Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Aasta isa Kaido Kirst kasvatab lapsi eeskujuga Aasta isa Kaido Kirst Saaremaa naiskodukaitsjad ja Saare maavanem Kaido Kaasik kuulutasid eile Kuressaare linnuse kapiitlisaalis välja Saare maakonna aasta isa 2014. ← Eelmine Kodutütrest naiskodukaitsjaks ehk talgud Vilsandil Järgmine → Naiskodukaitsjatel oli Orkaanil kaalukas roll Aasta isa Kaido Kirst kasvatab lapsi eeskujuga

Aasta isa Kaido Kirst kasvatab lapsi eeskujuga

Ivika Laanet, Saarte Hääl

Saaremaa naiskodukaitsjad ja Saare maavanem Kaido Kaasik kuulutasid eile Kuressaare linnuse kapiitlisaalis välja Saare maakonna aasta isa 2014.

Aasta isa Kaido Kirst kasvatab lapsi eeskujuga
Aasta isa on õnnitlemas Saaremaa maavanem hr Kaido Kaasik Foto: Irina Mägi
Aasta isa Kaido Kirst kasvatab lapsi eeskujuga
Traditsioonilise lapiteki annavad üle kodutütar Kristina Liiv ja Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna esinaine Raili Nõgu

 

Tiitli pälvis nelja lapse isa, nii terves vabariigis kui ka Saare maakonnas tuntud viljakasvataja Kaido Kirst.

 

“Ta on järgimist vääriv aasta isa, kes on arendanud maaelu ja teinud seda väga edukalt,” ütles Saare maavanem Kaido Kaasik, rõõmustades, et tema teab tänavust aasta isa rohkemgi kui eelnevaid. “Tegemist on tõsise eesti maamehega, kes on jaksanud maaelu hoida ega ole käega löönud. Ning mis veel oluline: tal on tublid pojad, kes on sammunud isa jälgedes, ning ka tubli tütar ja naine,” rääkis Kaido Kaasik.

 

Aasta isa noorim poeg Teet lausus, et isana on Kaido lasknud nii temal, vendadel kui ka õel tegeleda sellega, mis neile meeldib ja millega nad tahavad tegelda. “Talus ei ole ta meid kunagi sundinud, vaid lasknud teha, mis meile endile meeldib,” ütles Teet, lisades, et ta on tänulik, et tal on selline isa.

 

Ürituse patroon, viitseadmiral Tarmo Kõuts tõi oma kõnes välja, et riigid on langenud ja tõusnud, mitmed rahvad Euroopast kadunud. “Väge on võimalik võita, rahvast peaaegu mitte kunagi,” sõnas Kõuts, lisades, et seepärast on vaja küsida, miks meie oleme rahvana olemas. “Ilmselt jõuame järeldusele, et meie põhiväärtused on need, mis on suutnud püsima jääda. Ja nende kandja on olnud ja jääb selleks alati perekond,”

kinnitas Kõuts. Ta märkis, et Inglismaal on hea tava, et kuninganna lööb rüütliks need inimesed, kes on selle välja teeninud. Saaremaal on heaks tavaks valida aasta isa, mees, kes on oma tegevuse, elu ja hoiakuga rüütliseisust väärt ning kelle järgi joonduvad teised.

 

“Kui isal on tugevad pojad, kes oma riiki, maad ja kodu armastavad ja tahavad seda traditsiooni edasi viia, siis on see alustala püsima jäämine. Meie ülesanne on kasvatada oma lapsed siia maasse, juurutada siia Saaremaa mulda ning seepärast on mul eriti hea öelda maamehele:

hästi tehtud!” rääkis viitseadmiral Kõuts, pälvides suure aplausi.

 

Kaido Kirst tunnistas, et tema osutumine aasta isa tiitli vääriliseks võttis sõnatuks. “Kui olen viljelusvõistlustel viljakasvatajana mandrimeestega rinda pistnud, siis ma tean, et olen selle jaoks midagi teinud, aga aasta isa tiitli jaoks pole ma midagi teinud,” märkis ta.

 

Häid soove ütlesid ja kingitusi tõid Saare maakonna aasta isa 2013 Jüri Linde ja Saare maakonna aasta ema 2014 Helgi Tammur, Valjala vallavanem Aare Martinson, kes esindas ka Valjala vallavolikogu ja Saaremaa omavalitsuste liitu, Valjala vallasekretär Saima Varvas ja sotsiaalnõunik Kairi Nuut, Kadi raadio tegevdirektor Gunnar Siiner ja Saarte Hääle peatoimetaja Merike Pitk, Reformierakonna Saaremaa piirkonna esindaja Helle Kahm, Keskerakonna Saaremaa piirkonna juht Jaanika Rikko, Kaitseliidu Saaremaa maleva pealik Kristjan Moora jt.

Kogu üritust juhtis Saaremaa naiskodukaitse esinaine Raili Nõgu.

 

Meeleolu lõid Kuressaare gümnaasiumi õpilased Kristina Liiv ja Uudo Sepp, Maris Kirsipuu ja Valjala poistekoor koos oma dirigendi Helen Aasmaaga. Naiskodukaitsjad kinkisid aasta isale kodusoojuse ja salasoovidega traditsioonilise omaõmmeldud lapiteki, mille andis üle kodutütar Kristina Liiv.

 

Kaido Kirstu esitasid aasta isa kandidaadiks Lia Alas, Juta Valge ja Katrin Kand, kelle sõnul on tegemist eeskujuliku ja väga tubli isaga.

 

Saare maakonna aasta isa valiti juba kaheksandat korda. Aasta isa ja aasta ema valimise algataja oli Saaremaa naiskodukaitsjate kauaaegne esinaine, varalahkunud Rita Loel.

FastLion CMS

Aasta isa Kaido Kirst

Aasta isa Kaido Kirst

Aasta isa on õnnitlemas Saaremaa maavanem hr Kaido Kaasik Foto: Irina Mägi Traditsioonilise lapiteki annavad üle kodutütar Kristina Liiv ja Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna esinaine Raili Nõgu Tiitli pälvis nelja lapse isa, nii terves vabariigis kui ka Saare maakonnas tuntud viljakasvataja Kaido Kirst “Ta on järgimist vääriv aasta isa, kes on arendanud maaelu ja teinud seda väga edukalt,” ütles Saare maavanem Kaido Kaasik, rõõmustades, et tema teab tänavust aasta isa rohkemgi kui eelnevaid Saaremaa naiskodukaitsjad ja Saare maavanem Kaido Kaasik kuulutasid eile Kuressaare linnuse kapiitlisaalis välja Saare maakonna aasta isa 2014.

Aasta isa Kaido Kirst kasvatab lapsi eeskujuga

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse