Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naistepäevajärgne motivatsioon räätsadel Naistepäevajärgne motivatsioon räätsadel 9. märtsi (2019) hommik leidis meid, NKK Antsla jsk naisi (ja veidi satelliite), Liipsaare vaatetorni parklast, kus matkajuht Mikko meile räätsa- ja kepipaare välja mõõtis. Räätsad siin olid kahte tüüpi: rihmade pingutamisvõimalusega ja lihtsamad – kummi venitamisega. aastal Järgmine → Naiskodukaitse koormusmatka ehk sõjalis-sportliku luurevõistluse võit läks 2019 aastal Võrumaa naistele Naistepäevajärgne motivatsioon räätsadel

Naistepäevajärgne motivatsioon räätsadel

Anneli Kivimäe 15. märtsil 2019

9. märtsi (2019) hommik leidis meid, NKK Antsla jsk naisi (ja veidi satelliite), Liipsaare vaatetorni parklast, kus matkajuht Mikko meile räätsa- ja kepipaare välja mõõtis. Räätsad siin olid kahte tüüpi: rihmade pingutamisvõimalusega ja lihtsamad – kummi venitamisega.

Naistepäevajärgne motivatsioon räätsadel
Tarkusi kuulamas- pilt erakogust
Naistepäevajärgne motivatsioon räätsadel
Pilt erakogust

Vasakult, metsaonni (korstnast tõusis suitsu – keegi vist valmistas just hommikukohvi) kõrvalt astusime räätsadel metsa. Enamus meist kandis neid rabakingi (inglise keelne vaste räätsale on tuntud ainult kui lumeking) esmakordselt. Tundus päris põnev kõndimine, metsaalune on ju üsna eri tasandiline ja räätsa alune pind hõlmas suurema tüki kui oma jalanõu. Tagurdamist räätsadel matkajuht ei soovitanud, pigem teha väike lisakaar tagasi minekukus.

 

Lume peal kõndimine oli lihtsam, räätsaga jalg sobitas end mugavalt laiuvale lumele. Peatus rabasaarel avardas läbi matkajuhi meie mõisteid soodest. Madalsoo on kõige toitainete rikkam ja seega ka taimestikurikkam kui siirdesoo, mis on sooarengu keskmine järk e. üleminek madalsoost kõrgsooks.

 

Matkajuht soovitas rabas käituda vastupidiselt valgusfoori põhimõttele: mitte astuda heledatele rohelistele tuttidele (need on lihtsalt vett täis samblik) vaid punakaspruuni kohta, mis on juba turbapinnaseks kuhjunud rabaosa.

 

Tatsasime räätsadel ringi, nautisime rabavärve ja vaateid ning noppisime mulluseid kuremarju. Rabalaukasse olid saabunud juba laululuiged. Teepausil soojärve istumisnurgas rääkis Mikko lahti ka Meenikunno raba nimeloo: nimelt on Meeni seto mehenimi, kes elas selles rabas ja kunno tähendab nõlva (ikka setu keeles). Ja mis see raba muud on kui aastatega liivasele pinnale kuhjunud turbaväli.

 

Eestimaa loodus on ikka võrratu! Ja raba on, olenemata aastaajast, alati hullult ilus!

 

Metsas võtsime räätsad selga ja jõudsime teiselt poolt tagasi Liipsaare tornini. Meist n+1 ronis üles vaate järele ja teised kulgesid koos Mikkoga räätsasid tagastama ja kaasa võetud lõunasööki metsaonni tooma. Metsaonnis oli mõnusalt soe, onni üks naridest ootas magamisvalmis aseme- ja selle ees stardivalmis toasussidega. Kaifisime oma onnieinet ja kiitsime Elerit, et ta nii mõnusalt sisustas meie naistepäevajärgse hommikupooliku.

 

Pakkisime oma taara kaasa ja jätsime onnilauale tänukirja köetud söögikoha eest.

 

Tänud meile kõigile, mõnus oli ja samas ka uudne kogemus olla räätsadel rabas.

 

Anneli Kivimäe, üks satelliitidest

 

Naistepäevajärgne motivatsioon räätsadel
Midagi on alati loodusest head leida igal aastaajal- pilt erakogust

FastLion CMS

Naistepäevajärgne motivatsioon räätsadel

Naistepäevajärgne motivatsioon räätsadel

Tarkusi kuulamas- pilt erakogust Pilt erakogust Vasakult, metsaonni (korstnast tõusis suitsu – keegi vist valmistas just hommikukohvi) kõrvalt astusime räätsadel metsa Enamus meist kandis neid rabakingi (inglise keelne vaste räätsale on tuntud ainult kui lumeking) esmakordselt 9. märtsi (2019) hommik leidis meid, NKK Antsla jsk naisi (ja veidi satelliite), Liipsaare vaatetorni parklast, kus matkajuht Mikko meile räätsa- ja kepipaare välja mõõtis. Räätsad siin olid kahte tüüpi: rihmade pingutamisvõimalusega ja lihtsamad – kummi venitamisega.

Naistepäevajärgne motivatsioon räätsadel

www.naiskodukaitse.ee © 2023 » Naiskodukaitse