Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Vilsandi talvematk Vilsandi talvematk „Normaalsed inimesed magavad kodus sel aja, mitte ei rända mööda ilma ringi!“ Nii saatis muhelev maleva staabi korrapidaja meid laupäeva (15. 02. 2014) hommikul kella 8 paiku Kuressaarest Vilsandi poole teele. Muinasjutust paralleele tõmmates moodustas matkameeskonna seitse lumivalgukest: Anneli, Ene, Margit, Pille, Piret, Raili, Tamara ning üks pöialpoiss Madis. ← Eelmine Paastumaarjapäeva tähistamine Järgmine → Naiskodukaitse tõttab appi igas olukorras ehk Saaremaa neljas ohutuspäev Vilsandi talvematk

Vilsandi talvematk

Piret Sepp

„Normaalsed inimesed magavad kodus sel aja, mitte ei rända mööda ilma ringi!“ Nii saatis muhelev maleva staabi korrapidaja meid laupäeva (15.02.2014) hommikul kella 8 paiku Kuressaarest Vilsandi poole teele.

Muinasjutust paralleele tõmmates moodustas matkameeskonna seitse lumivalgukest: Anneli, Ene, Margit, Pille, Piret, Raili, Tamara ning üks pöialpoiss Madis.

Vilsandi talvematk
Vilsandi talvematk

Enne merejääle asumist kostitasime end kerge hommikusöögiga Kuusnõmmel Käkisilma kanali lähistel.

Ilm oli vaikne, hallid pilved katsid taevalaotust, hommikune udu hiilis silmapiiril. Kui paar päeva tagasi lainetas merejääl vesi, siis täna oli katteks peale tõmmatud õrn lumevaip. Kummikud võisime koju jätta. Asendamatuteks abimeesteks olid matkasaabaste alla tõmmatud kummist metallnaeltega naelikud, mis oluliselt hõlbustasid jääl liikumist.Jalutuskäik saarelt saarele kestis peaaegu tund aega. Kel oli kiirem ja pikem samm jõudis pärale varem. Jäise teekonna ühe otsa pikkus oli 5 km, kusjuures aeg-ajalt tuli ületada kõhedust tekitavaid jääpragusid, kust vastu vaatas sillerdav külm merevesi. Jääst läbivajumise ohtu siiski ei olnud, kuna paksust oli sel pea 40 cm.

 

Vilsandil tervitasid meid kadakad ja männid, mis domineerisid karjatatud alade üle. Kuna mereületus osutus meeldivaks keha soojenduseks, jätkus võhma ka Vilsandil matkamiseks. Kokku sai tol päeval maha kõnnitud umbes 17 kilomeetrit.Sel ajal kui naised Vilsandit vallutasid hoolitses Madis selle eest, et matkaseltskond tühja kõhtu kannatama ei peaks. Sedakorda olid tööülesanded jaotatud põhimõttel: naised lahingus ja mehed tagalas. Vilsandi staabiks oli meil Margiti ja Jaani kodu. Peale maitsvat lõunasööki näitas Jaan meile meeleolukaid pilte-filmiklippe oma ümbermaailmareisist.
Lõuna söödud, kultuuriprogramm vaadatud, asusime tagasi Saaremaa poole teele.
Kuressaarde tagasi jõudes polnud enam meeles hommikune uni ega varajase ärkamise raskus. Tunne oli hoopis kerge ja rahulolev. Selja taga oli tore seiklus meeldivas seltskonnas looduse keskel.
Vilsandi talvematk

FastLion CMS

Vilsandi talvematk

Vilsandi talvematk

Enne merejääle asumist kostitasime end kerge hommikusöögiga Kuusnõmmel Käkisilma kanali lähistel Ilm oli vaikne, hallid pilved katsid taevalaotust, hommikune udu hiilis silmapiiril „Normaalsed inimesed magavad kodus sel aja, mitte ei rända mööda ilma ringi!“ Nii saatis muhelev maleva staabi korrapidaja meid laupäeva (15.02.2014) hommikul kella 8 paiku Kuressaarest Vilsandi poole teele.Muinasjutust paralleele tõmmates moodustas matkameeskonna seitse lumivalgukest: Anneli, Ene, Margit, Pille, Piret, Raili, Tamara ning üks pöialpoiss Madis.

Vilsandi talvematk

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse