutusele ühendab neid tegevusi keskendumine.

„Iga otsing on nagu looming“

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse