Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Esimene kohtumine oma jaoskonna liikmetega Esimene kohtumine oma jaoskonna 1. märtsil on Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna Akadeemilise jaoskonna sünnipäev, mida tähistati sel aastal viiendat korda. Akadeemiline jaoskond loodi Kuressaare Gümnaasiumis ning paljud liikmed on seotud selle kooliga. Kultuur Tähtpäevad Uued liikmed ← Eelmine Saaremaa ringkonna esinaisena jätkab Mare Kirr Järgmine → Paastumaarjapäeval tuletasime meelde elutähtsaid põhiväärtusi Esimene kohtumine oma jaoskonna liikmetega

Esimene kohtumine oma jaoskonna liikmetega

Rita Valge, Saaremaa rk 15. märtsil 2018

1. märtsil on Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna Akadeemilise jaoskonna sünnipäev, mida tähistati sel aastal viiendat korda. Akadeemiline jaoskond loodi Kuressaare Gümnaasiumis ning paljud liikmed on seotud selle kooliga.

Esimene kohtumine oma jaoskonna liikmetega
Pilt: Ellen Kask

Kokku oli sünnipäevale tulnud üle kahekümne inimese – akadeemilised ise ja sõbrad teistest jaoskondadest. Avasõnad ütles jaoskonna esinaine Janne Mets, meenutades muu hulgas oma liitumist Naiskodukaitsega. Seejärel sai sõnajärje jaoskonna aseesinaine, Akadeemilise jaoskonna looja Ellen Kask, kes osundas, et on juubelite aasta – viis aastat tagasi loodi Kuressaare Gümnaasiumis Akadeemiline jaoskond, Kuressaare Gümnaasiumil on 40. juubel ja meie Eesti Vabariigil on 100. sünnipäev. Elleni kõne lõpusõnad „kõik see, mis elus saadud, muutub ajas tühiseks ja tähtsusetuks, aga see, mille oled ise andnud, jääb alles ja rõõmustab südant” oli kaunis mõte, millele järgmisel viiel aastal keskenduda. Seejärel said sõna kõik õnnesoovijad, teiste hulgas ka Kaitseliidu malevapealik kolonelleitnant Gunnar Havi.

Esimene kohtumine oma jaoskonna liikmetega
Leisi jaoskonna kingitus - käsitöölilled. Pilt: Janne Mets

Viiesele “tüdrukutirtsule” kingiti palju komme ja muud head-paremat. Armsa kingituse olid teinud Leisi jaoskonna naised, kes heegeldasid sünnipäevalapsele lõngalilled. Kõige meeldejäävama kingituse sünnipäevalapsele valmistasid aga akadeemilised ise, kirjutades Siivi Kaasiku eestvedamisel oma jaoskonna sünniloo ja tegemised laulu sisse. Öeldakse, et laulu seest enam ära ei saa. Suurim austusavaldus ja kummardus tehti laulus akadeemilise jaoskonna ellukutsujale Ellen Kasele. Kõikidele liikmetele kingiti Naiskodukaitse rinnamärk ning jaoskonna viie aasta tegemistest fotode ja videoülesvõtetega plaat, mis Peeter Kase poolt kenasti kokku oli pandud.

Kauni vahepala õhtule tõid üllatuskülalised, kelleks oli kõhutantsutrupp Kiaara. Üllatuse edastas Akadeemilise jaoskonna liige Jane Kaju, kes kahjuks ise sünnipäeval osaleda ei saanud, sest viibib mõnda aega praktikal välismaal.

Küsimusele, mis on olnud viie aasta suuremad õnnestumised, vastas jaoskonna esinaine Janne Mets: „Aastatele tagasi vaadates on akadeemilised olnud aktiivsed, meie poolt on ringkonnaüleselt läbiviidud mitmed suuremad üritused, aidatud kaasa aasta ema ja aasta isa läbiviimisele, korraldatud mitu ühist õppepäeva ja naistevastase vägivalla ennetamise konverents, taastatud NKK ajalooretke traditsioon … Sel aastal plaanime läbi viia suurema üritusena mõttetalgud koos Saaremaa valla juhtide ja volikogu liikmetega“.

 

Esimene kohtumine oli meeldejääv ja meeleolukas.

 

* Loo autor on Akadeemilise jaoskonna tegevliige alates 2018 veebruarist.

 

FastLion CMS

Esimene kohtumine oma jaoskonna

Esimene kohtumine oma jaoskonna

Pilt: Ellen Kask Kokku oli sünnipäevale tulnud üle kahekümne inimese – akadeemilised ise ja sõbrad teistest jaoskondadest Avasõnad ütles jaoskonna esinaine Janne Mets, meenutades muu hulgas oma liitumist N aiskodukaitsega 1. märtsil on Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna Akadeemilise jaoskonna sünnipäev, mida tähistati sel aastal viiendat korda. Akadeemiline jaoskond loodi Kuressaare Gümnaasiumis ning paljud liikmed on seotud selle kooliga.

Esimene kohtumine oma jaoskonna liikmetega

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse