Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Ühe päeva kolm tähendust Ühe päeva kolm tähendust Pika nädalavahetuse reedel tähistasid Orissaare jaoskonna naised märtsikuu 25. päeva erinevate tegevustega. Meie tegemistest said osa ka kodutütred Orissaare, Tornimäe ja Vanalinna rühmast ning samuti politsei esindajad. Foto: Gärolyn Saar ← Eelmine Eestile elav trio Järgmine → Akadeemilise jaoskonna naised kohtusid Kuressaare linnapea Madis Kallasega Ühe päeva kolm tähendust

Ühe päeva kolm tähendust

Raili Nõgu, Saaremaa rk

Pika nädalavahetuse reedel tähistasid Orissaare jaoskonna naised märtsikuu 25. päeva erinevate tegevustega. Meie tegemistest said osa ka kodutütred Orissaare, Tornimäe ja Vanalinna rühmast ning samuti politsei esindajad.

Ühe päeva kolm tähendust
Foto: Gärolyn Saar
Ühe päeva kolm tähendust
Foto: Gärolyn Saar

Koosviibimise avas jaoskaonna esinaine Anneli Pitk, süütasime küünla, oli küüditamise aastapäeva meenutamise ja mälestamise hetk. Paastumaarjapäevale kohaselt küpsetati pannkooke, mida siis ühiselt pidulikult koos pohlaõuna- ja maasikamoosiga maitsesime. Ei puudunud laualt ka traditsiooniline kohupiimakarask, kuivatatud kala, jõhvikamarjadega punane morss. Aseesinaine Ülle Sülla tegi põhjaliku ülevaate kevadise maarjapäeva kommetest.

Ühe päeva kolm tähendust
Foto: Gärolyn Saar

Seekord oli nimetatud päev ka suur reede ning lähenemas ülestõusmispühad. Mari Luup rääkis meile suure reede, vaikse laupäeva ning ülestõusmispühade ajaloost ning tähendusest. Ühiselt värvisime kuues erinevas tehnikas pühademune. Marleen Võting tutvustas laki kasutamise võimalusi kahel moel, Maidi Tilk näitas salvrätitehnikat, Ülle Sülla demonstreeris muna kaunistamist küünla abil ning toiduvärvidega, Anneli Pitk värvivõimalusi taimedega, oli ka tavalist pliiatsitega joonistamist. Tulemus oli ainulaadne ja võrratu. Ei puudunud ka traditsiooniline ennustamise koht, kus koer Vicky andis selgeid vihjeid, kes tänavu tanu alla saavad. Sidusime soovide puule ka paelad ning juttu jätkus meil õhtuni välja. Päev sai tegus ja igati meeldiv.

Ühe päeva kolm tähendust
Foto: Gärolyn Saar
← Eelmine
Eestile elav trio

FastLion CMS

Ühe päeva kolm tähendust

Ühe päeva kolm tähendust

Foto: Gärolyn Saar Foto: Gärolyn Saar Koosviibimise avas jaoskaonna esinaine Anneli Pitk, süütasime küünla, oli küüditamise aastapäeva meenutamise ja mälestamise hetk Paastumaarjapäevale kohaselt küpsetati pannkooke, mida siis ühiselt pidulikult koos pohlaõuna- ja maasikamoosiga maitsesime Pika nädalavahetuse reedel tähistasid Orissaare jaoskonna naised märtsikuu 25. päeva erinevate tegevustega. Meie tegemistest said osa ka kodutütred Orissaare, Tornimäe ja Vanalinna rühmast ning samuti politsei esindajad.

Ühe päeva kolm tähendust

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse