Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
EV 98 pidulik aktus Orissaares EV 98 pidulik aktus 24. veebruari pärastlõunal olid Saaremaa Sõjavaraseltsi muuseumisse kogunenud Orissaare jaoskonna naiskodukaitsjad ja kodutütred, Pöide malevkonna kaitseliitlased ning Tornimäe noorkotkad, et aktusega tähistada Eesti Vabariigi 98. sünnipäeva. Foto: Kalmer Saar ← Eelmine Õnneks on meil olemas meie inimesed Järgmine → Rohkem kui rabaskäik EV 98 pidulik aktus Orissaares

EV 98 pidulik aktus Orissaares

Raili Nõgu, Saaremaa rk

24. veebruari pärastlõunal olid Saaremaa Sõjavaraseltsi muuseumisse kogunenud Orissaare jaoskonna naiskodukaitsjad ja kodutütred, Pöide malevkonna kaitseliitlased ning Tornimäe noorkotkad, et aktusega tähistada Eesti Vabariigi 98. sünnipäeva.

EV 98 pidulik aktus Orissaares
Esimesed sissekanded auraamatusse. Foto: Kalmer Saar
EV 98 pidulik aktus Orissaares
Esimesed sissekanded auraamatusse. Foto: Kalmer Saar

 

Kohalviibijaid tervitas Orissaare vallavanem Vello Runthal, kõneles Pöide malevkonna pealik lpn Raivo Kabur. Noorte Kotkaste Tornimäe rühma juht Sven Ernesaks tänas Orkaani märgiga Margus ja Tarmo Antonovit, kes olles vaid 16-aastased, on oma panuse Orkaanil andnud juba kolmel korral. Esmakordselt kuulutati välja Naiskodukaitse Orissaare jaoskonna tegus tegija 2015 – Ülle Sülla. Orissaare jaoskonna märgi sai kauaaegne liige, endine esinaine Helle-Mai Kruusimägi ning Sõbramärgi Neeme Kööts. Auraamatusse esimeste sissekannete au kuulub Helle-Maile ja Neemele. Orissaare jaoskonna tänukirja said Lembit Kirs, Ivo Sepp, Rait Goidin, Andres Aljas, Joel Nõukas, Roman Kuznetsov, Raivo Kabur, Matti Kaljuste, Raili Nõgu ja Kairi Troska. Loomulikult kuulub jaoskonna suur tänu ja tort meie kõige olulisemale, meie esinaisele Anneli Pitkile.

 

EV 98 pidulik aktus Orissaares
Foto: Kalmer Saar

Meened ja tänusõnad kuuluvad koostööpartneritele: Marleen Võting, Eha Trumm ja Orissaare raamatukogu, Herdis Kindsigo, Vello Runthal, Jako Haikara, Jüri Linde ning Kalmer Saar.

Pühalikku hetke täiendas NKK tõotus, mille andis Margot Riis.

Meeleolukad ja armsad vahepalad tagasid kodutütred Hedina Madisson, Kertu Goidin, Annely ja Katriin Kasela ning noorkotkas Martin Mägi.

Joel Nõukase juhendamisel said kõik huvilised teha ringkäigu muuseumis. Alustati annetuste kogumist Laimjala vallas Kingli külas metsavendade Juhan (Johannes) Martini ja Andrei Ennemuisti mälestuskivi avamiseks.

Ei puudunud ka sünnipäevalaud maitsva suupoolise ning muidugi kringliga.

Koosviibimise algatajad on Orissaare jaoskonna naiskodukaitsjad ning sellega hoitakse au sees algseid traditsioone.

EV 98 pidulik aktus Orissaares
Muusikalist meeleolu lõid kodutütred. Foto: Kalmer Saar
Järgmine →
Rohkem kui rabaskäik

FastLion CMS

EV 98 pidulik aktus

EV 98 pidulik aktus

Esimesed sissekanded auraamatusse Foto: Kalmer Saar Esimesed sissekanded auraamatusse 24. veebruari pärastlõunal olid Saaremaa Sõjavaraseltsi muuseumisse kogunenud Orissaare jaoskonna naiskodukaitsjad ja kodutütred, Pöide malevkonna kaitseliitlased ning Tornimäe noorkotkad, et aktusega tähistada Eesti Vabariigi 98. sünnipäeva.

EV 98 pidulik aktus Orissaares

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse