Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Leisi jaoskonna 1. sünnipäev Leisi jaoskonna 1 sünnipäev 16. novembril 2017 sai täis aasta Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna Leisi jaoskonna taasloomisest. Pimedal sügisõhtul saime kokku Karja kogukonnasaunas, mis on koduks Leisi kaitseliitlastele ning nüüd ka meile, et tähistada oma jaoskonna pisikest sünnipäeva. Sõime sünnipäevale kohaselt erinevaid maitsvaid salateid ja torti. Kaitseliidu mehed olid kütnud sauna, nii et saime ka saunamõnusid nautida. ← Eelmine Teeõhtu külalised olid Saaremaa vähiühingu vabatahtlikud Järgmine → Saaremaa aasta naiskodukaitsja on Mare Kirr Leisi jaoskonna 1. sünnipäev

Leisi jaoskonna 1. sünnipäev

Aire Kurs ja Erge Õnnis 26. nov. 2017

16. novembril 2017 sai täis aasta Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna Leisi jaoskonna taasloomisest. Pimedal sügisõhtul saime kokku Karja kogukonnasaunas, mis on koduks Leisi kaitseliitlastele ning nüüd ka meile, et tähistada oma jaoskonna pisikest sünnipäeva. Sõime sünnipäevale kohaselt erinevaid maitsvaid salateid ja torti. Kaitseliidu mehed olid kütnud sauna, nii et saime ka saunamõnusid nautida.

Leisi jaoskonna 1. sünnipäev
Leisi jaoskonna 1. sünnipäev

Sünnipäevaks sai kokku pandud juba kaks fotoalbumit meie tegemistest, mida vaadates meenusid tegusad päevad. Sel õhtul saime üllatuskingituse Leisi tankitõrjerühma poolt – kommikahuri! Koostöö Leisi tankitõrjerühmaga on olnud edukas ja tahame seda edaspidi veelgi tihendada. Naised on toitlustanud mehi õppuste raames ja koos pidasime 8. aprillil talguid Karja kiriku juures, millest võttis osa 33 talgulist. Naised keetsid talgusupi ja meeste poolt oli tehnika. Tahame, et sellest kasvaks välja iga-aastane ühine üritus.

Sünnipäeval andsid koos aasta jooksul liitunutega tõotuse ka kaks verivärsket liiget. Meie liikmete arv on selle aastaga kasvanud 100%, kümnelt kahekümneni.

Baasväljaõppe läbinud naised said kätte instruktor Piretilt tunnistused ja kingitused. Täies mahus on baasväljaõppe läbinud juba 9 naist, enamusel on puudu ainult natuke.

Sünnipäeva õhtul sai meenutatud ka aasta jooksul tehtut. Eelmise aasta Orkaanil toitlustasid meie naised Kuressaare staabis. Sellel aastal toimub Orkaan Leisis ja kindlasti on kohal ka meie naised. 

Leisi jaoskonna 1. sünnipäev
Leisi jaoskonna 1. sünnipäev
Leisi jaoskonna 1. sünnipäev

Eesti Vabariigi 99. aastapäeval osalesime koos Kaitseliidu Saaremaa maleva Leisi jaoskonna, Leisi noorkotkaste ja kodutütardega pidulikul paraadmarsil Pärsamal. Märtsis andsime oma panuse SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondile, kui osalesime lõbusas heategevuslikus projektis „Üleannetus“. 2018 ootab meid ees uus „Üleannetus“, kuhu meie nobedad näpud alustavad aegsasti teraapiakarude heegeldamist. Märtsis kutsuti meid Akadeemilise jaoskonna 4. sünnipäevale Adu-Jaani turismitallu, kus toimus keskkonna-alane koolitus, metsamatk, ringkäik Mätja-Tareste külamajas. Sünnipäev lõppes maitsva lõuna ja tordiga.

