Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Eesti Kultuurkapital tunnustas Naiskodukaitset Eesti Kultuurkapital tunnustas Naiskodukaitset Rahvakultuuri sihtkapital tunnustas eelmisel aastal silma paistnud kultuuritegelasi, sh Naiskodukaitse organisatsiooni vabatahtliku panuse eest XII noorte laulu- ja tantsupeo korralduses. 2018) Järgmine → Raplamaal algab järjekordne Staabiassistendi baaskursus Eesti Kultuurkapital tunnustas Naiskodukaitset

Eesti Kultuurkapital tunnustas Naiskodukaitset

Rahvakultuuri sihtkapital tunnustas eelmisel aastal silma paistnud kultuuritegelasi, sh Naiskodukaitse organisatsiooni vabatahtliku panuse eest XII noorte laulu- ja tantsupeo korralduses.

Eesti Kultuurkapital tunnustas Naiskodukaitset
Naiskodukaitsja olla on uhke ja hää ka kibekiirel tööajal! Foto: Ave Proos

 

Tunnustuspreemia eesmärk on tunnustada rahvakultuuri valdkonnas tegutsevaid inimesi pühendumise eest, mis on avaldanud olulist mõju oma valdkonna arengule ning innustanud neid edaspidises erialases või vabatahtlikus tegevuses.

 

Vaata kõiki tunnustuspreemia saajaid siit: http://kulka.ee/uudised/rahvakultuuri-sihtkapital-tunnustas-eelmisel-aastal-silma-paistnud-kultuuritegelasi 

 

XII noorte laulu- ja tantsupeonädalal oli töös kaks Naiskodukaitse välisööklat, üks lauluväljakul ja teine Kalevi staadionil. 117 töötajat ja vabatahtlikku jagasid terve peonädala jooksul noortele ühtekokku 134 500 supiportsjonit.

Eesti Kultuurkapital tunnustas Naiskodukaitset
Lennukikütusega töötav Hollandi välikatel FHK900. Foto: Ave Proos

Välisööklad toitsid peolisi viiel järjestikusel päeval. Laulupeo päeval koondus kogu tähelepanu lauluväljakule, kus ootasid toitlustamist kõik rongkäigult saabujad, kokku pea 50 000 inimest.

 

Väliköögi kogemustega naiskodukaitsjad on olnud laulu- ja tantsupeol toitlustamises abiks juba aastaid. Sel korral valmis lõunasupp esmakordselt lennukikütusega töötavates Hollandi välikateldes FHK900. Kastusel oleva nelja katlaga on võimalik tunni aja jooksul keeta 6000 protsu suppi.

 

Suurürituste ja kõikvõimalikes olukordades ning kriisides tuhandete inimeste toitlustamine on Naiskodukaitse üks tegevusvaldkondi. Iga naiskodukaitsja saab elementaarteadmised väliköögist Naiskodukaitse baasväljaõppe raames. Lisaks on võimalik omandada välikoka eriala ning läbida täiendkoolitusi. Väljaõpe hõlmab teadmisi toiduhügieenist, menüüde koostamisest, toiduvalmistamise tehnoloogiast, iga väljaõppe tase lõppeb praktikaga väliköögis.

 

Äärmiselt töist laulupeo suve meenutavad Naiskodukaitse esinaise Airi Toominga intervjuu ning pildigalerii: http://www.delfi.ee/archive/fotod-ja-video-tantsu-ja-laululapsed-saavad-soonuks-lennukikutuse-ning-tublide-naiste-abiga?id=78715430

Aitäh Rahvakultuuri sihtkapitalile, oleme tunnustuse eest väga tänulikud ning hoiame oma lippu jätkuvalt kõrgel!

FastLion CMS

Eesti Kultuurkapital tunnustas Naiskodukaitset

Eesti Kultuurkapital tunnustas Naiskodukaitset

Naiskodukaitsja olla on uhke ja hää ka kibekiirel tööajal! Foto: Ave Proos Tunnustuspreemia eesmärk on tunnustada rahvakultuuri valdkonnas tegutsevaid inimesi pühendumise eest, mis on avaldanud olulist mõju oma valdkonna arengule ning innustanud neid edaspidises erialases või vabatahtlikus tegevuses Vaata kõiki tunnustuspreemia saajaid siit: http://kulka Rahvakultuuri sihtkapital tunnustas eelmisel aastal silma paistnud kultuuritegelasi, sh Naiskodukaitse organisatsiooni vabatahtliku panuse eest XII noorte laulu- ja tantsupeo korralduses.

Eesti Kultuurkapital tunnustas Naiskodukaitset

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse