Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitse koormusmatka ehk sõjalis-sportliku luurevõistluse võit läks 2019 aastal Võrumaa naistele Naiskodukaitse koormusmatka ehk sõjalis-sportliku Koormusmatk toimus 17. 05 – 19. 05 Tartumaal Kastre ja Kambja valdade looduskaunil maastikul. Rajal olid võistlejad veidi üle 36 tunni, kus lisaks erialastele ülesannetele pandi proovile osalejate füüsiline võimekus kui ka emotsionaalne vastupidavus. Niiet näeme augustis Valgamaal Admiral Pitka luurevõistlusel ! Nagu hambapasta reklaam oleks töös ← Eelmine Naistepäevajärgne motivatsioon räätsadel Järgmine → Orienteerumismäng Ähijärvel Naiskodukaitse koormusmatka ehk sõjalis-sportliku luurevõistluse võit läks 2019 aastal Võrumaa naistele

Naiskodukaitse koormusmatka ehk sõjalis-sportliku luurevõistluse võit läks 2019 aastal Võrumaa naistele

Kristi Randla 6. juunil 2019

Koormusmatk toimus 17.05 – 19.05 Tartumaal Kastre ja Kambja valdade looduskaunil maastikul. Rajal olid võistlejad veidi üle 36 tunni, kus lisaks erialastele ülesannetele pandi proovile osalejate füüsiline võimekus kui ka emotsionaalne vastupidavus.

Sellel aastal oli võistlustules 12 võistkonda, kellest finišini jõudis vaid 7 tiimi. Rada oli kiire, see tähendab, väga hoolikalt tuli läbi mõelda liikumismarsruut, et jõuda õigeks ajaks järgmisse kontrollpunkti, samal ajal vältides kontakti vastutegevusega. Meie tiimil õnnestus see suurepäraselt, sest vastutegevust me nägime, kuid kontakti ei sattunud ning punktidesse jõudsime õigeaegselt.

 

Võistluse jooksul oli kohustuslik läbida 15 kontrollpunkti ja üks mehitamata postkast, kus oli lisaülesanne (tingmärkide ja auastmete tundmine). Enne postkasti liikumist pidime ära andma oma mobiiltelefonid, mis pandi ümbrikusse ja teibiti kinni. Telefonid saime ümbrikuga enda kätte tagasi, kuid avada ei tohtinud va hädaolukorras. Seega, ei mingit googeldamist. Kuid meil muret ei olnud, sest tingmärgid on minu lemmikud ja auastmetega saime koos edukalt hakkama.

 

Kontrollpunktide ülesanded olid väga põnevad, kuid nõudsid nii füüsilist kui ka vaimset võimekust. Militaar-sportliku võistluse ülesanded võib jagada järgmistesse valdkondadesse: osavus, meditsiin (tsiviil- ja lahingmeditsiin), side, relvastuse tundmine, Eesti kultuur ja Naiskodukaitse ajalugu hädaolukorra lahendamine, küberluure, luure, ööorienteerumine, laskmine ak4- ga, ohutushoid, militaaralased teadmised, sõlmed ning ellujäämisoskuste kasutamine.

 

Võime pidada oma meeskonna üheks tugevuseks head meeskonnatunnetust– ja toetust. Oleme eelnevalt peaaegu täiskoosseisus osalenud erinevatel võistlustel ja rännakutel. Erinevad rännakud on lähendanud meid ja tugevdanud meie üksteisemõistmist. Sealhulgas on meie tiimil väljakujunenud ka erialased vastutajad. Kõigil meil on valdkonnad, milles oleme tugevamad ja mis on meie nn leiva- numbrid ja on valdkondi, kus saame kõik võrdselt hakkama.

 

Erinevatel võistlustel osalemine on arendanud meie erialased teadmisi ja oskusi ning suutlikkust ennast kokku võtta ka võistlussituatsioonis.

Võidukasse Võrumaa naiskonda kuulusid Karme Hain, Ruth Maadla, Kristi Randla, Reili Jäädmaa. Meid toetasid Taavi Pavlov ja Kaia Nõlvik.

 

Koormusmatka esikoht annab Võru naistele võimaluse minna Naiskodukaitset esindama rahvusvahelisel Admiral Pitka luurevõistlusele, mida peetakse üheks raskeimaks sõjalis-sportlikuks võistluseks. Eelmisel aastal oli Võru naistel õnne sellel võistlusel osaleda, kus 29 võistkonna seast saavutasime ainsa naisvõistkonnana väga hea 17. koha. Niiet näeme augustis Valgamaal Admiral Pitka luurevõistlusel !

Naiskodukaitse koormusmatka ehk sõjalis-sportliku luurevõistluse võit läks 2019 aastal Võrumaa naistele
Nagu hambapasta reklaam oleks töös

FastLion CMS

Naiskodukaitse koormusmatka ehk sõjalis-sportliku

Naiskodukaitse koormusmatka ehk sõjalis-sportliku

Sellel aastal oli võistlustules 12 võistkonda, kellest finišini jõudis vaid 7 tiimi Rada oli kiire, see tähendab, väga hoolikalt tuli läbi mõelda liikumismarsruut, et jõuda õigeks ajaks järgmisse kontrollpunkti, samal ajal vältides kontakti vastutegevusega Koormusmatk toimus 17.05 – 19.05 Tartumaal Kastre ja Kambja valdade looduskaunil maastikul. Rajal olid võistlejad veidi üle 36 tunni, kus lisaks erialastele ülesannetele pandi proovile osalejate füüsiline võimekus kui ka emotsionaalne vastupidavus.

Naiskodukaitse koormusmatka ehk sõjalis-sportliku luurevõistluse võit läks 2019 aastal Võrumaa naistele

www.naiskodukaitse.ee © 2021 » Naiskodukaitse