Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Praktilise meditsiini õppus Loode tammikus Praktilise meditsiini õppus Loode Päev enne sügise algust, 21. september, leidis hommikusest Loode Tammikust terve rea erksaid inimesi – kõik neist kogunenud Saaremaa ringkonna naiskodukaitse praktilisele meditsiiniõppusele. Koolitajaks Saaremaa aasta koolitajaks kuulutatud Mare Kirr, keda kohalviibijate nimel lilledega tervitas Ellen Kask. Ja siis, mis muud kui tegevus, alga! Rohkem pilte Foto: Irina Mägi ← Eelmine „Iga otsing on nagu looming“ Järgmine → Saaremaa aasta isa 2013 on Jüri Linde Praktilise meditsiini õppus Loode tammikus

Praktilise meditsiini õppus Loode tammikus

Katrin Keso-Vares

Päev enne sügise algust, 21.september, leidis hommikusest Loode Tammikust terve rea erksaid inimesi – kõik neist kogunenud Saaremaa ringkonna naiskodukaitse praktilisele meditsiiniõppusele. Koolitajaks Saaremaa aasta koolitajaks kuulutatud Mare Kirr, keda kohalviibijate nimel lilledega tervitas Ellen Kask. Ja siis, mis muud kui tegevus, alga!

Praktilise meditsiini õppus Loode tammikus
Foto: Irina Mägi
Praktilise meditsiini õppus Loode tammikus
Foto: Irina Mägi

Õppuse eesmärgiks oli looduslikus keskkonnas läbi mängida erinevad situatsioonid, kus tuleb anda esmaabi. Jõudsime läbi teha kolm erinevat situatsiooni: puu otsast alla kukkunud laps, südamevaevustega vanem proua ja väljaväänatud hüppeliigesega naiskodukaitsja. Kõigepealt saigi oma teadmisi vabatahtliku modelli peal näidata: mis on need tegemised, mida tuleb antud situatsioonis teha, seejärel aga saime kuulata Mare asjatundlikke selgitusi, millises järjekorras ja mida tingimata peaks antud situatsioonis ette võtma, et tagada kannatanu abistamine ja abistaja enda turvalisus. Läbi sai räägitud ja ka ette näidatud, milliseid abivahendeid ja kuidas kasutada. Tekkis palju küsimusi ja saime värskendada oma meditsiinialaseid teoreetilisi teadmisi, ühtlasi neid kohe ka praktikaga sidudes. Õnneks oli ka ilmataat meie poolel, ilm oli pehme ja soojapoolne ning aeg möödus kiiresti. Väike kohvijoomine ergutuseks, aeg küsimusteks-vastusteks ja kojuminek. Kena tunne oli, ühtlasi (taas)arusaamine, et inimene õpib tõesti kogu elu ja õpitu tahab aeg-ajalt kinnistamist. Tänud kõigile, kes päeva läbiviimisele õla alla panid.

 

Rohkem pilte

Praktilise meditsiini õppus Loode tammikus
Foto: Irina Mägi

FastLion CMS

Praktilise meditsiini õppus Loode

Praktilise meditsiini õppus Loode

Foto: Irina Mägi Foto: Irina Mägi Õppuse eesmärgiks oli looduslikus keskkonnas läbi mängida erinevad situatsioonid, kus tuleb anda esmaabi Jõudsime läbi teha kolm erinevat situatsiooni: puu otsast alla kukkunud laps, südamevaevustega vanem proua ja väljaväänatud hüppeliigesega naiskodukaitsja Päev enne sügise algust, 21.september, leidis hommikusest Loode Tammikust terve rea erksaid inimesi – kõik neist kogunenud Saaremaa ringkonna naiskodukaitse praktilisele meditsiiniõppusele. Koolitajaks Saaremaa aasta koolitajaks kuulutatud Mare Kirr, keda kohalviibijate nimel lilledega tervitas Ellen Kask. Ja siis, mis muud kui tegevus, alga!

Praktilise meditsiini õppus Loode tammikus

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse