Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Enne Orkaani möllas Sügistorm 2 Enne Orkaani möllas Sügistorm 14. -15. novembril korraldati Saaremaal Lõmala sadamas Sügistorm 2, mis tähistas Saaremaa Vabatahtliku Merepääste Seltsi (SVMS) navigatsioonihooaja lõppu. Tegemist oli teist aastat järjest toimuva koostööõppusega, kus seati eesmärgiks koostöötegevuse harjutamine SVMS vabatahtlike merepäästjate, PPA erinevate struktuuriüksuste, Kaitseliidu ja Naiskodukaitse meditsiinirühma vahel. Korrati esmaabi teadmiste ja oskuste praktiseerimist, hädasolijate ning kannatanutele abiosutamise harjutamist. aastapäeva Enne Orkaani möllas Sügistorm 2

Enne Orkaani möllas Sügistorm 2

Mare Kirr, Saaremaa rk

14.-15. novembril korraldati Saaremaal Lõmala sadamas Sügistorm 2, mis tähistas Saaremaa Vabatahtliku Merepääste Seltsi (SVMS) navigatsioonihooaja lõppu. Tegemist oli teist aastat järjest toimuva koostööõppusega, kus seati eesmärgiks koostöötegevuse harjutamine SVMS vabatahtlike merepäästjate, PPA erinevate struktuuriüksuste, Kaitseliidu ja Naiskodukaitse meditsiinirühma vahel. Korrati esmaabi teadmiste ja oskuste praktiseerimist, hädasolijate ning kannatanutele abiosutamise harjutamist.

Enne Orkaani möllas Sügistorm 2
Mare Kirr grimeerib kannatanut. Foto: Ellen Kask
Enne Orkaani möllas Sügistorm 2
Põlengu ohver laevas. Foto: Ellen Kask

 

Õppusel oli 9 ülesandepunkti. Ülesannetes kasutati erinevaid teadmisi nii otsingute, pinnaltpääste, pukseerimise kui ka meditsiini osas, harjutati nii meeskonnatööd kui ka koostööd partneritega – seda kõike tegid merel merepääste üksused.

 

Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna meditsiinigrupi liikmete ülesanneteks olid kaldatoetuspunkti saabunud kannatanute esmane triaa¾, abiandmine traumadele vastavalt, mittekannatanute registreerimine ning jooksvate probleemide lahendamine.

 

Ettevalmistustööd ja legendide arutelud toimusid korduvalt eelneva kolme kuu jooksul. Marel ja Ellenil tuli kannatanuid mängivad vabatahtlikud grimeerida ja legendid selgeks õpetada ning hiljem piirivalvelaeval ka kohtunikena hinnanguid anda.

 

Ühisõppuse raames pidid SRU-de meeskonnas lahendama erinevaid ülesandeid, nagu päästma kannatanuid laiult ja päästeparvelt ning demonstreerima elustamisoskusi. Piirivalvelaeval Valve lavastati plahvatus, kus abi tuli anda kahele põletustega kannatanule ja ühele traumahaigele.

Enne Orkaani möllas Sügistorm 2
Päästeoperatsioonilt teel Lõmala sadamasse. Foto: Irina Mägi

Edasi jätkus õppus kaldal, kus Naiskodukaitse meditsiinirühma liikmed harjutasid omakorda kannatanutele abi osutamist. Selles punktis saime toetuda maleva kaitseliitlaste abile, kes väga oskuslikult omakorda meile abi osutasid. Gertrudi juhtimisel töötas kaldatoetuse meditsiinipunkt laitmatult.

 

Peale õppust toimus öösel koheselt ka esmaste kokkuvõtete tegemine ja avalik briifing, mis esialgsed emotsioonid hästi kokku võttis. Hea meel on tõdeda, et koostöös merepäästjatega on saanud Kaitseliidu Saaremaa malev ja Naiskodukaitse veel ühe väljundi, millega saame anda oma panuse maakonna turvalisuse tagamiseks.

FastLion CMS

Enne Orkaani möllas Sügistorm

Enne Orkaani möllas Sügistorm

Mare Kirr grimeerib kannatanut Foto: Ellen Kask Põlengu ohver laevas 14.-15. novembril korraldati Saaremaal Lõmala sadamas Sügistorm 2, mis tähistas Saaremaa Vabatahtliku Merepääste Seltsi (SVMS) navigatsioonihooaja lõppu. Tegemist oli teist aastat järjest toimuva koostööõppusega, kus seati eesmärgiks koostöötegevuse harjutamine SVMS vabatahtlike merepäästjate, PPA erinevate struktuuriüksuste, Kaitseliidu ja Naiskodukaitse meditsiinirühma vahel. Korrati esmaabi teadmiste ja oskuste praktiseerimist, hädasolijate ning kannatanutele abiosutamise harjutamist.

Enne Orkaani möllas Sügistorm 2

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse