Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Tähistasime Tartu rahulepingu aastapäeva Tähistasime Tartu rahulepingu aastapäeva 2. veebruaril möödus 104 aastat Tartu rahulepingu sõlmimisest. Sel puhul kogunesid päikeseküllases hommikus Sakala ringkonna naiskodukaitsjad ja kodutütred ning Sakala maleva kaitseliitlased ja noorkotkad Viljandis Vabaduse platsil Vabadussõja mälestussamba jalamil. Koos linnavalitsuse ja Viljandi gümnaasiumi esindajatega süüdati seal mälestusküünlad ja asetati lillepärjad. Galerii Tähtpäevad ← Eelmine Sakala ringkonna aasta naiskodukaitsja on Mirjam Trallmann Järgmine → Sakala ringkonnas toimetavad uued juhid Tähistasime Tartu rahulepingu aastapäeva

Tähistasime Tartu rahulepingu aastapäeva

Tea Raidsalu 4. veebr. 2024

2. veebruaril möödus 104 aastat Tartu rahulepingu sõlmimisest. Sel puhul kogunesid päikeseküllases hommikus Sakala ringkonna naiskodukaitsjad ja kodutütred ning Sakala maleva kaitseliitlased ja noorkotkad Viljandis Vabaduse platsil Vabadussõja mälestussamba jalamil. Koos linnavalitsuse ja Viljandi gümnaasiumi esindajatega süüdati seal mälestusküünlad ja asetati lillepärjad.

Tähistasime Tartu rahulepingu aastapäeva
Viljandi Vabadusõja mälestussamba juures Foto: Gunnar Teas
Järgmisena toimusid mälestushetked kindral Johan Laidoneri monumendi, kapten Anton Irve mälestuskivi ja Vabadussõjas langenute kalmistul. 
Sakala maleva pealik major Andres Lapp tõdes, et sõjaväelasena austab ta nii kindral Johan Laidoneri kui kapten Anton Irve väga kõrgelt. "On imetlusväärne, kuidas kindral Laidoner oskas ühendada erinevaid isiksusi. Kapten Irv väärib austust ja mäletamist sellepoolest, et ta seisis oma meeste kõrval, võitles ja ka langes koos nendega," rääkis malevapealik.
Õhtul osales Sakala ringkonna naiskodukaitsjate esindus Tartu rahu aastapäeva tähistamisel Kolga-Jaanis, kus esmalt peeti mälestushetk Vabadussõja ausamba juures ja sellele järgnes koosviibimine rahvamajas, kus meenutati olulisi hetki meie ajaloos ja austati neid, kes panid aluse rahule ja vabadusele.
Tähistasime Tartu rahulepingu aastapäeva
Kolga-Jaani rahvamajas Foto: Pia-Eve Teder

Tartu rahulepingu aastapäeva tähistati pidulikult ka mujal Viljandi maakonnas.

 

Galerii

FastLion CMS

Tähistasime Tartu rahulepingu aastapäeva

Tähistasime Tartu rahulepingu aastapäeva

Viljandi Vabadusõja mälestussamba juures Foto: Gunnar Teas Järgmisena toimusid mälestushetked kindral Johan Laidoneri monumendi, kapten Anton Irve mälestuskivi ja Vabadussõjas langenute kalmistul Sakala maleva pealik major Andres Lapp tõdes, et sõjaväelasena austab ta nii kindral Johan Laidoneri kui kapten Anton Irve väga kõrgelt 2. veebruaril möödus 104 aastat Tartu rahulepingu sõlmimisest. Sel puhul kogunesid päikeseküllases hommikus Sakala ringkonna naiskodukaitsjad ja kodutütred ning Sakala maleva kaitseliitlased ja noorkotkad Viljandis Vabaduse platsil Vabadussõja mälestussamba jalamil. Koos linnavalitsuse ja Viljandi gümnaasiumi esindajatega süüdati seal mälestusküünlad ja asetati lillepärjad.

Tähistasime Tartu rahulepingu aastapäeva

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse