Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Võru naised paraadil Võru naised paraadil Seekord siis natukene teistmoodi lugu. Kuna oleme ikka võrukesed, siis panin loo võro keeles ka ülesse. Mõnusat lugemist! aastapäev Järgmine → Toitlustamise BVÕ õpe Võru naised paraadil

Võru naised paraadil

Anu Jõgeva, Kaisa Peedosaar 28. juunil 2011

Seekord siis natukene teistmoodi lugu. Kuna oleme ikka võrukesed, siis panin loo võro keeles ka ülesse.
Mõnusat lugemist!

Egäaastane Võidupüha paraad toimusi sjo aasta joba 20. kõrda ja sjokõrdses võõrustajaliinas oll Tarto.  Kuna sjo om üpris lähkün meile, siis pidiva Lõuna- Eesti kaitseliitlase, naiskodukaitsja, noor kotka ja kodutütre eriti tubli olõma. Mi väiküse Võromaa pääl sai kokko 12 tubli naist, kiä kodo ja tegemitsõ katõs päevas unarusse jätseva ja hinnäst paraadile vedasiva.

 

,, Naisi kokko saia polnud üldse rassõ. Oll küll paar althüppatajat viimatsõl minotil a tuu es heidütanu. Saimi kohe asendaja mano, '' jutustas Võrumaa ringkonna instruktor Jõgeva Anu.  Egä paraadile minek põle kerge asi. Innemp piät iks koton kõva tüüd tegema ja siis viil suuren paraadipruuvil kah. ,, Mi harotasimi marsmist koon miistega Kuperjanovi JP territooriumil ja siis viil õnne naistega ka Võrumaa Maleva man. Pruuvi lätsiva kenasti ja kõrdi polnud säänest tunnet, et mi ei saa hakkama,'' kitse Anu tublisi naisi.

 

Paraadi melu nakasi pääle joba 22. juuni lõuna aol kui bussega Võrost Tarto poole sõideti. ,, Minu jaos oll eriti rassõ 22. juuni õdagu kui pidi viil pääle proovi ütest linnaosast tõise kas süüma vai magama minema, '' jutustas Anu uma kogemustest. Ka Mõttus Anna'le Võru jaoskonnast oll see ainukene tõrvatilk miipotin. ,, Jah, kahjuks polnud meile bussi ette nähtu, nii pidime paraadiproovi kotusest majutusse umal jalal käüma. Hoolimata tuus oli paraadil käik kihvt. Kõik plaksutiva ja lehvitiva, '' meenutas Anna. Ka Anu lisasi: ,, Rongkäigu ajal kostus kõikjalt positiivseid tervitusi ja hõikeid- ,, Elagu naiskodukaitsjad'' ,  see tekitas uhkust ja töstis enesehinnangut kindlasti kõigis osalejates.

 

 Anna oll tõist aastat järjest paraadil. Anna kõneli viil sjost, et hoolimata tuust, et mõnel naasel oliva kingi siin villide pääl lausa kats plaastrit, sisi pääle marsmist olliva kõik õnneliku ja positiivse. Taaler'i Sirje Vastseliina jaoskonnast kõnel paraadist õnne ülivõrden. ,, See oli mu jaos uus ja lahe kogemus-tõeline sõduri õpe. Sjoon mõtten, et ma ei uskunu, et nii rassõ om püsti saista sääl. Kõneldi küll algusen joba, et näet mõni ei jõvva ja satas maha. Mul oli piaaigu sama asi. Kolmapäeva õdagul pruuvis nakas pää ringi käima ja halb. Õnnes midagi hullu es juhtunu. Iste kipelt maha, '' kõneli Sirje uma juhtumistest. ,, Aga kui võimalus om ja piä hinnäst iks nii tugevas siis tahasi järgmine aasta ka minna vahtsest. A eks sjoda keami joba uuel aastal, '' lisasi Sirje.

 

Naiskodukaitse Võru ringkonnast oli paraadil järgmise naasõ: Eleri Siidra, Helina Mets – Antsla jaoskonnast; Marelle Mölder, Anna Mõttus,Lea Haugas,  Pille Blum, Janely Kaevats  – Võru jaoskonnast; Sirje Taaler, Marina Kõva, Hele Kroon, Eve Kons ja Anu Jõgeva – Vastseliina jaoskonnast

Võru naised paraadil
Tublid paraadi-naised

FastLion CMS

Võru naised paraadil

Võru naised paraadil

Egäaastane Võidupüha paraad toimusi sjo aasta joba 20 kõrda ja sjokõrdses võõrustajaliinas oll Tarto Seekord siis natukene teistmoodi lugu. Kuna oleme ikka võrukesed, siis panin loo võro keeles ka ülesse.Mõnusat lugemist!

Võru naised paraadil

www.naiskodukaitse.ee © 2021 » Naiskodukaitse