Aprillis toimus iga-aastane kampaania „Anname au!“ Meie jaoskond müüs sinililli, käepaelu, kleepsulehti 184 euro eest veteranide toetuseks. Sellega saime näidata, et väärtustame ja märkame nende panust. Jaoskonna naised osalesid jüripäeva, Kuressaare ja Ultima Thule jooksudel, Kaitseliidu võistlustel. Osa võeti orienteerumisneljapäevakutest Leisis ja Valjalas. Sellel aastal tahame õppida kaardilugemist ja kompassi kasutamist, et olla orienteerumises veelgi edukamad ja teadlikumad. Karmen Nõmm õmbles Saaremaa aasta emale Leisi jaoskonna poolt põlle ja pajakindad kingituseks. Oldi abiks kodutütarde ja noorkotkaste matkamängul Vesse Kärla vallas ja matkamängudel Kuressaares ning Leisi kodutütarde ja noorkotkaste laagrites.

 

Leisi jaoskonna 1. sünnipäev
Leisi jaoskonna 1. sünnipäev
Leisi jaoskonna 1. sünnipäev

Septembris osaleti akadeemilise jaoskonna poolt korraldatud ajalooretkel. Tutvusime Karja mõisaga, Meiuste külas Arvo Alliksooni skulptuuridega, Soela ning Triigi sadamatega, Hiievälja Hiiekoja ja Roobaka vana mõisapargiga. Oli üllatusi meilegi sel retkel. Veel toitlustasime Kaitseliidu õppustel, juhtide õppepäeval, Lasterikaste Perede Liidu poolt korraldatud kolmepäevases suvelaagris Oitmel. Läbiti kohustuslikud baasväljaõpped: meditsiinis, toitlustamises, sõdurioskustes ning organisatsiooniõppes. Osaleti ka merepäästeõppusel, Sõrve retkel, ohutusõppepäeval Valjalas, laskeväljaõppel. See on kiire ja lühike ülevaade meie aastast, mis on olnud ääretult tegus ja lõbusalt huvitav.

 

Ootame huvilisi meiega ühinema! Naiskodukaitse ridades olles saate elukestva õppe, uued tutvused, positiivsed emotsioonid, ennast proovile panna ning kõige tähtsam – panustada kodumaasse. 8. detsembril tähistab Naiskodukaitse Saaremaa ringkond juba oma 92.

aastapäeva. Eelmisel aasta osaesime Saaremaa Naiskodukaitse 91.naastapäeval, kus meie esimesed liikmed andsid tõotuse. Detsembris täitub Saaremaa maleval 99. aastapäev.

 

Sa armastad Eestimaad – ühtainsat ja püha“ Virve Osila

Sa armastad seda maad,

kiviklibust ja tuultele valla

ja tea, et päriselt iial

ta ei kao ega anna alla.

Sa armastad seda maad

argihallis ja pidude säras;

ärgu sundigu surmahirmgi

temast iial pöörduma ära.

Sa armastad seda maad,

laante laulu ja mere müha...

 

Hoiame oma maad! Vaikset jõuluaega, rõõmsat aastavahetust soovib teile Leisi jaoskond. 

Leisi jaoskonna 1. sünnipäev

FastLion CMS

Leisi jaoskonna 1 sünnipäev

Leisi jaoskonna 1 sünnipäev

Sünnipäevaks sai kokku pandud juba kaks fotoalbumit meie tegemistest, mida vaadates meenusid tegusad päevad Sel õhtul saime üllatuskingituse Leisi tankitõrjerühma poolt – kommikahuri! Koostöö Leisi tankitõrjerühmaga on olnud edukas ja tahame seda edaspidi veelgi tihendada 16. novembril 2017 sai täis aasta Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna Leisi jaoskonna taasloomisest. Pimedal sügisõhtul saime kokku Karja kogukonnasaunas, mis on koduks Leisi kaitseliitlastele ning nüüd ka meile, et tähistada oma jaoskonna pisikest sünnipäeva. Sõime sünnipäevale kohaselt erinevaid maitsvaid salateid ja torti. Kaitseliidu mehed olid kütnud sauna, nii et saime ka saunamõnusid nautida.

Leisi jaoskonna 1. sünnipäev

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse