Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitse veebiseminaril saab teada, kuidas noori veebiohutuses toetada Naiskodukaitse veebiseminaril saab teada, Esmaspäeval, 20. mai õhtul korraldab Naiskodukaitse kõigile avatud veebiseminari “Digiliikur: Nutilapsed”. Veebiseminaril jagavad oma teadmisi ja tähelepanekuid Inger Klesment ja Diana Poudel - kaks suure kogemusega koolitajat, kes on läbi viinud sadu erinevaid külalistunde ja koolitusi erinevas vanuses lastele ja noortele. ← Eelmine Naiskodukaitse õpetas Pärnus, kuidas peatada eluohtlikku verejooksu Järgmine → Naiskodukaitse ootab osalejaid kahte ohutushoiulaagrisse õppima kriisiolukordadeks valmistumist Naiskodukaitse veebiseminaril saab teada, kuidas noori veebiohutuses toetada

Naiskodukaitse veebiseminaril saab teada, kuidas noori veebiohutuses toetada

16. mail 2024

Esmaspäeval, 20. mai õhtul korraldab Naiskodukaitse kõigile avatud veebiseminari “Digiliikur: Nutilapsed”. Veebiseminaril jagavad oma teadmisi ja tähelepanekuid Inger Klesment ja Diana Poudel - kaks suure kogemusega koolitajat, kes on läbi viinud sadu erinevaid külalistunde ja koolitusi erinevas vanuses lastele ja noortele.

Naiskodukaitse veebiseminaril saab teada, kuidas noori veebiohutuses toetada

Digiliikuri veebiseminaris jagavad Inger ja Diana oma kogemusi, kuidas õpetada lapsi ja noori digimaailma ohtusid märkama ning kuidas julgustada noori nutimaailmas kasulike tegevustega tegelema.

 

Naiskodukaitse virtuaalsete seminaride sarjas Digiliikur kohtutakse iga kuu ühe infovastupidavuse valdkonna eksperdiga, kes tutvustab põnevat ja päevakajalist teemat. Digiliikuri projekti veab Naiskodukaitse Harju ringkonna liige ja Tartu Ülikooli infovastupidavuse nooremteadur Diana Poudel. Infovastupidavus on võime vastu seista informatsioonilistele rünnakutele, manipulatsioonidele ning valeinformatsioonile. Poudeli sõnul on viimastel aastatel maailmas toimuvat jälgides arusaadav, et üldise kaitsevõime tõstmiseks on vaja leida ka enam viise, kuidas kaitsta inimesi inforuumis info ülekülluse, väärinfo ja manipulatsioonide eest.

 

Veebiseminarile on oodatud kõik huvilised. Eriti võiks teema huvi pakkuda õpetajatele, noorsootöötajatele, raamatukoguhoidjatele ja teistele, kes tegelevad meediapädevuse ja infovastupidavuse teemaga ning soovivad neil teemadel end pidevate muutustega kursis hoida.

 

Seminar toimub veebis 20. mail kell 19.00-20.30, osa võtmiseks on vaja eelnevalt registreerida siin lingil: https://forms.gle/83w4GiYQ31ra5xKY9

Ürituse toimumist aitab meeles pidada ka Facebooki üritusel "Osalen" klikkimine.

 

Mais toimuv Digiliikur on veebiseminaride sarjas juba viies. Sarja alustati aruteluõhtuga ChatGPT teemadel, teise kohtumise sisuks olid küberrünnakud ning kolmandal kohtumisel olid teemaks vandenõuteooriad. Neljandal kohtumisel vesteldi küberpettuste teemadel.

Kõiki Digiliikuri seminare saab järele vaadata Naiskodukaitse YouTube kontol.

 

Digiliikuri korraldamisele aitavad kaasa Balti Infohäirete Sekkekeskuse (BECID) meediapädevuse spetsialistid. Nende koostatud tasuta meediapädevuse materjale leiab nende kodulehelt www.becid.eu.

 

Naiskodukaitse on üle-eestiline vabatahtlik naisi koondav organisatsioon, mis annab oma panuse riigikaitsesse ja ühiskonna arengusse läbi Kaitseliidu tegevuses osalemise, kodanike harimise ning isamaaliste traditsioonide hoidmise. Ühe olulise suunana arendab Naiskodukaitse elanikkonnakaitse, sealhulgas ka infovastupidavuse valdkonda. Praeguse seisuga on Naiskodukaitses enam kui 3800 liiget.

FastLion CMS

Naiskodukaitse veebiseminaril saab teada,

Naiskodukaitse veebiseminaril saab teada,

Digiliikuri veebiseminaris jagavad Inger ja Diana oma kogemusi, kuidas õpetada lapsi ja noori digimaailma ohtusid märkama ning kuidas julgustada noori nutimaailmas kasulike tegevustega tegelema Naiskodukaitse virtuaalsete seminaride sarjas Digiliikur kohtutakse iga kuu ühe infovastupidavuse valdkonna eksperdiga, kes tutvustab põnevat ja päevakajalist teemat Esmaspäeval, 20. mai õhtul korraldab Naiskodukaitse kõigile avatud veebiseminari “Digiliikur: Nutilapsed”. Veebiseminaril jagavad oma teadmisi ja tähelepanekuid Inger Klesment ja Diana Poudel - kaks suure kogemusega koolitajat, kes on läbi viinud sadu erinevaid külalistunde ja koolitusi erinevas vanuses lastele ja noortele.

Naiskodukaitse veebiseminaril saab teada, kuidas noori veebiohutuses toetada

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse