Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Raplamaal algab järjekordne Staabiassistendi baaskursus Raplamaal algab järjekordne Staabiassistendi 16. -18. veebruarini viiakse Raplamaal läbi Naiskodukaitse poolt korraldatava Staabiassistendi baaskursuse esimene nädalavahetus. Hea staabiassistent oskab kasutada erinevat tehnikat! Foto: Reelika Rohuste ← Eelmine Eesti Kultuurkapital tunnustas Naiskodukaitset Järgmine → Minu naine on naiskodukaitsja Raplamaal algab järjekordne Staabiassistendi baaskursus

Raplamaal algab järjekordne Staabiassistendi baaskursus

16. veebr. 2018

16.-18. veebruarini viiakse Raplamaal läbi Naiskodukaitse poolt korraldatava Staabiassistendi baaskursuse esimene nädalavahetus.

Raplamaal algab järjekordne Staabiassistendi baaskursus
Foto: Angelika Lebedev

Kui algselt oli planeeritud kursusele võtta 15 õppurit, siis seekord oli seoses suurõppusega SIIL2018 soovijaid väga palju ja kursusele pääses koguni 25 inimest. See tähendas seekord väga põhjalikku eeltööd kandideerijatega, sest hoolimata suuremast grupist tuleb umbes pooltel soovijatel järgmist kursust oodata.

 

Staabiassistendi baaskursus toimub kahel nädalavahetusel. Lisaks lähiõppele sisaldab kursus ka kaugõpet, millest üks osa (riigikaitse struktuur) saadetakse kursuslastele enne esimest nädalavahetust ja teine (töö topograafilise kaardiga ja sideõpe) enne teist nädalavahetust. Kursusel käsitletakse riigikaitse struktuuri, staabi olemust ja funktsioone, lahingdokumentatsiooni, tööd topograafilise kaardiga ja sideõpet. Lisaks toimub viimasel nädalavahetusel lõpuharjutus, milles pannakse kogu õpitu proovile. Luuakse reaalsed situatsioonid, millega tulevikus staabiassistendid õppustel kokku puutuvad, et hinnata kursuslaste hakkamasaamist.

Baaskursuse lõpetanu on suuteline täitma staabiassistendi ülesandeid kiiresti muutuvates oludes sõja- ja rahuaja üksuste ja allüksuste staapide erinevates sektsioonides.

 

Naiskodukaitses on võimalik staabiassistendiks õppida juba alates 2003. aastast. Vajadus staabiassistentide järele on järjest tõusnud. Staabitöö kogemusi on käidud saamas ka piiri taga Rootsis, osaletud on mitmel rahvusvahelisel suurõppusel, lisaks kõikidel suurematel riigisisestel õppustel ning reservõppekogunemistel.

Raplamaal algab järjekordne Staabiassistendi baaskursus
Hea staabiassistent oskab kasutada erinevat tehnikat! Foto: Reelika Rohuste

FastLion CMS

Raplamaal algab järjekordne Staabiassistendi

Raplamaal algab järjekordne Staabiassistendi

Foto: Angelika Lebedev Kui algselt oli planeeritud kursusele võtta 15 õppurit, siis seekord oli seoses suurõppusega SIIL2018 soovijaid väga palju ja kursusele pääses koguni 25 inimest See tähendas seekord väga põhjalikku eeltööd kandideerijatega, sest hoolimata suuremast grupist tuleb umbes pooltel soovijatel järgmist kursust oodata 16.-18. veebruarini viiakse Raplamaal läbi Naiskodukaitse poolt korraldatava Staabiassistendi baaskursuse esimene nädalavahetus.

Raplamaal algab järjekordne Staabiassistendi baaskursus

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse