Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Südamenädal Südamenädal Südamenädalat tähistatakse juba aastast 1993. Sel aasal toimus 15. -21. aprillini ja kandis nime ,,Sinu sammud loevad…. ,, Ees ootab naiskodukaitse koormusmatk, edu ja jõudu kõikidele rajale minejatele ← Eelmine Kagu-Eesti metsavendade viimane vastupanu Järgmine → Meie kohus on meeles pidada ja mäletada Südamenädal

Südamenädal

Anu Jõgeva 24. aprillil 2013

Südamenädalat tähistatakse juba aastast 1993. Sel aasal toimus 15.-21.aprillini ja kandis nime ,,Sinu sammud loevad….,,

Südamenädal
Südamenädal

Vähene liikumine, suitsetamine, alkoholi liigtarbimine, ülekaal, vähene köögi- ja puuviljade söömine on peamised südamehaiguste riskitegurid.

 

Vastseliina jaoskonna juhatuse liikmed otsustasid oma samme lugeda eeskujuks teistele tegevliikmetele 14.aprillil algusega kell 10.00 kohaliku Konsumi eest.

Kaua oodatud kevade annab lõpuks endast elumärki ning nii langes mõnigi osaleda soovija kahjuks välja. Kes ehitas kavuhoonet, kes rassis metsas puudega….

 

On hea, et järjest rohkem oskavad inimesed väärtustada oma tervist ja panustavad parema enesetunde nimel väärtuslikku aega.

Kuna marsruut kujunes 25 kilomeetrit pikaks, siis sammude lugemine ununes küll sootuks.

 

Meie teekond viis esmalt Vastseliinast Kirikumäele Looduskaitsealal paikneva kauni  Kirikumäe järve äärde, kus kuulasime jääl kevadet ootavate sookurgede kurblikke hääli. Raskused toiduotsingutel, pesaloomisel panevad linnud ettearvamatutesse olukordadesse.

 

Edasi liikudes Kirikumäelt Illi suunas kohtasime tohutul hulgal metsloomade jälgi. Kuna metsa all veel kohati poolemeetrine lumi, oli korralik metsseapere kasutanud liikumiseks mitme kilomeetri jooksul just vahetult enne meie minekut, seda sama kruusateed. Oi seda fantaasiat ja ettekujutust, et kui vastu jookseks paras seakari. Milline oleks tegutsemine ja kui kiired kellegi jalad veel olla võiks ….

 

Kevad on poegimiste- ja pesaloomisteaeg ja metsloomad on  ärevil . Seda näitasid ka põtrade jäljed kogu  metsatee vältel.

Tallinn- Luhamaa maanteed ületades liikusime Illilt Vana-Vastseliina suunal, et visata pilk peale ka Piiskoplinnuse kevadeootusele… Hoolega toimuvad renoveerimistööd, võimas linnus on vaatamistväärt.

 

Piiskoplinnuse ehitamist alustati paastumaarjapäeval 25.märtsil 1342 Vana-Liivimaa ja Pihkvamaa piirile Tartu piiskopi maadele.

Linnuse juurde kuulub ka Valge Risti Legend. Kust olevat abi saanud ka pimedad ja kurdid. Rohkem infot Piskoplinnusest leiad lingilt:

http://www.vastseliina.ee:81/linnus/index.php?id=legend

 

Linnuse juurest viis tee edasi Vastseliina suunal. Jõudu jäi üle veel piisavalt, et kaasa haarata väike mälestus-meene mõnusast kõndimisest.

 

Tagasi Vastseliina jõudsime natuke peale kella 3 päeval. Jalgades ikka väike väsimus, mida ravisime Raili pool saunas leili võttes. Koju jõudse oli hea tunne, et on jaoskonnas naisi, kellega koos saab minna läbi nii tulest kui veest……

Mõtteis mõlgub juba uus retk. Kui nii edasi, siis järjest rohkem tundub, et 25 km on parasjagu jõukohane. Hea seltskond, hea ilm on need, mis annavad jõudu ja tahet korraldada sellised retkesid saabuval suvel veel mitmeid.

Rõuge-Vastseliina kompanii planeerib Neuhausen – Marienburgi (Vastseliina – Aluksne)  lõiku, mis 40 km pikkune. Selleks peame olema ju ettevalmistatud.

Kena kevadet kõikidele ja liikuge, liikuge, liikuge. Ees ootab naiskodukaitse koormusmatk, edu ja jõudu kõikidele rajale minejatele

Südamenädal

FastLion CMS

Südamenädal

Südamenädal

Vähene liikumine, suitsetamine, alkoholi liigtarbimine, ülekaal, vähene köögi- ja puuviljade söömine on peamised südamehaiguste riskitegurid Vastseliina jaoskonna juhatuse liikmed otsustasid oma samme lugeda eeskujuks teistele tegevliikmetele 14 Südamenädalat tähistatakse juba aastast 1993. Sel aasal toimus 15.-21.aprillini ja kandis nime ,,Sinu sammud loevad….,,

Südamenädal

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse