Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Võru naised elusid päästmas Võru naised elusid päästmas 10. -11. august sai Võru linnas tunni ajaga päästa kellegi teise elu. Nimelt oli Võrus ringreisil Tartu Ülikooli Kliinikumi Verekeskuse doonortelk, kus kõik soovijad said verd loovutada. >> Info Tartu Ülikooli Kliinikumi verekeskuse inernetilehelt Kaks head elupäästjat ühel pildil ← Eelmine Maalilaager Järgmine → Teadmistepäeva pannkoogid Võru naised elusid päästmas

Võru naised elusid päästmas

Kaisa Peedosaar 15. augustil 2011

10.-11. august sai Võru linnas tunni ajaga päästa kellegi teise elu. Nimelt oli Võrus ringreisil Tartu Ülikooli Kliinikumi Verekeskuse doonortelk, kus kõik soovijad said verd loovutada.

Võru naised elusid päästmas
Veel roosad ja röömsad
Võru naised elusid päästmas
Vereandja

Ka Võrumaa ringkonna 14 julget naiskodukaitsejad kasutasid agaralt võimalust lihtsa vaevaga kedagi teist aidata. Kuna mõni naine oli esimest korda sellises olukorras, kus nõel torgatakse veeni ja sealt pea 500 ml verd kellegi teise elu päästmiseks välja pumbatakse, siis oli mõnus näha, et muu rahva seas sibas umades särkides kaasvõitlejad, kes vajadusel kätt hoiavad ja ülesse turgutavad.

 

Protseduur oli lihtne. Kuna vereloovutaja sooviga inimesi oli ka teisi siis enamus ajast tuli lihtsalt järjekorras seista. Täitsid vajaliku ankeedi, siis mõõdeti hemoglobiin ja vererõhk, seejärel suruti pihku pisike pakk kõrrejooki, mis tuli kohe ära juua ning siis juba pikali ja nõel veeni. Pikali pidi olema 15 minutit ja kui medõed olid voolikud ja nõela eemaldanud siis võisid rahulikult püsti tulla. Vereandmise eest võisid endale valida vastava laua pealt kas meelepärast magustad või tassi.

 

Võrumaa ringkonna NKK liikmed, kes olid tulnud vereloovutamisele, olid pärast õnnelikud ja rahul. Sellise tundega suunduti tagasi kas tööle, koju või niisama linnapeale jalutama.

 

<< Võru doonortelki külastas 10.-11. august  183 inimest, neist loovutas verd 149. Esmakordseid doonoreid oli 52.>> Info Tartu Ülikooli Kliinikumi  verekeskuse inernetilehelt

Võru naised elusid päästmas
Kaks head elupäästjat ühel pildil
← Eelmine
Maalilaager

FastLion CMS

Võru naised elusid päästmas

Võru naised elusid päästmas

Veel roosad ja röömsad Vereandja Ka Võrumaa ringkonna 14 julget naiskodukaitsejad kasutasid agaralt võimalust lihtsa vaevaga kedagi teist aidata Kuna mõni naine oli esimest korda sellises olukorras, kus nõel torgatakse veeni ja sealt pea 500 ml verd kellegi teise elu päästmiseks välja pumbatakse, siis oli mõnus näha, et muu rahva seas sibas umades särkides kaasvõitlejad, kes vajadusel kätt hoiavad ja ülesse turgutavad 10.-11. august sai Võru linnas tunni ajaga päästa kellegi teise elu. Nimelt oli Võrus ringreisil Tartu Ülikooli Kliinikumi Verekeskuse doonortelk, kus kõik soovijad said verd loovutada.

Võru naised elusid päästmas

www.naiskodukaitse.ee © 2021 » Naiskodukaitse