Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Võrumaa naised on väge täis Võrumaa naised on väge 18. -20 mail 2018 toimus Järvamaal 22. Naiskodukaitse vabariiklik koormusmatk, kus 16-ne võistkonna seast saavutas Võrumaa naiskond vägeva II koha. Võrumaa naiskond koosseisus: Karme Hain, Sirli Hanni, Kristi Randla ja Laura Vill. Pilt rajal ← Eelmine „Anname au!“ 2017 Võrumaal Järgmine → Meie tubli suusaäss Sirli Hanni Võrumaa naised on väge täis

Võrumaa naised on väge täis

Kristi Randla 23. mail 2018

18.-20 mail 2018 toimus Järvamaal 22. Naiskodukaitse vabariiklik koormusmatk, kus 16-ne võistkonna seast saavutas Võrumaa naiskond vägeva II koha. Võrumaa naiskond koosseisus: Karme Hain, Sirli Hanni, Kristi Randla ja Laura Vill.

Võrumaa naised on väge täis
II koha värsked omanikud

Naiskodukaitse koormusmatk on sõjalis-sportlik võistlusmatk, kus 4-liikmeline meeskond peab rajal liikuma varjatult ning läbima kontrollpunktid. Rajal olles ei tohtinud võistkond kasutada kõrvalist abi ja hakkama tuli saada stardist kaasa võetud asjadega.

 

Võrumaa võistkond startis võistlustulle reede õhtul kell 23.30 ja finišeeris pühapäeva hommikul kella 0700 paiku – Järvamaa metsade vahel toimus aktiivne tegevus 31 tundi.


Võistkonnale anti enne starti piirkonna kaart ja koordinaadid ning kellaajad, mis kellaks peab olema järgmises punktis ja mis kell algab ülesande sooritus. Võistlusrajal oli kokku ligi 30 erinevat ülesannet, kus pandi proovile näiteks tiimi füüsiline- ja vaimne vastupidavus, esmaabi andmise oskus, orienteerumis- ja laskmisoskus, sidealased teadmised. Rajal oli hea võimalus väljaõppes omandatud teadmisi ja oskusi rakendada ja panna proovile meeskonnatöö ekstreemsemates tingimustes. Võru naised jõudsid kõikidesse punktidesse õigeaegselt, st Võru meeskond ei saanud ühtegi hilinemise karistuspunkti ega jäänud vahele ka vastutegevusele. „Olen kindel, et meie liikumisstrateegia oli hea, isegi kui pidime viimased 500 meetrit joostes läbima“, arvab Kristi.


„Selle aasta koormusmatk oli minu jaoks juba seitsmes. Minu arvates olid selle aasta koormusmatka ülesanded väga põnevad, erialased ja parajalt ekstreemsed. Erilisena tooks välja Vanglateenistuse ülesande. Peale ajalist kontrollpuntki jõudmist suunati meid kohe järgmisele ülesandele. Tõusust üles ja situatsioon ootas ees. Mis seal siis oli? Vanglateenistuse buss oli teinud avarii ja vangid jooksus. Meie ülesanne oli õigesti toimida. Tänu heale meeskonnatööle saime bussijuhile osutada kiire ja vajamineva esmaabi, vangid läbiotsitud ja vastavalt kinnipeetud, kuni politsei saabumiseni“ lausus Kristi. 

 

„ Minu jaoks oli see kolmas koormusmatk ja see meeldis mulle raja ja ülesannete poolest kõige enam. Oli ka paar miinust, kuid usun, et korraldajad on sellest õppust võtnud ja teevad edasised korrektuurid. Kuid lemmik kontrollpunktiks olid minu jaoks hobuse rakendamine, jõe ületamine rippuvatel kummidel ja muidugi luureülesanne ja takistusrada, kus teenisime kõige vähem karistuspunkte. Ilm oli hea ja mis kõige peamine – meeskond oli väga hea ja üksteist toetav“, sõnas meeskonnakapten Karme Hain.


Meeskonnaliige, Sirli lisab: „ Mina ei ole varasemalt koormusmatkal käinud, seega võrdlusmomenti ei teki. Kõige enam meeldis mulle samuti luureülesanne , kus Karmega „pikutasime“ miiniväljas ja arvan, et ei liialda, kui ütlen, et vastast nähes kuulsime teineteise südamelööke. Kristi tegi suurepäraselt luureraporti ja Laura oli nii julge, et läks luurele lausa üksi. Kehaline võimekus oli meie võistkonnal väga hea!“


Võistkonna esindajad Jaanika Sild ja Kaia Nõlvak on kindlad, et Võru naiste hea ja oskuslik meeskonnatöö, erialased teadmised, füüsiline võimekus ja positiivne hoiak on kindlasti need märksõnad, mis pjedestaalile aitasid.

Võrumaa naised on väge täis
Pilt rajal

FastLion CMS

Võrumaa naised on väge

Võrumaa naised on väge

II koha värsked omanikud Naiskodukaitse koormusmatk on sõjalis-sportlik võistlusmatk, kus 4-liikmeline meeskond peab rajal liikuma varjatult ning läbima kontrollpunktid Rajal olles ei tohtinud võistkond kasutada kõrvalist abi ja hakkama tuli saada stardist kaasa võetud asjadega 18.-20 mail 2018 toimus Järvamaal 22. Naiskodukaitse vabariiklik koormusmatk, kus 16-ne võistkonna seast saavutas Võrumaa naiskond vägeva II koha. Võrumaa naiskond koosseisus: Karme Hain, Sirli Hanni, Kristi Randla ja Laura Vill.

Võrumaa naised on väge täis

www.naiskodukaitse.ee © 2021 » Naiskodukaitse