Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Kuressaare I jaoskonna esimene perepäev läks korda Kuressaare I jaoskonna esimene 16. augustil toimus Kuressaare I jaoskonna perepäev. Selleks koguneti staabi juurde, kuhu tulid kokku emad, isad, vanaemad ja 14 toredat last imikutest murdeealisteni. Edasi suunduti Pihtlasse Püha kiriku parklasse, kust jätkati jalgsi. Pilt: Tamara Müür ← Eelmine EV100 auks seigeldi "Hõbevalge radadel" Järgmine → Kihnu kördi triipude ja värvide saladusi avastamas ehk Tore õppe- ja motivatsioonireis Kihnu Kuressaare I jaoskonna esimene perepäev läks korda

Kuressaare I jaoskonna esimene perepäev läks korda

Liselle Laurits, Saaremaa rk 21. augustil 2018

16. augustil toimus Kuressaare I jaoskonna perepäev. Selleks koguneti staabi juurde, kuhu tulid kokku emad, isad, vanaemad ja 14 toredat last imikutest murdeealisteni. Edasi suunduti Pihtlasse Püha kiriku parklasse, kust jätkati jalgsi.

Kõigepealt külastati parkla kõrval keldris olevat huvitavat ajaloonäitust, mis pandi kokku Eesti 100. aasta täitumise auks.

Ajalooseinal on Vabadussõja mälestuskivi püstitamisel osalenute nimed, Kaali kooli, Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna Pihtla jaoskonna, Püha Jakobi koguduse, Vätta kooli, Pihtla hariduse ja külanõukogu ajaloo- ja kultuurimälestised.

Sealt edasi liiguti Püha Soobiku avastusrajale. Avastusrajal sai näha kive, tiigielustikku, Soobiku maastikku, kuklasepesa, linde ja pesitsemist, Soobiku taimestikku, putukahotelli, toiduahelat. Parvega või mööda silda mindi vaatama kadakaid ja loomade söödamaja, kuni jõuti seikusparki.

Avastusrajast võtsid kõik osa, ka kõige väiksemate imikutega osaleti rajal, lapsed olid rõõmsad ja täis seiklushimu, muutes vanemate päeva veelgi ilusamaks. Igal punktil oli hariv täpsustus teema kohta peidetud puutüve sisse, lindude pesitsemiskohas said lapsed kotkapessa pugeda ja puuklotsidest torni ehitada.

Parvega sõites said nii lapsed kui ka täiskasvanud oma jõudu näidata ja lustakalt veekogu ületada.

Kuressaare I jaoskonna esimene perepäev läks korda
Pilt: Tamara Müür
Kuressaare I jaoskonna esimene perepäev läks korda
Pilt: Tamara Müür

Seikluspargis said nii nooremad kui ka vanemad lapsed panna oma oskused proovile ja lõbusalt aega veeta. Lastel oli nii lõbus turnida, joosta, hüpata, ronida ja uute sõpradega tutvuda, et ei tahetud enam koju naastagi.

Kuressaare I jaoskonna esimene perepäev läks korda
Pilt: Tamara Müür

Peale lõbusat avastamist mindi koolimaja kõrval olevale muruplatsile piknikku pidama, kus kõik said rahulikult näksida, puhata ja juttu ajada, plaane pidada, et hiljem puhanuna alustada teekonda kodu poole.

 

Tänu vahvatele kaaslastele ja päikselisele ilmale sujus kõik suurepäraaselt ja ettevõtmine oli hariv, tervlislik ja jaoskonna liikmeid ning nende perekondi ühendav.

Kuressaare I jaoskonna esimene perepäev läks korda
Pilt: Tamara Müür

FastLion CMS

Kuressaare I jaoskonna esimene

Kuressaare I jaoskonna esimene

Kõigepealt külastati parkla kõrval keldris olevat huvitavat ajaloonäitust, mis pandi kokku Eesti 100 aasta täitumise auks 16. augustil toimus Kuressaare I jaoskonna perepäev. Selleks koguneti staabi juurde, kuhu tulid kokku emad, isad, vanaemad ja 14 toredat last imikutest murdeealisteni. Edasi suunduti Pihtlasse Püha kiriku parklasse, kust jätkati jalgsi.

Kuressaare I jaoskonna esimene perepäev läks korda

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse