Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Maakaitsepäev Võrumaa ringkonnas Maakaitsepäev Võrumaa ringkonnas Maakaitsepäev pole lihtsalt üks tavaline päev teiste hulgas, vaid meile ajalooliselt tähenduslik ja kindlasti päev, mis väärib tähistamist. Pilt võetud internetist ← Eelmine Naiskodukaitse Võrumaa ringkonna tuletooja 2024 Järgmine → Võrumaa ringkonna juhtide seminar Maakaitsepäev Võrumaa ringkonnas

Maakaitsepäev Võrumaa ringkonnas

Anneli Kivimäe 9. juulil 2024

Maakaitsepäev pole lihtsalt üks tavaline päev teiste hulgas, vaid meile ajalooliselt tähenduslik ja kindlasti päev, mis väärib tähistamist.

Maakaitsepäev Võrumaa ringkonnas
Maakaitsepäev Sulbis. Pildistas Anneli Kivimäe
Maakaitsepäev Võrumaa ringkonnas
Võidutule saabumine. Pilt võetud internetist

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Maakaitsepäev pole lihtsalt üks tavaline päev teiste hulgas, vaid meile ajalooliselt tähenduslik ja kindlasti päev, mis väärib tähistamist.

Tegevusi, mida oma rahvale pakkuda jagub terveks päevaks ja lausa nii, et sinna juurde kuulub kindlasti traditsiooniliselt ka üks toekam supp.

Maakaitsepäeva supi maine ja õnnestumine on meie naiskodukaitse liikmetele tõsine auküsimus.

See supitegu ühes kõigi oma etappidega oli meie naiste (päris mitme vahetuse) kokkade ühisloomingu tulemus. Kõigepealt vajaduste kalkulatsioon Ludmillalt, mida kõike kuni 500 portsu hernesupi jaoks tuleb kööki valmis toimetada. Tegemise esimeses vahetuses pani Ruth seakoodid õiges koguses oluliste maitseainetega reede õhtul keema. Teise vahetuse tüdrukud hakkisid alates laupäeva lõunast kogu vajamineva singi, porgandid ja sibulad ning toimetasid hakitu või sisse praadimisse ning panid likku herned ja odrakruubid. Pühapäeva hommikune vahetus kokkasid andis teada, et köögis tervitas neid mõõdukas herneuputus ja raporteeris kl 9.34, et õues nn „rootsi kateldel“ tuli all. See tähendas, et igas pajas (kokku on neid siis 4 tk) on keema pandud ca 15 liitrit supivett. Supp terves koosluses valmis vaat et lausa minutilise täpsusega õigeks väljasõidu ajaks. Sellestki polnud midagi, et supikatlad jõudsid seekordse maakaitsepäeva asukohta, Sulbi kogukonnakeskuse platsile, nn „oma ringiga“ – kes teab, see teab. Igatahes supitelgi väljastuslauad jm atribuutika said kiirelt üles sätitud ning välja jagamine algas õigel ajal ehk siis kui juba oli supisoovijaid.

Olime valmis maakaitsepäeval välja jagama kuni 500 portsu hernesuppi, tegelikkuses jagati rahvale 300+ portsu. Meie ühistööna valminud supp sai sööjatelt häid ja väga häid kiidu- ja tänusõnu, mõni andis isegi peale vaadates hinnangu, et pakume õiget ja väärt kraami.

Hülgan jagamislaua ja vahetan selga NKK piduliku vormi, et tervitada Narvas presidendilt saadud võidutule maakonda saabumist. Lähenev ühtlane ja samas valjenev mootorite mürin annab märku Rõuge Motoklubi Mägilased MC ja nende motosõprade eskordi saatel võidutule lähenemisest meie maakaitsepäevalistele Sulbis. Motomeestest on saanud (juba teist aastat) suursugune ja liigutavalt võimas saatemeeskond meie tuleteekonnale. Tänavuse tule tõid maakonda ja andsid üle malevapealikule meie parimad laskurid Kaisa Sikk ja Ain Pajo. Võidutule saabumine avab päeva pidulik-tseremoniaalse osa alustades traditsiooni kohaselt hümni laulmise ja edasi juba parimatele-aktiivsematele KL liikmetele autasude, tunnustuste või ka lihtsalt tänu edastamisega.

Järgnevalt on maakaitsepäeval osalejatel võimalus presidendi Võrumaale läkitatud võidutulest võtta toidet oma jaaniõhtu lõkete läitmiseks või  mälestusküünalde süütamiseks… Võtame meiegi oma leegi tormilaternasse ja asume riigilipu lehvides teele – ees on Võru malevkonna vastutusalas olevate mälestusmärkide juures pärgade/küünalde asetamine ja aupaukude tegemine. Kokkulepitud kellaaegadel jagatakse võidutuld kohalikule rahvale … ja mälestuskohtades Sulbis, Osulas, Võrus, Nõnoval, Lasval, Oraval… ning ringi lõpuküünal süüdatakse metsavend August Sabbe hukkumiskohas.

Mul on ikka hea meel osaleda just naiskodukaitse pidulikus vormis tuleringil mööda meie maakonda, tänud kaasamast!

Maakaitsepäev Võrumaa ringkonnas
Mäletusküünalde süütamine. Pilt võetud internetist

FastLion CMS

Maakaitsepäev Võrumaa ringkonnas

Maakaitsepäev Võrumaa ringkonnas

Maakaitsepäev Sulbis Pildistas Anneli Kivimäe Võidutule saabumine Maakaitsepäev pole lihtsalt üks tavaline päev teiste hulgas, vaid meile ajalooliselt tähenduslik ja kindlasti päev, mis väärib tähistamist.

Maakaitsepäev Võrumaa ringkonnas

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse