Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Saaremaa ringkond pidas 90. aastapäeva Saaremaa ringkond pidas 90 Teisipäeval, 8. detsembri õhtul kogunesime Saaremaa maleva staapi, et tähistada ühiselt ringkonna 90. aastapäeva. Väärikal päeval kuulutati välja ka aasta naiskodukaitsja ning tunnustati tublimaid. Foto: Kadri Paomees ← Eelmine Enne Orkaani möllas Sügistorm 2 Järgmine → Otsitakse saarlasi ja muhulasi Saaremaa ringkond pidas 90. aastapäeva

Saaremaa ringkond pidas 90. aastapäeva

Evely Aavik, Saaremaa rk 12. dets. 2015

Teisipäeval, 8. detsembri õhtul kogunesime Saaremaa maleva staapi, et tähistada ühiselt ringkonna 90. aastapäeva. Väärikal päeval kuulutati välja ka aasta naiskodukaitsja ning tunnustati tublimaid.

Saaremaa ringkond pidas 90. aastapäeva
Meeleolu lõid keelpilliõpilased Kuressaare muusikakoolist. Foto: Kadri Paomees

Maleva saal oli rahvast täis. Õhtu juhtimise võttis enda peale Jaen Teär ning pidulik sünnipäev algas ikka traditsiooniliselt – hümni laulmisega. Pidulikkust lisas see, et sedakorda laulsime kõik ise, ilma muusikakeskuse abita ning tunne oli kohe palju uhkem. Seejärel tegi Saaremaa ringkonna esinaine Mare Kirr ülevaate meie ringkonna ajaloost. Ta märkis, et 1925. aasta detsembris loodi esmalt sanitaar- ja majandusosakonnad ning pidutoimkonnad. Mare lisas, et enne teist maailmasõda oli Saaremaal 900 liiget ning 17 jaoskonda. Kui esimene president Konstantin Päts Saaremaal käis, seisis rivis sada naist. Hetkel on meil kuus jaoskonda ja 153 liiget ning seega arenguruumi veel kõvasti. Ülevaate sai ka kaasaegsetest tegevustest ning sõnavõtu lõpus tänas Mare kõiki varasemaid esinaisi, kes on oma panuse meie ringkonna arengusse andnud – Rita Loel, Ellen Kask ning Raili Nõgu. 

 

Saaremaa ringkond pidas 90. aastapäeva
Õnnitlused malevapealikult. Foto: Kadri Paomees
Saaremaa ringkond pidas 90. aastapäeva
Naiskodukaitse esinaine Airi Tooming tunnustas Saaremaa ringkonna eelmist esinaist Raili Nõgu. Foto: Kadri Paomees

 

 

Ka malevapealik kapten Margo Sai kiitis oma tervitussõnavõtus Naiskodukaitset ja lisas, et kõik, mis naised teevad, on vahva, ning tõi näite, et kuigi praegu on liikmeid vähem kui enne teist maailmasõda, siis suhtarv olevat tema sõnul sama – iga viie mehe kohta üks naine. Seega oleme väga tublid.

 

Väärikal juubelipeol tuli meie ringkonda tervitama ka NKK esinaine Airi Tooming, kes ise kinnitas, et varem ei olegi tal õnnestunud Saaremaa ringkonna sünnipäeval osaleda, kuid seda rõõmsam oli tal just juubelipeol kohal olla. Ta kiitis tegusaid ja aktiivseid naisi ja andis eelmisele Saaremaa ringkonna esinaisele Raili Nõgule üle keskjuhatuse tänukirja ning esinaisele mõeldud uhke Haapsalu salli.

 

Juubelipeol võttis tervitusteks-õnnitlusteks veel sõna Saare maavanem Kaido Kaasik, kes märkis, et NKK on alati inimeste keskel ning algatanud meie maakonnas palju toredaid ettevõtmisi ja traditsioone ning maavanem soovis jõudu ja jaksu nende kandmisel. Lisaks palus ta jõuluajal kõigil ikka aeg korraks maha ka võtta ja lähedastele pühenduda.

 

 

Aasta naiskodkaitsja on Maidi Tilk

Aastapäeval kuulutati välja ka aasta naiskodukaitsja, kelleks sai Orissaare jaoskonna staa¾ikas liige Maidi Tilk. „Ta on naine, kes on sel aastal kõige rohkem panustanud,“ kirjeldas Maidit Mare Kirr, lisades, et ta on pingutanud nii koduste, töö, kui vahel ka tervise arvelt. Tal on oskus liita sõbrad, vedada ja olla ikka ja alati abiks. Maidi ei ütle kunagi ära, kui tema abi vajatakse, ning on suure panuse andnud töösse noortega.

Saaremaa ringkond pidas 90. aastapäeva
Aasta naiskodukaitsja 2015 on Maidi Tilk. Foto: Kadri Paomees

 

Tunnustati tublimaid

Ringkonna juhatuse tänukiri:

Merike Saar-Ruumet

Piret Sepp

Raili Kuusk

Liina Kesküla

Elve Rozenkron

Agnes Heinla

Gertrud Ardel

 

Ringkonna esinaise tänukiri:

Ellen Kask

Piret Paomees

Irina Mägi

Anneli Pitk

Kadri Paomees

Eve Tuisk

Veljo Soome

 

KL Saaremaa maleva veteranide ühenduse Linnus veterani KOTKARIST:

Mare Kirr

 

 

 

Naiskodukaitse aastapäeval sai anda ka pühalikku tõotust ning seekord tegi seda Aada Hallikäär.

 

Lõpetuseks tervitasid ja tänasid koostöö eest veel teisedki partnerid: Saaremaa muuseum, Päästeamet, Vabatahtlik merepääste ja Kodutütred.

 

Meeleolu aitasid luua Laine Sepa keelpilliõpilased Karl Jõgi, Karret Sepp, Katre-Liis Võhma Kuressaare muusikakoolist.

 

Kui ametlik osa oli läbi, ootas kõiki pidulaud kohvi ja tordiga.

 

Rohkem pilte tähistamisest leiab Saaremaa ringkonna Facebooki lehelt

Saaremaa ringkond pidas 90. aastapäeva
Ringkonna esinaised kutsuvad tordile. Foto: Kadri Paomees

FastLion CMS

Saaremaa ringkond pidas 90

Saaremaa ringkond pidas 90

Meeleolu lõid keelpilliõpilased Kuressaare muusikakoolist Foto: Kadri Paomees Maleva saal oli rahvast täis Teisipäeval, 8. detsembri õhtul kogunesime Saaremaa maleva staapi, et tähistada ühiselt ringkonna 90. aastapäeva. Väärikal päeval kuulutati välja ka aasta naiskodukaitsja ning tunnustati tublimaid.

Saaremaa ringkond pidas 90. aastapäeva

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse