Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Võrumaa naiskodukaitsjad enam poest pelmeene ei osta Võrumaa naiskodukaitsjad enam poest 27. märtsi õhtul tegid Võrumaa NKK liikmed koos maitsva õhtusöögi. Menüüs olid isetehtud pelmeenid. Järgmine → Koosolekute kokkuvõte Võrumaa naiskodukaitsjad enam poest pelmeene ei osta

Võrumaa naiskodukaitsjad enam poest pelmeene ei osta

Kaisa Peedosaar 29. märtsil 2012

27. märtsi õhtul tegid Võrumaa NKK liikmed koos maitsva õhtusöögi. Menüüs olid isetehtud pelmeenid.

Võrumaa naiskodukaitsjad enam poest pelmeene ei osta

Juba ammu aega tagasi lubas kauaaegne ringkonna esinaine Ludmilla Kordemets, et õpetab naisi ise pelmeene tegema. Lubatud-tehtud.

 

Tööpäeva õhtusest ajast hoolimata oli kokku tulnud kümmekond huvilist. Alustati tainast, kuhu läks jahu, õli, muna, vesi ja sool. Nüüd tuli kamba seest valida vabatahtlik sõtkuja.

 

Tainas valmis lasti sellel rahulikult 30 minutit seista käterätiku all. ,, Jahu peab paisuma, '' selgitas õpetaja rollis olnud Ludmilla. Nüüd tehti ise pelmeenide sisu. Et elu veelgi huvitavamaks teha, ei ostetud poest hakkliha vaid lihatükid. Nüüd tuli see liha kõik läbi hakklihamasina ajada. Veel läks pelmeenisisule juurde küüslauk, sibul ja maitseained.

 

Alles siis hakkas õige hea töö pihta. Laua peal rulliti tainas õhukeseks plaadiks, klaasiga tehti vajalikud väikesed ringid, lusikaga täidis sisse, natukene sõrmede vahel mudimist ja siis juba keevasse vett. Kuna tainast ja täidist oli tehtud hulga siis pelmeenitegemist said proovida kõik. Esimene laar keedetud pelmeene kadusid kausist silmapilguga. Kõik sõid ja kiitsid. Nii saigi öeldud lause, et enam küll poest pelmeene ei osteta. Nüüd tehakse kodus ise.

Võrumaa naiskodukaitsjad enam poest pelmeene ei osta

FastLion CMS

Võrumaa naiskodukaitsjad enam poest

Võrumaa naiskodukaitsjad enam poest

Juba ammu aega tagasi lubas kauaaegne ringkonna esinaine Ludmilla Kordemets, et õpetab naisi ise pelmeene tegema Lubatud-tehtud 27. märtsi õhtul tegid Võrumaa NKK liikmed koos maitsva õhtusöögi. Menüüs olid isetehtud pelmeenid.

Võrumaa naiskodukaitsjad enam poest pelmeene ei osta

www.naiskodukaitse.ee © 2021 » Naiskodukaitse