Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Orienteerumismäng Ähijärvel Orienteerumismäng Ähijärvel 11. augustil toimus Naiskodukaitse Antsla jaoskonna poolt korraldatud orienteerumisvõistlus juba neljandat korda, koostöös Riigimetsa Majandamise Keskusega, Ähijärve külastuskeskuses teist korda. Ilma Teieta ei oleks nii vahvat, õpetlikku ja juba traditsioonilist üritust!!! ← Eelmine Naiskodukaitse koormusmatka ehk sõjalis-sportliku luurevõistluse võit läks 2019 aastal Võrumaa naistele Järgmine → Võrumaa ringkonna uus jaoskond Orienteerumismäng Ähijärvel

Orienteerumismäng Ähijärvel

Eleri Dräbtsinski 17. augustil 2019

11. augustil toimus Naiskodukaitse Antsla jaoskonna poolt korraldatud orienteerumisvõistlus juba neljandat korda, koostöös Riigimetsa Majandamise Keskusega, Ähijärve külastuskeskuses teist korda.

Orienteerumismäng Ähijärvel

Osavõtmiseks tuli kokku panna 3 liikmeline võistkond. Proovile pandi osavus, nutikus, loodusalased teadmised ja meeskondlikud võimed.

 

Distantsi pikkuseks oli peaaegu  5 kilomeetrit ning sisaldas 10 ülesande lahendamise punkti: Esimeses punktis tuli tunda ravimtaimi, teises vana-aja asju, kolmandas tuli  tunda lindude hääli.

 

Neljandas punktis tuli teha sidemelukk, siduda hüppeliigest ja kolmnurkrätikutega kaela luumurruga käsi. Paljudele oli see punkt õpetlik ja „uus asi“, ainult üks võistkond sai peaaegu maksimumpunktid. Minul kohtunikuna oli selle üle heameel – sain võistlejatele oma teadmisi näidata.  

 

Viiendas punktis tuli meeskonnatööna nöörides tõmmates täring ajada ühest kohast teise.

 

Kuuendas punktis, mis oli ühtlasi ja võistlejate lemmikpunkt, tuli aja peale tassida vett täis 20 liitrine ämber. Kasutada võis kõike: prügikastist otsiti krõpsupakke, taarat, kilekotte... Mõned tassisid kapuutsiga, pusaga.  Lapse vihmajopega sai ämber täidetud minutiga.

 

Seitsmendas punktis tuli lahendada kuulsuste nimedest koosnev anagramm. Kes on Allika Miss, Minu Saaga ja Paranduse Vurle?

 

Kaheksandas punktis tuli mõõta asju. Kui mõõdulinti tagataskust võtta ei olnud tuli mõõdud kirjutada umbes.

 

Üheksandas punktis tuli aja peale seletada kaaslastele etteantud sõnu.

Ja viimases punktis ootas võistlejaid omapärane kotijooks, kus aja peale tuli läbida etteantud distants. See oli võistlejate meelest kõige naljakam. Naeru ja kilkeid oli kaugele kuulda.

 

Tagasiside võistlejatelt oli positiivne. Seoses sellega sai otsustatud, et teeme seda uuel aastal jälle!!! Tõenäoliselt saab see olema 15 või 16 august 2020.

 

Kokku osales 7 võistkonda. Kõik võistlejad said auhinna, pudeli limonaadi ja šokolaadi .

 

Siinkohal tahaksin tänada võistlejaid – üks punt on osalenud kõik neli aastat, kohtunikke ja toetajaid: Naiskodukaitse Võrumaa ringkond, Kaitseliidu Võrumaa malev, Antsla Tarbijate Ühistu, Antsla Ilusalong, Jana Valge, Veski Pubi ja Külalistemaja ja RMK.

 

Ilma Teieta ei oleks nii vahvat, õpetlikku  ja juba traditsioonilist üritust!!!

Orienteerumismäng Ähijärvel

FastLion CMS

Orienteerumismäng Ähijärvel

Orienteerumismäng Ähijärvel

Osavõtmiseks tuli kokku panna 3 liikmeline võistkond Proovile pandi osavus, nutikus, loodusalased teadmised ja meeskondlikud võimed 11. augustil toimus Naiskodukaitse Antsla jaoskonna poolt korraldatud orienteerumisvõistlus juba neljandat korda, koostöös Riigimetsa Majandamise Keskusega, Ähijärve külastuskeskuses teist korda.

Orienteerumismäng Ähijärvel

www.naiskodukaitse.ee © 2023 » Naiskodukaitse