Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Välitoitlustuse erialavõistluse esikoht läks Pärnumaale Välitoitlustuse erialavõistluse esikoht läks 30. septembrist 2. oktoobrini toimus Tallinnas üleriigiline Naiskodukaitse välitoitlustuse erialavõistlus, sedapuhku juba viiendat korda. Välikoka kursus Välitoitlustuse erialavõistluse esikoht läks Pärnumaale

Välitoitlustuse erialavõistluse esikoht läks Pärnumaale

Gertrud Väravas 3. okt. 2016

30. septembrist 2. oktoobrini toimus Tallinnas üleriigiline Naiskodukaitse välitoitlustuse erialavõistlus, sedapuhku juba viiendat korda.

Välitoitlustuse erialavõistluse esikoht läks Pärnumaale
Foto: Artjom Demidoff

Osales 14 ringkonda ning esimeseks tuli Pärnumaa ringkond, teise koha saavutas Jõgeva ringkond ning auväärse kolmanda koha pälvis Põlva ringkond.

 

Kaks päeva kestnud võistlusel hinnati välikokkade toiduvalmistamise oskuste kõrval hügieeninõuete täitmist, ohutust, kokkuhoidlikkust ja täpsust, aga ka meeskonna koostöövõimet, teravat silma ja kiirust. Kõige ajamahukam ja kaalukam ülesanne oli välikatlal õhtusöögi valmistamine, kusjuures portsude suurus, arv ja valmimisaeg olid täpselt ette määratud. Varem ettetellitud toiduainetest tuli valmistada õhtusöök 30 inimesele ja seejuures pidi 150-grammised portsud välja jagama ilma kaalu abita. ®ürii ja kohtunikud hindasid toidu maitse kõrval rangelt hügieeninõuetest kinnipidamist, portsude suurust ja seda, kas valmistatud kogus oli täpne.

 

Kuna välitingimustes toitlustamine sujub edukalt vaid siis, kui kogu tiim on pühendunud ühiste eesmärkide täitmisele, keskendus võistlus seekord suurel määral just koostöö hindamisele. Võistlejad pidid lahendama meeskonnatöö ülesande, milleks oli kinnisilmi välikatla poti tassimine, suunisteks vaid tiimikaaslaste sõnalised käsklused. Lisaks peab üks hea välikokk olema ka piisavalt osav täpsuskütt, et vajadusel oma üksus vastase käest päästa. Selle oskuse parim selgitati välja airsofti relvadest täpsust lastes.                        

Välitoitlustuse erialavõistluse esikoht läks Pärnumaale
Foto: Artjom Demidoff

Lisaks tuli panna teadmised proovile teooria tundmises, koostatud maketil vajasid väljaselgitamist köögi paiknemise vead ning ei puudunud ka kirjalik test.

Kuna pimedus on Eestimaal varajane saabuja ning tuleb ette, et metsas toitu maitsestades muudmoodi kui nina kasutades enam aru ei saa, millise maitseainega tegu, said võistlejad üllatusülesandena kinnisilmi maitseaineid nuusutades ära arvata, millega tegu.

 

Esimese võistluspäeva õhtul said osalejad reaalselt süüa teha. Varasemalt kodutööna ettevalmistatud menüüde ja kalkulatsioonide järgi valmistati toitu kaitseliitlastele, kes otse metsast õppuselt naasnutena hindasid söödud roogasid ning selgitasid välja oma lemmiktoidud.

 

Välitoitlustuse erialavõistlus toimub iga kahe aasta järel ning seal osalevad Naiskodukaitse vabatahtlikud välikokad.

 

Välitoitlustuse erialavõistluse esikoht läks Pärnumaale
Foto: Artjom Demidoff
Välitoitlustuse erialavõistluse esikoht läks Pärnumaale
Mõõduvõtmisel osalenud 14 neljaliikmelise võistkonna seas tunnistati parimaks pärnakad, keda esindasid seekord Kaire Nõmm, Margit Veltson ja Karmen Vesselov Pärnu jaoskonnast ning Ave Rallmann Saarde jaoskonnast. Foto: Berit Cavegn

FastLion CMS

Välitoitlustuse erialavõistluse esikoht läks

Välitoitlustuse erialavõistluse esikoht läks

Foto: Artjom Demidoff Osales 14 ringkonda ning esimeseks tuli Pärnumaa ringkond, teise koha saavutas Jõgeva ringkond ning auväärse kolmanda koha pälvis Põlva ringkond Kaks päeva kestnud võistlusel hinnati välikokkade toiduvalmistamise oskuste kõrval hügieeninõuete täitmist, ohutust, kokkuhoidlikkust ja täpsust, aga ka meeskonna koostöövõimet, teravat silma ja kiirust 30. septembrist 2. oktoobrini toimus Tallinnas üleriigiline Naiskodukaitse välitoitlustuse erialavõistlus, sedapuhku juba viiendat korda.

Välitoitlustuse erialavõistluse esikoht läks Pärnumaale

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse