Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Küll on tore kelguga hangest alla lasta... Küll on tore kelguga Samas ajal kui tublid sportlased 19. veebruaril Tartu Maratoni sõitsid, trotsisid ka Võrumaa naiskodukaitsjad peredega külma tuult ja tuisku ning püüdsid selle aasta linade pikkused ikka välja liuelda. Kelgutajad ← Eelmine Kuidas talvel metsas hakkama saada?? Järgmine → Võrumaa naiskodukaitsjad enam poest pelmeene ei osta Küll on tore kelguga hangest alla lasta. . .

Küll on tore kelguga hangest alla lasta...

Kaisa Peedosaar 22. veebr. 2012

Samas ajal kui tublid sportlased 19. veebruaril Tartu Maratoni sõitsid, trotsisid ka Võrumaa naiskodukaitsjad peredega külma tuult ja tuisku ning püüdsid selle aasta linade pikkused ikka välja liuelda.

Küll on tore kelguga hangest alla lasta...
Sõjaplaani pidamas
Küll on tore kelguga hangest alla lasta...
Nii lõppes siis esimene sõit

Kuigi ilm oli tõesti tormine ja puhus jäine tuul, said kella 11 ajal Võru linna lähedal Kirumpää linnuse varemetes kokku kümmekond inimest. Soe supp ja vastlakuklid peiteti natukene eemale võsasse, et tuul neid laiali ei ajaks. Seejärel sammuti mäe tippu, et sealt alla sõita. Alguses olid kõik arad ning keegi ei olnud nõus vabatahtlikult end lumiseks ajama. Lapsed olid sel puhul erandiks.

 

Lõpuks jäid kolm Vastseliina jaoskonna naist nõusse esimesed katsejänesed olema. Suure puidust, reliikvia mekiga, kelgu saime Võrumaa Maleva instruktori Juhan Härra käest. Sinna mahutusid kolm naist kenasti istuma nii, et eespool istuvale inimesele anti oma jalad hoida. Esimese korraga juba püüti keset suhteliselt lagedat ala ainukesele pisikesele metsõunapuule otsa sõita. Aga õnneks päästeti nii õunapuukese elu kui enda oma kelgult maha viskumisega. Edasi läks juba libedamalt ja lõpuks olid kõik kasvõi ühe korragi mäest alla sõitnud.

 

Peale väsitavat kelgutamist ja lumes sumpamist sai süüa oasuppi ja vastlakukleid.

Küll on tore kelguga hangest alla lasta...
Kelgutajad

FastLion CMS

Küll on tore kelguga

Küll on tore kelguga

Sõjaplaani pidamas Nii lõppes siis esimene sõit Kuigi ilm oli tõesti tormine ja puhus jäine tuul, said kella 11 ajal Võru linna lähedal Kirumpää linnuse varemetes kokku kümmekond inimest Soe supp ja vastlakuklid peiteti natukene eemale võsasse, et tuul neid laiali ei ajaks Samas ajal kui tublid sportlased 19. veebruaril Tartu Maratoni sõitsid, trotsisid ka Võrumaa naiskodukaitsjad peredega külma tuult ja tuisku ning püüdsid selle aasta linade pikkused ikka välja liuelda.

Küll on tore kelguga hangest alla lasta. . .

www.naiskodukaitse.ee © 2021 » Naiskodukaitse