Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Võrus õpiti igapäevaste ohtudega toime tulema ning neid ennetama Võrus õpiti igapäevaste ohtudega Võrus toimus 1. mail Igapäevaturvalisuse kursus, kus õpiti hindama erinevaid riske mis võivad esineda igapäevaelus ning nendega paremini toime tulema. Sai kätt proovida tulekustuti tühjendamisel ← Eelmine NKK mälestuspäev Järgmine → Turvamess Võrus õpiti igapäevaste ohtudega toime tulema ning neid ennetama

Võrus õpiti igapäevaste ohtudega toime tulema ning neid ennetama

Merlit Maask 2. mail 2011

Võrus toimus 1.mail Igapäevaturvalisuse kursus, kus õpiti hindama erinevaid riske mis võivad esineda igapäevaelus ning nendega paremini toime tulema.

Võrus õpiti igapäevaste ohtudega toime tulema ning neid ennetama
Näitati kuidas aidata põlevat inimest
Võrus õpiti igapäevaste ohtudega toime tulema ning neid ennetama
Kursuslased

Ühepäevane kursus oli jagatud kolmeks erinevaks mooduliks: keskkonnaohutus, kus käsitleti loodusnähtustest põhjustatud ohte, ohutut liikumist looduses ning isikliku vara kaitset;

koduturvalisus, kus käsitleti kodukeemiat ja selle ohutut käitlemist, toidu ja ravimivarusid ning riskide hindamist oma koduses majapidamises;

tuleohutus, kus käsitleti tulekahjude tekkepõhjuseid, tuleohtutusnõudeid, käitumist tulekahju korral ning esmaste tulekustutusvahendite käsitlemist.

 

Tuleohtutuse moodulis said kõik soovijad proovida kustutada tekiga põlevat inimest ning kustutada pulberkustutiga. Samuti demonstreerisid päästeametnikud rasvaga panni põlemist ning mis juhtub kui põlevale rasvale kallata peale vett. Veel said soovijad kustutada põlevat rasva tulekustutustekiga.

 

Kursusel osalejate sõnul oli kursusel praktika ja teooria hästi tasakaalus. Sai kuulata teiste kursuslaste kogemusi ning juhtumisi, samuti sai ise praktiliselt tuld kustutada. Erinevad grupitööd ning praktilised ülesanded andsid mõtteainet ka edaspidiseks.

 

Kursuse viisid läbi Naiskodukaitse Tartu ringkonna liikmed Ulvi Karu ning Helle Kaasik ja Kaitseliidu Tartu maleva liige Kaido Ojala. Tuleohtuse praktilist osa aitasid läbi viia Päästeameti ennetusbüroo spetsialistid.

 

Kursus toimus Võrumaa päästeameti õppeklassis, kokku osales 18 Naiskodukaitse liiget Võru, Valga ning Põlva ringkonnast.

 

Uue kursusekava järgi viidi Igapäevaturvalisuse kursus läbi juba kolmandat korda. Eelnevalt on see läbi viidud Tartu ja Alutaguse ringkondades.

Võrus õpiti igapäevaste ohtudega toime tulema ning neid ennetama
Sai kätt proovida tulekustuti tühjendamisel
← Eelmine
NKK mälestuspäev
Järgmine →
Turvamess

FastLion CMS

Võrus õpiti igapäevaste ohtudega

Võrus õpiti igapäevaste ohtudega

Näitati kuidas aidata põlevat inimest Kursuslased Ühepäevane kursus oli jagatud kolmeks erinevaks mooduliks: keskkonnaohutus, kus käsitleti loodusnähtustest põhjustatud ohte, ohutut liikumist looduses ning isikliku vara kaitset; koduturvalisus, kus käsitleti kodukeemiat ja selle ohutut käitlemist, toidu ja ravimivarusid ning riskide hindamist oma koduses majapidamises; tuleohutus, kus käsitleti tulekahjude tekkepõhjuseid, tuleohtutusnõudeid, käitumist tulekahju korral ning esmaste tulekustutusvahendite käsitlemist Tuleohtutuse moodulis said kõik soovijad proovida kustutada tekiga põlevat inimest ning kustutada pulberkustutiga Võrus toimus 1.mail Igapäevaturvalisuse kursus, kus õpiti hindama erinevaid riske mis võivad esineda igapäevaelus ning nendega paremini toime tulema.

Võrus õpiti igapäevaste ohtudega toime tulema ning neid ennetama

www.naiskodukaitse.ee © 2021 » Naiskodukaitse