Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Meisterlik meisterdamine Meisterlik meisterdamine Eelmise aasta oktoobris ja selle aasta veebruaris meisterdasid Tallinna ringkonna käsitööhuvilised naiskodukaitsjad sini-must-valgeid prosse. Juhendajaks oli selle ala spetsialist Laine Roos. Algul tundus lausa uskumatu, kuidas paelast selliseid ilusaid lilli meisterdada saab, kuid Laine juhendamisel saime kõik oma prossid valmis. Tegemist oli tõeliselt peene näputööga. Osa valmistatud prossidest läksid heategevusliku müügi jaoks. Foto: Anne Sõber Käsitöö ← Eelmine Mälestuspäevast Järgmine → Kes ei tahaks olla sõjaprintsess ehk Xena reid 2018 Meisterlik meisterdamine

Meisterlik meisterdamine

Helen Olonen, Mare Mändveer, Anne Sõber 24. mail 2018

Eelmise aasta oktoobris ja selle aasta veebruaris meisterdasid Tallinna ringkonna käsitööhuvilised naiskodukaitsjad sini-must-valgeid prosse. Juhendajaks oli selle ala spetsialist Laine Roos. Algul tundus lausa uskumatu, kuidas paelast selliseid ilusaid lilli meisterdada saab, kuid Laine juhendamisel saime kõik oma prossid valmis. Tegemist oli tõeliselt peene näputööga. Osa valmistatud prossidest läksid heategevusliku müügi jaoks.

Tallinna ringkonna nobedad kuldsete kätega naised kogunesid ka märtsis ja aprillis, et õppida paberist korve valmistama. Kuna taaskasutus on praegu populaarne, siis mõte ajalehepaberist midagi ilusat valmistada lõi naistel kohe silmad särama. Kõigepealt veeretas igaüks endale sadakond paberist pulka, siis värviti pulgad  ja seejärel algas Piret Jürmani juhendamisel vilgas punumine. Aeg lendas heas seltskonnas kiiresti ja korvid muudkui kerkisid. Kõik olid väga rahul, et oma kätega jälle midagi ilusat valmistada said.  

Meisterlik meisterdamine
Foto: Anne Sõber
Aprillis meisterdasime ka  laekatüüpi karpe. Laudade peale oli valmis pandud põhimaterjalid ja töövahendid. Ise tuli valida kaks erinevat tapeedinäidist, millest sai teha karbikaane ja põhja. Seejärel läks Anne juhendamisel lahti mõõtmine, liimimine, voltimine ja lõikamine. Kõik naised olid tuhinas ja oma saavutuse üle rõõmsad. Kui mõnel läks midagi valesti, siis alustas otsast peale. 
 
Lõpptulemuseks said kõik väga kenad karbid. Anti veel võimalus valida karbile nurgad ja muid kaunistusi. Töö kõrvale pakuti teed ja maiustusi. Lisaks sai iga osaleja paari karbi tegemiseks mõeldud materjalid veel koju kaasa ka, et oma omandatud oskusi lihvida. 
Meisterlik meisterdamine
Foto: Anne Sõber

Käsitööõhtud on hea viis, kuidas organisatsioonikaaslastega muhedaid suhteid luua ning vanade sõpradega sidet pidada, kui vahepeal elu kiire tempo või muud asjaolud õppustel kohtuda ei võimalda. Praeguseks on ringkonna käsitööõhtud läinud suvepuhkusele, aga sügisel alustame taas ning siis juba fruktodisaini töötoaga.

Meisterlik meisterdamine
Foto: Anne Sõber
← Eelmine
Mälestuspäevast

FastLion CMS

Meisterlik meisterdamine

Meisterlik meisterdamine

Tallinna ringkonna nobedad kuldsete kätega naised kogunesid ka märtsis ja aprillis, et õppida paberist korve valmistama Kuna taaskasutus on praegu populaarne, siis mõte ajalehepaberist midagi ilusat valmistada lõi naistel kohe silmad särama Eelmise aasta oktoobris ja selle aasta veebruaris meisterdasid Tallinna ringkonna käsitööhuvilised naiskodukaitsjad sini-must-valgeid prosse. Juhendajaks oli selle ala spetsialist Laine Roos. Algul tundus lausa uskumatu, kuidas paelast selliseid ilusaid lilli meisterdada saab, kuid Laine juhendamisel saime kõik oma prossid valmis. Tegemist oli tõeliselt peene näputööga. Osa valmistatud prossidest läksid heategevusliku müügi jaoks.

Meisterlik meisterdamine

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse