Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
EV100 auks seigeldi "Hõbevalge radadel" EV100 auks seigeldi "Hõbevalge 18. augustil korraldasid Pihtla jaoskonna naiskodukaitsjad koostöös Kõljala kultuuriseltsiga Kevade matkaseikluse ja matka „Hõbevalge radadel” Kõljala ja Kaali ümbruses. Rada läbis mitmeid hõbevalgega seotud paiku, kuid tutvuda sai veel nii mõnegi teise põneva kohaga ümbruskonnas. Pilt: Taavi Tuisk ← Eelmine Piret Paomees: Mulle meeldib see tee, mida mööda ma käin! Järgmine → Kuressaare I jaoskonna esimene perepäev läks korda EV100 auks seigeldi "Hõbevalge radadel"

EV100 auks seigeldi "Hõbevalge radadel"

Eve Tuisk, Saaremaa rk 19. augustil 2018

18. augustil korraldasid Pihtla jaoskonna naiskodukaitsjad koostöös Kõljala kultuuriseltsiga Kevade matkaseikluse ja matka „Hõbevalge radadel” Kõljala ja Kaali ümbruses. Rada läbis mitmeid hõbevalgega seotud paiku, kuid tutvuda sai veel nii mõnegi teise põneva kohaga ümbruskonnas.

EV100 auks seigeldi "Hõbevalge radadel"
Matkasellid kuulavad korraldajate juhtnööre! Pilt: Eve Tuisk

Osalejad said valida kahe marsruudi vahel – kontrollpunktidega matkaseikluse pikkus oli umbes 15 kilomeetrit ja matk 5 kilomeetrit pikk.

On suurepärane, et pärast matka ütles nii mõnigi võistkond, et järgmisel korral võetakse ette pikem distants. Järelikult meeldis!

Kuna piirkonnas asub Saaremaa oluline vaatamisväärsus Kaali järv, keskenduti vabariigi 100. sünnipäeval just sellest inspiratsiooni saadud Lennart Meri teosele „Hõbevalge” ja teose autorile endale. Lisaks pandi proovile osalejate teadmised esmaabist, side edastamisest ning äpist Ole Valmis!

EV100 auks seigeldi "Hõbevalge radadel"
Võistkond Tõnis ja Tüdrukud kontollpunktis, kus pidi eesmärgipäraselt kasutama üleelamiskomplekti, mis kokku pandud äpi Ole Valmis! põhjal
EV100 auks seigeldi "Hõbevalge radadel"
Võistkond Ma&Me näitab loominguliselt üleelamiskomplektis leiduvat!

 

 

Rajameister ja võistluse peakohtunik Taavi Tuisk võttis asja kokku nii: „Tahtsin teha sellise raja, mis inimesi ära ei ehmataks. Eesmärk ei olnud see, et rajalt väsinute ja poristena tagasi tuldaks, juuksed kuuseokkaid täis. Kogu matk oli radu ja teid mööda läbitav. Olulisem oli hoopis see, et osalejatele natuke meie ümbruskonna kohapärimusesest ja ajaloost rääkida. Põhirõhk oli muidugi Kaali kraatriväljaga seonduv ja see, mis Lennart Meri ning tema järel teised meteoriidi langemisest on kirjutanud. Seetõttu oli mitmes kontrollpunktis lisaks ülesandele ka väike koha tutvustus. Näiteks läbis rada Pühametsa ja Eiste külas asuvat loopealset. Mulle endale oli selle raja tegemine väga põnev, sain ka ise palju kodukandi kohta teada ja käisin paikades või radadel, kuhu varem pole sattunud.”

 

Peakorraldaja, Pihtla jaoskonna esinaine Kadri Paomees oli päevaga väga rahul ja tänas kõiki abilisi, kes matka edukale kordaminekule kaasa aitasid. Veel tänas ta kõiki vapraid matkajaid ning tõdes: „Eriti tore oli, et ka kõik lühema raja matkajad tegid rajalt kõrvalepõikeid pikale rajale ja lahendasid mõned lisaülesanded. Rõõm oli matkajate suust kuulda, et nad osaleksid järgmisel aastal uuesti ja siis juba pikal rajal. Tundus, et kõigile meeldis.”

EV100 auks seigeldi "Hõbevalge radadel"
Punkte löövad kokku peakorraldaja Kadri ja rajameister ning peakohtunik Taavi. Pilt: Eve Tuisk

Kuna osalejad jäid tagasiside põhjal päevaga väga rahule, ei ole välistatud taolise kogukonnale suunatud matka korraldamine ka järgmisel aastal. Taavi Tuisk ütles lõpetuseks: „Ma näen, et sellel hõbevalge ja Lennart Meri teemal on siin rohkem potentsiaali, jõukohaseid ja mõistlikke radu on ainult keeruline leida, mis matka väga pikaks ei venitaks. Tõsistele sportlastele on ju olemas juba Ultima Thule maraton. Aga selline hariv rahvaüritus võiks ju täitsa olla traditsioon.”

Peakorraldaja Kadri Paomees edastab omalt poolt lõpetuseks veel erilise tänu külaseltsile, kes meid alati lahkelt vastu võtab ja oma ruume kasutada lubab.

Tulemused

I koht Tõnis ja Tüdrukud

II koht Ma&Me

III koht Simba

 

Rohkem pilte matkaseiklusest näeb Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna Facebooki lehelt

EV100 auks seigeldi "Hõbevalge radadel"
Võistkond Simba mõõdab puu ümbermõõtu. Pilt: Taavi Tuisk

FastLion CMS

EV100 auks seigeldi "Hõbevalge

EV100 auks seigeldi "Hõbevalge

Matkasellid kuulavad korraldajate juhtnööre! Pilt: Eve Tuisk O salejad said valida kahe marsruudi vahel – kontrollpunktidega matkaseiklus e pikkus oli umbes 15 kilomeetrit ja matk 5 kilomeetrit pikk On suurepärane, et pärast matka ütles nii mõnigi võistkond, et järgmisel korral võetakse ette pikem distants 18. augustil korraldasid Pihtla jaoskonna naiskodukaitsjad koostöös Kõljala kultuuriseltsiga Kevade matkaseikluse ja matka „Hõbevalge radadel” Kõljala ja Kaali ümbruses. Rada läbis mitmeid hõbevalgega seotud paiku, kuid tutvuda sai veel nii mõnegi teise põneva kohaga ümbruskonnas.

EV100 auks seigeldi "Hõbevalge radadel"

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse