Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
NKK mälestuspäev NKK mälestuspäev 24. aprill oli üle- Eestiline Naiskodukaitse mälestuspäev. Igas ringkonnas tähistati seda erinevalt. Sel aastal kogunesid Võrumaa ringkonna naised Vastseliina kalmistule, kus külastati Marta Mälbergi hauda. ← Eelmine Relvaõpe Järgmine → Võrus õpiti igapäevaste ohtudega toime tulema ning neid ennetama NKK mälestuspäev

NKK mälestuspäev

Kaisa Peedosaar 26. aprillil 2011

24. aprill oli üle- Eestiline Naiskodukaitse mälestuspäev. Igas ringkonnas tähistati seda erinevalt. Sel aastal kogunesid Võrumaa ringkonna naised Vastseliina kalmistule, kus külastati Marta Mälbergi hauda.

NKK mälestuspäev
Kolonn liikumas Marta Mälbergi puhkepaiga poole.
NKK mälestuspäev
Instruktor Anu Jõgeva ning Marta Mälbergi poeg Toomas Mälberg

Kutsutud külaliste seas oli Marta Mälbergi poeg Toomas Mälberg, kes hetkel resideerib Sakus ning esindajad Räpina jaoskonnast, kus Marta oma tegevust alustas.

 

Koguneti kella 13.00 Vastseliina kalmistu väravate juurde. Seal tehti viimased ettevalmistused, kes aitas teisel vormi tolmust puhastada, kes kohendas sidust. Seejärel võeti kolonni kahekaupa ning liiguti vaikselt üheskoos Marta Mälbergi puhkepaika. Jumalateenistuse pidas Kuperjanovi Jalaväe pataljoni kaplan nooremleitnant Moonika Tali. Hauale asetati pärjad ning Toomas Mälberg tutvustas natukene, kes seal veel puhkavad ja rääkis natukene ka oma ema Marta elust. Vastseliina jaoskonna naised lubasid pühalikult Toomasele, et hoiavad auliikme Marta Mälbergi hauaplatsil silma peal ning käivad seda regulaarselt hooldamas. ,, Ema poleks kunagi uskunud, et kunagi seisab tema puhkepaigas nii palju ilusates vormides Naiskodukaitsjaid ja mäletavad teda. Suured tänud teile kõigile selle eest, ’’ sõnas liigutatud Toomas ema hauaplatsil seistes.

 

Seejärel liiguti kolonnis Vastseliina Rahvamaja poole läbi aleviku. Seal ootas väike kohvi ja suupistete laud.

 

NKK mälestuspäev
← Eelmine
Relvaõpe

FastLion CMS

NKK mälestuspäev

NKK mälestuspäev

Kolonn liikumas Marta Mälbergi puhkepaiga poole Instruktor Anu Jõgeva ning Marta Mälbergi poeg Toomas Mälberg Kutsutud külaliste seas oli Marta Mälbergi poeg Toomas Mälberg, kes hetkel resideerib Sakus ning esindajad Räpina jaoskonnast, kus Marta oma tegevust alustas 24. aprill oli üle- Eestiline Naiskodukaitse mälestuspäev. Igas ringkonnas tähistati seda erinevalt. Sel aastal kogunesid Võrumaa ringkonna naised Vastseliina kalmistule, kus külastati Marta Mälbergi hauda.

NKK mälestuspäev

www.naiskodukaitse.ee © 2021 » Naiskodukaitse