Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
TSOBKkl ehk SBK TSOBKkl ehk SBK Järjekordne tegevliikme sõduribaaskursus (SBK) Kaitseliidus toimus alates septembrist 2010 kuni sõdurioskuse lõpurännakuni veebruaris 2011, kokku 7 nädalavahetusel. 2011 Baasväljaõpe ← Eelmine Side- ja staabigrupi sidealane täiendõpe Järgmine → Tallinna ringkonna liikmed pidasid vastlapäeva TSOBKkl ehk SBK tegevliikme sõduribaaskursus; SBK; TSOBKkl

TSOBKkl ehk SBK

Järjekordne tegevliikme sõduribaaskursus (SBK) Kaitseliidus toimus alates septembrist 2010 kuni sõdurioskuse lõpurännakuni veebruaris 2011, kokku 7 nädalavahetusel.

Kui Naiskodukaitse baasväljaõpe (NKK BVÕ) annab sõdurioskustest lühiülevaate, siis SBK-l saavad malevlased laiema teadmistebaasi. Kursusele registreeris esialgu ligi 70 osavõtjat vanuses 15 kuni 50+, naisi oli esindatud 13. Kursuse ülem oli veebel Oidsalu ja erinevatel nädalavahetustel õpetas meid üle 10 erineva instruktori. 

 

Esimesel nädalavahetusel saime ülevaate Kaitsejõududest, millele järgnes relvaõpe, drillid, ohutustehnika, relva hooldus, laskeasendid. Õppekompanii jagati jagudeks, kuhu kuulus keskmiselt 10 malevlast ning vahetustega sai igaüks proovida jaoülema kohusetäitmist. Ööbimine toimus jaotelkides, millega kaasnesid ka laagri rutiinid ja tunnimehed ning vahetustega ahju kütmine. Teisel nädalavahetusel saime sideõpet käsiraadiojaamadega, välitelefoni ja traatside loomist.  Samuti sõjatopograafiat ja selle harjutamist maastikul.

TSOBKkl ehk SBK
Foto: Heidi Tormet, Akadeemiline jaoskond

Kolmas nädalavahetusel koosnes peamiselt taktika õppest- üksikmehe ja jao edasiliikumise moodused, leppemärgid ja signaalid, aga samuti rahvusvahelise sõjaõiguse teooria ja kaasused. Järgmine kohtumine tähendas pioneeriõpet - kaevikute kaevamist novembrikuu jäises pinnases, miinid ja tegevused miiniväljal. Viiendal nädalavahetusel saime teha välitingimustes laskeharjutusi 100 m ja 50 m kauguselt sihtmärki, samuti õppegranaadi heiteid. Meditsiiniõpe andis ülevaate hügieenist välitingimustes, lahingstressist, elustamise põhimõtetest, traumahaige käsitlusest ning haavatute kandmisest. Viimane väljaõppeline nädalavahetus hõlmas endas märuliõppust, kus kõik riietusid end täisvarustusse (nägid välja kui Robocopid) ning peale teooria ning erivahenditega tutvumist hakkas põnev praktika, kus meile tehti "mässajate" poolt vastutegevust. Küll meid loobiti halgudega, küll lasti tulekustutist, sõimati ja taguti jalgadega.

TSOBKkl ehk SBK
Foto: Heidi Tormet, Akadeemiline jaoskond

Kogu õppuse toitlustus oli sõduri 24 tunni toidupakkidest katelokiga välitingimustes. Sõdurioskuste lõpurännak tähendas 40 km matkamist rasketes rakmetes, lisa 1,5 liitrise veepudeli kandmist, kiivris ja relvaga ette antud kontrollpunktides, kus tuli lahendada erinevaid ülesandeid. Kuna metsaalune maa oli liiga paksult lumega kaetud, saime magada 2 ööd lasketiiru põrandal. Lõpurännakule pääses teooriatesti soorituse alusel 40 kaasvõitlejat, kes kõik ka positiivselt lõpetasid. Rakud, villid ja kanged lihased olid päeva pärast juba unustatud, kuid kursuse läbimise rõõm oli sellest tunduvalt suurem. Kogu õppe käigus sai uhkusega kaasas kantud kursuse lippu.

TSOBKkl ehk SBK
Foto: Heidi Tormet, Akadeemiline jaoskond

Mis edasi? Üks võimalus on võtta end Kaitseressursside ametis arvele kui reservväelane, teine võimalus on edasi õppida ja end täiendada ning õpitut praktiseerida ja naiskodukaitsjatega oma oskusi jagada.

 

Soovitan kõigile kursusel osalemist!
Alustada võiks sõduriõpiku läbitöötamisega.

Heidi Tormet, akadeemiline jaoskond 22. veebr. 2011

FastLion CMS

TSOBKkl ehk SBK

TSOBKkl ehk SBK

Kui Naiskodukaitse baasväljaõpe (NKK BVÕ) annab sõdurioskustest lühiülevaate, siis SBK-l saavad malevlased laiema teadmistebaasi Kursusele registreeris esialgu ligi 70 osavõtjat vanuses 15 kuni 50+, naisi oli esindatud 13 Järjekordne tegevliikme sõduribaaskursus (SBK) Kaitseliidus toimus alates septembrist 2010 kuni sõdurioskuse lõpurännakuni veebruaris 2011, kokku 7 nädalavahetusel.

TSOBKkl ehk SBK

tegevliikme sõduribaaskursus; SBK; TSOBKkl
www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse