Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Saaremaa aasta naiskodukaitsja on Mare Kirr Saaremaa aasta naiskodukaitsja on Reedel, 8. detsembril tähistas Naiskodukaitse Saaremaa ringkond oma 92. aastapäeva GOSPA Gotlandi saalis piduliku vastuvõtuga. Emotsionaalse muusikalise vahepala esitasid Malle Veske õpilased. Naiskodukaitsjaid tervitasid Kaitseliidu Saaremaa maleva pealik kolonelleitnant Gunnar Havi ja Kodutütarde ringkonna juhatuse liige Merle Kivi. Õhtul kuulutati välja ka Saaremaa ringkonna aasta naiskodukaitsja, kelleks sai ringkonna esinaine Mare Kirr. sünnipäev Järgmine → 150 sokipaari jõudsid Saaremaalt pärit ajateenijateni Saaremaa aasta naiskodukaitsja on Mare Kirr

Saaremaa aasta naiskodukaitsja on Mare Kirr

Eve Tuisk, Saaremaa rk 8. dets. 2017

Reedel, 8. detsembril tähistas Naiskodukaitse Saaremaa ringkond oma 92. aastapäeva GOSPA Gotlandi saalis piduliku vastuvõtuga. Emotsionaalse muusikalise vahepala esitasid Malle Veske õpilased. Naiskodukaitsjaid tervitasid Kaitseliidu Saaremaa maleva pealik kolonelleitnant Gunnar Havi ja Kodutütarde ringkonna juhatuse liige Merle Kivi. Õhtul kuulutati välja ka Saaremaa ringkonna aasta naiskodukaitsja, kelleks sai ringkonna esinaine Mare Kirr.

Saaremaa aasta naiskodukaitsja on Mare Kirr
Pilt: Kadri Paomees

Akadeemilise jaoskonna esinaine Janne Mets iseloomustab Maret nõnda: „Mare Kirr on Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna liige alates 1998. aastast. Ta on 20 aasta jooksul panustanud ringkonna arendamisse oma oskusi ja teadmisi, olles meditsiini erialarühma juht, esmaabi-koolitaja ringkonnas ja malevas. Ta on ennastohverdavalt alati nõu ja jõuga abiks koolitustel, üritustel ja väljasõitudel, kui tema põhitöö ülesanded seda vähegi võimaldavad. Mare on ringkonna esinaine, Akadeemilise jaoskonna juhatuse liige ning üks jaoskonna loojatest. Mare on alati positiivne ja toetav ning eeskujuks teistele liikmetele. Ta on tagasihoidlik naine, kes teeb oma toimetusi nii hästi kui võimalik, leides aega panustada ka enesearendamisse ja elukestvasse õppesse. Tema panus Naiskodukaitsesse ja selle arengusse on igati märkimisväärne. Jääb üle vaid küsida – kuidas ta seda kõike jõuab, sest ööpäevas on aega antud kõigile võrdselt ...“

Lisaks aasta naiskodukaitsja väljakuulutamisele tunnustati õhtu jooksul paljusid tublisid naiskodukaitsjaid. Naiskodukaitse Liiliaristi V klassi teenetemärk annetati Piret Paomehele ja Eve Tuisule, Liiliaristi IV klassi teenetemärgi sai Ene Vokk. Keskjuhatuse tänukirja aastatepikkuse panuse eest organisatsioonis pälvis Ellen Kask. Meeles peeti ka ringkonna toetajaliiget Peeter Perensit ja Orissaare jaoskonna toetajaliiget Lembit Kirsi.

Saaremaa aasta naiskodukaitsja on Mare Kirr
Pilt: Eve Tuisk

Esinaise Mare Kirri kõne ringkonna aastapäeval

 

Täna tähistame siin, kaunil meretagusel saarel Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna 92. aastapäeva.

 

Naiskodukaitsja – kui sageli me mõtleme selle sõna peale? Kolm kaalukat ja väga olulist sõna – naine, kodu, kaitsja. See viimane sobib tavatähenduses pigem meeste maailma.

 

Kui sa ei taha roomata poris ja püssi lihtsalt kardad. Ja mis siis? Tea, et sind vajatakse ja kuulud teiste hulka just sellisena, nagu oled. Üha enam hakkab tunduma, et igaüks oma individuaalsuses ongi eriline ja koos oleme just see suurte tähtedega MEIE.


Naine seelikuga piduvormis, naine pisut kohmakas digilaigulises vormis, naine supikulbiga – ninaots tahmane, naine relvaga – nägu roheliseks võõbatud ... Naerusuised naised, asjalikud töised naised; naine kui ema, naine kui mehele võrdväärne kaaslane. See loetelu on näide, et me suudame kanda palju erinevaid rolle, jäädes samas naiselikuks ja kauniks.

 

Naiskodukaitsesse kuulumine pole hobi, vaid missioon. Me ei tee seda igavate tundide peletamiseks, vaid kindla sooviga omalt poolt midagi anda ja midagi luua.

 

Mida rohkem on naiskodukaitsjad, seda rohkem tekib meie organisatsiooni ja riiki inimesi, kes julgevad, tahavad ja oskavad küsida? Küsida – mis on minu roll Naiskodukaitses ja riigikaitses laiemalt? Arengukava aastani 2020 on sisukas dokument, mis ei ole loodud riiulisse tolmu koguma, vaid nendele samadele küsimustele vastuseid ja lahendusi leidma.Tänaseks päevaks ei ole meie ringkonnas liikmeid, kes ei märkaks Naiskodukaitse tegevuse ja arengusuundade seost riigis ja kohalikus elus toimuvaga!

 

Eesti on üks imeline riik! Ühtaegu suur ja samas nii väike. Mulle meeldib see mõte, et riigi muudavad suureks mitte inimeste arv ja territooriumi suurus, vaid ideede, ideaalide ja väärtuste suurus. Mulle meeldib mõte, et ka Naiskodukaitse muudab suureks mitte liikmete arv, vaid meie naiste ühiste ideede ja väärtuste suurus.

 

Armsad naised, ma tänan teid südamest selle tahte ja valmisoleku eest panustada just läbi Naiskodukaitse Eesti riigi, meie kodu turvalisemaks muutmisesse. Mõnikord tundub lausa uskumatu, et vabas tahtes peitub nii suur edasiviiv jõud ja energia!

 

Palju õnne ja jaksu Sulle, 92-aastane proua Naiskodukaitse Saaremaa ringkond, kes sa oled trotsinud elutorme, aga jäänud ikka kenaks ja tragiks. Palju õnne meile kõigile!

FastLion CMS

Saaremaa aasta naiskodukaitsja on

Saaremaa aasta naiskodukaitsja on

Pilt: Kadri Paomees Akadeemilise jaoskonna esinaine Janne Mets iseloomustab Maret nõnda: „Mare Kirr on Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna liige alates 1998 aastast Reedel, 8. detsembril tähistas Naiskodukaitse Saaremaa ringkond oma 92. aastapäeva GOSPA Gotlandi saalis piduliku vastuvõtuga. Emotsionaalse muusikalise vahepala esitasid Malle Veske õpilased. Naiskodukaitsjaid tervitasid Kaitseliidu Saaremaa maleva pealik kolonelleitnant Gunnar Havi ja Kodutütarde ringkonna juhatuse liige Merle Kivi. Õhtul kuulutati välja ka Saaremaa ringkonna aasta naiskodukaitsja, kelleks sai ringkonna esinaine Mare Kirr.

Saaremaa aasta naiskodukaitsja on Mare Kirr

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse