Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Kodutütrest naiskodukaitsjaks ehk talgud Vilsandil Kodutütrest naiskodukaitsjaks ehk talgud 19. – 21. septembril osalesid Aste, Kuressaare Gümnaasiumi ja Leisi kodutütred projektis „Kodutütrest naiskodukaitsjaks“. Tegemist oli juba teist korda Vilsandil toimuvate talgutega, mille käigus tehti tööd Saaremaa Ökoküla AS heaks. Viimane karjatab saarel lambaid, et hooldada looduskaitseliselt väärtuslikke elupaigatüüpe: rannaniite ja loopealseid. Kuna karjamaad on suured ja lambaid palju, siis käisid kodutütred ja naiskodukaitsjad saarel abiks lambaid kokku ajamas. Talgute korraldamisel oli abiks meie talguspetsialist Kadri Paomees ning Ökoküla esindajana Meelis Kuivjõgi (Saaremaa aasta isa 2010) oma meeskonnaga. Foto: Kadri Paomees ← Eelmine Meeldjääv õhtu vahva seltskonna ja seente seltsis Järgmine → Aasta isa Kaido Kirst kasvatab lapsi eeskujuga Kodutütrest naiskodukaitsjaks ehk talgud Vilsandil

Kodutütrest naiskodukaitsjaks ehk talgud Vilsandil

Eve Tuisk, Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna avalike suhete grupi juht

19. – 21. septembril osalesid Aste, Kuressaare Gümnaasiumi ja Leisi kodutütred projektis „Kodutütrest naiskodukaitsjaks“. Tegemist oli juba teist korda Vilsandil toimuvate talgutega, mille käigus tehti tööd Saaremaa Ökoküla AS heaks. Viimane karjatab saarel lambaid, et hooldada looduskaitseliselt väärtuslikke elupaigatüüpe: rannaniite ja loopealseid. Kuna karjamaad on suured ja lambaid palju, siis käisid kodutütred ja naiskodukaitsjad saarel abiks lambaid kokku ajamas. Talgute korraldamisel oli abiks meie talguspetsialist Kadri Paomees ning Ökoküla esindajana Meelis Kuivjõgi (Saaremaa aasta isa 2010) oma meeskonnaga.

Kodutütrest naiskodukaitsjaks ehk talgud Vilsandil
Varahommikune idüll Vilsandil - päikesetõus, lambad ja kodutütarde hea seltskond. Foto: Eve Tuisk
Kodutütrest naiskodukaitsjaks ehk talgud Vilsandil
Sellistesse aedikutesse tuleb lambad enne saada, kui nad traktorikärusse suunatakse ja Saaremaale tuuakse. Foto: Kadri Paomees

 

 

 

Kui tavaliselt on nädalavahetused ajad, mil saab hommikuti pikalt voodis vedeleda, otsustasid 13 kodutütart seda rutiini enese teadmata murda. Vaevalt oskasid tüdrukud arvata, et lubatud traktorisõit Vilsandile lõppeb varahommikuste jooksuringidega Vilsandi saare erinevates äärtes. Aga just nii oligi, sest ega lambad väga meelsasti kokkuajamisaedikutesse lähe. Nagu öeldakse, lambal ikka lamba aru. Aga varahommikused ärkamised tasusid end kuhjaga ära – lisaks võrratu päikesetõusu nägemisele jõudis talgute tulemusel Vilsandilt Saaremaale mõnisada lammast kindlasti, viimased neist, muide, talgulistega ühes traktorikärus. Kuid ega saarel ainult lammastega võidu joostud. Esimesel õhtul nautisime õhtuhämarust majaka all, kus naiskodukaitsja Margit Tätte rääkis elust Vilsandil ning naiskodukaitsja Piret Paomees tegemistest Naiskodukaitses. Teisel päeval said mõned soovijad naiskodukaitsja Mai Kundratsi juhendamisel käe külge panna ka toiduvalmistamisel. Seega näpunäiteid jagus igasugusteks elujuhtumiteks.

 

Kodutütardel oli talgutest erinevaid mõtteid. Leisi tüdrukud leidsid, et lambad pole pooltki nii ohutud, kui räägitakse, ning üllatav on see, et lammastele meeldib mõnikord end vastu elektrikarjust laadida. Ei tea, kas sellest laengust või mõnest muust põhjusest, aga KG tüdrukud võrdlesid lambaid Duracelli jänestega, kes nagu pöörased ringi kappasid. 

 

Aste tüdrukud võtsid aga talgud kokku õige luuleliselt:

Vilsandil oli hea,

kuid lambajunnid olid üle pea.

Toit oli hästi maitsev

ning lammas oli ennast kaitsev.


Traktorisõit oli lahe,

kuid õhtul vetsus käia jahe.

Jalad meil veest lirtsusid

ja uksed kõvasti kriuksusid.


Seega emotsioone oli tõesti väga palju. Mis aga peamine – nii mõnigi arvas, et järgmisel aastal uuesti.

 

Midagi pole öelda, meil on väärikas järelkasv!

Kodutütrest naiskodukaitsjaks ehk talgud Vilsandil
Vaprad talgulised enne tagasi Saaremaale tulekut. Foto: Kadri Paomees

FastLion CMS

Kodutütrest naiskodukaitsjaks ehk talgud

Kodutütrest naiskodukaitsjaks ehk talgud

Varahommikune idüll Vilsandil - päikesetõus, lambad ja kodutütarde hea seltskond Foto: Eve Tuisk Sellistesse aedikutesse tuleb lambad enne saada, kui nad traktorikärusse suunatakse ja Saaremaale tuuakse 19. – 21. septembril osalesid Aste, Kuressaare Gümnaasiumi ja Leisi kodutütred projektis „Kodutütrest naiskodukaitsjaks“. Tegemist oli juba teist korda Vilsandil toimuvate talgutega, mille käigus tehti tööd Saaremaa Ökoküla AS heaks. Viimane karjatab saarel lambaid, et hooldada looduskaitseliselt väärtuslikke elupaigatüüpe: rannaniite ja loopealseid. Kuna karjamaad on suured ja lambaid palju, siis käisid kodutütred ja naiskodukaitsjad saarel abiks lambaid kokku ajamas. Talgute korraldamisel oli abiks meie talguspetsialist Kadri Paomees ning Ökoküla esindajana Meelis Kuivjõgi (Saaremaa aasta isa 2010) oma meeskonnaga.

Kodutütrest naiskodukaitsjaks ehk talgud Vilsandil

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse