Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitse õpetas Pärnus, kuidas peatada eluohtlikku verejooksu Naiskodukaitse õpetas Pärnus, kuidas Esmaspäeva, 13. mai õhtul pärast tööpäeva kogunesid Pärnumaa ringkonna naiskodukaitsjad Pärnu kesklinna Martensi väljakule, et anda kampaania „Peata verejooks“ raames elanikkonnale edasi teadmised selle kohta, kuidas peatada eluohtlikku verejooksu ja asetada ¾gutti. ← Eelmine „Ole valmis!” rakendusse lisandub lennuvahenditest teavitamise funktsioon elanikkonnale kasutamiseks Järgmine → Naiskodukaitse veebiseminaril saab teada, kuidas noori veebiohutuses toetada Naiskodukaitse õpetas Pärnus, kuidas peatada eluohtlikku verejooksu

Naiskodukaitse õpetas Pärnus, kuidas peatada eluohtlikku verejooksu

15. mail 2024

Esmaspäeva, 13. mai õhtul pärast tööpäeva kogunesid Pärnumaa ringkonna naiskodukaitsjad Pärnu kesklinna Martensi väljakule, et anda kampaania „Peata verejooks“ raames elanikkonnale edasi teadmised selle kohta, kuidas peatada eluohtlikku verejooksu ja asetada ¾gutti.

Naiskodukaitse õpetas Pärnus, kuidas peatada eluohtlikku verejooksu
Foto: Ly Mäemurd

Naiskodukaitsjad selgitasid, mida tähendab haava tamponeerimine ja mida pidada silmas, tehes rõhksidet kas Iisraeli sidemega, mille küljes on juba olemas haavatampoon, rõhuaplikaator ja kinnitusklamber või selle puudumisel kombineerida side muudest käepärastest vahenditest.


Huvilised said asetada õppe¾gutti spetsiaalselt selleks ette nähtud jalavööle, mis näitab ära, kas ¾guti eelpingutus on piisav ja kui palju tuleb seda järelpingutada selleks, et verejooks päriselt peatuks. Kõik said kaasa õpetussõnad, et alati tuleb ¾guti asetamise aeg täpselt fikseerida, peale pandud ¾gutti ise enam eemaldada ei tohi ja kannatanu tuleb pärast verejooksu sulgemist soojalt katta. Uuendatud sai nii mõnegi tubli inimese teadmine selle kohta, kui kaua ¾gutt peal olla tohib: paljud mäletasid kunagist kahe tunni reeglit, mistap tuli üllatusena, et lubatud aeg on tänapäeval pikem – koguni kuni seitse tundi.

Naiskodukaitse õpetas Pärnus, kuidas peatada eluohtlikku verejooksu
Foto: Ly Mäemurd
Naiskodukaitse õpetas Pärnus, kuidas peatada eluohtlikku verejooksu
Foto: Ly Mäemurd

Elupäästva esmaabi ja verejooksu peatamise õppimine on vähim, mida me saame teha enda, oma pere, sõbra või ligimese heaks olukorras, kus meedikud alles liiguvad õnnetuskohale, aga kannatanu seisund vajab kiiret sekkumist selleks, et jääda ellu.


Nii mõnedki seostasid tänast üritust võimaliku sõjaajaga, kuna õpetust jagatakse kaitseväe suurõppuse Kevadtorm ajal, aga on oluline meeles pidada, et elupäästvaid oskusi võib meil vaja minna iga päev. Teadis juba vanarahvaski: õnnetused käivad ikka mööda inimesi, mitte mööda kive ja kände.

 

Kes esimesel õhtupoolikul naiskodukaitsjate telgi juurde ei jõudnud, seda oodatakse Pärnusse Martensi väljakule uuesti neljapäeval, 16. mail kell 18.00, kui toimub kampaania teine üritus.

FastLion CMS

Naiskodukaitse õpetas Pärnus, kuidas

Naiskodukaitse õpetas Pärnus, kuidas

Foto: Ly Mäemurd Naiskodukaitsjad selgitasid, mida tähendab haava tamponeerimine ja mida pidada silmas, tehes rõhksidet kas Iisraeli sidemega, mille küljes on juba olemas haavatampoon, rõhuaplikaator ja kinnitusklamber või selle puudumisel kombineerida side muudest käepärastest vahenditest Huvilised said asetada õppe¾gutti spetsiaalselt selleks ette nähtud jalavööle, mis näitab ära, kas ¾guti eelpingutus on piisav ja kui palju tuleb seda järelpingutada selleks, et verejooks päriselt peatuks Esmaspäeva, 13. mai õhtul pärast tööpäeva kogunesid Pärnumaa ringkonna naiskodukaitsjad Pärnu kesklinna Martensi väljakule, et anda kampaania „Peata verejooks“ raames elanikkonnale edasi teadmised selle kohta, kuidas peatada eluohtlikku verejooksu ja asetada ¾gutti.

Naiskodukaitse õpetas Pärnus, kuidas peatada eluohtlikku verejooksu

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse