Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Rohkem kui rabaskäik Rohkem kui rabaskäik 27. veebruaril korraldas Kuressaare I jaoskond vabariigi aastapäevale pühendatud õppematka Saaremaa suurimasse rabasse Koigis Pöide vallas. Üritusest võttis osa 17 matkalist, kus lisaks Kuressaare I jaoskonnale olid esindatud ka Pihtla, Valjala ja Akadeemilise jaoskonna naised ning pereliikmed. Foto: Piret Sepp ← Eelmine EV 98 pidulik aktus Orissaares Järgmine → Akadeemiline jaoskond väärtustab tervist Rohkem kui rabaskäik

Rohkem kui rabaskäik

Piret Sepp, Saaremaa rk 1. märtsil 2016

27. veebruaril korraldas Kuressaare I jaoskond vabariigi aastapäevale pühendatud õppematka Saaremaa suurimasse rabasse Koigis Pöide vallas. Üritusest võttis osa 17 matkalist, kus lisaks Kuressaare I jaoskonnale olid esindatud ka Pihtla, Valjala ja Akadeemilise jaoskonna naised ning pereliikmed.

Rohkem kui rabaskäik
Foto: Tamara Müür
Rohkem kui rabaskäik
Foto: Tamara Müür

 

Ilm oli tuulevaikne ja lumiselt karge, rabajärved olid jääga kaanetatud. Olles läbinud ca üle 4,6 km, tegime raja ääres asuva toeka puidust vaatetorni jalamil lõunapausi. Menüüs oli purgiseljanka, mis tuli igaühel oma katelokis valmis keeta. Ka söögitegemisel jätkus elevust, kuna nii mõnegi jaoks oli sedasorti supikeetmine esmakordne.

Pärast matka külastasime Orissaares asuvat Saaremaa sõjavara muuseumi, kus muuseumiperemees Joel Nõukas tutvustas meile muheda jutu saatel erinevaid eksponaate. Muuseumis nähtu ja kuuldu haakus hästi matkale pühendatud teemaga, mis viis mõtted sellele, et tuleks kooliajal õpitud ajalootarkusi uuesti meelde tuletama hakata.

Viimaseks ühiseks peatuspunktiks jäi Maasi ordulinnuse varemetega tutvumine, mis viis meid kujutlustes tagasi aastasse 1345, kui mõõgavendade ordu linnuse ehitas, ja aastasse 1576, kui Taani kuningas Frederik II andis käsu linnus õhku lasta.

Looduse- ja ajaloohõnguline päev läks korda: oleme jälle terake puhanumad ja targemad.

Koduteel saatis meid ere päike, mis hoogsalt lund sulatas, tuletades meelde, et varsti tuleb kena kevade.

Rohkem kui rabaskäik
Elevust tekitasid nii katelokis supikeetmine kui ka päikeseline ilm. Foto: Piret Sepp

FastLion CMS

Rohkem kui rabaskäik

Rohkem kui rabaskäik

Foto: Tamara Müür Foto: Tamara Müür Ilm oli tuulevaikne ja lumiselt karge, rabajärved olid jääga kaanetatud Olles läbinud ca üle 4,6 km, tegime raja ääres asuva toeka puidust vaatetorni jalamil lõunapausi 27. veebruaril korraldas Kuressaare I jaoskond vabariigi aastapäevale pühendatud õppematka Saaremaa suurimasse rabasse Koigis Pöide vallas. Üritusest võttis osa 17 matkalist, kus lisaks Kuressaare I jaoskonnale olid esindatud ka Pihtla, Valjala ja Akadeemilise jaoskonna naised ning pereliikmed.

Rohkem kui rabaskäik

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse