Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Pireti (v)eriline sünnipäev Pireti (v)eriline sünnipäev Naiskodukaitsjad peavad oluliseks panustamist oma kogukonna turvalisusesse. Üks hea viis selleks on kindlasti vereloovutus. Tallinna ringkonna liige Piret Jürman otsustas oma sünnipäeva sel aastal pisut erilisemalt tähistada, tehes oma 75. vereloovutuse. misasi?!? LNO! Pireti (v)eriline sünnipäev

Pireti (v)eriline sünnipäev

26. nov. 2017

Naiskodukaitsjad peavad oluliseks panustamist oma kogukonna turvalisusesse. Üks hea viis selleks on kindlasti vereloovutus. Tallinna ringkonna liige Piret Jürman otsustas oma sünnipäeva sel aastal pisut erilisemalt tähistada, tehes oma 75. vereloovutuse.

Piret sai Doonorifoorumist lisaks heateo võimalusele sünnipäevakingituseks ka tassi. Nüüd on tema doonoritasside kogus juba 46 eksemplari! Kuid sünnipäevalaps ei tähistanud oma erilist päeva üksi, vaid tegi seda koos teiste naiskodukaitsjatega ühtse verekonnana.
 
Regionaalhaigla verekeskus käivitas oktoobris verekonna projekti, kutsudes inimesi moodustama oma verekonda: koos aitame rohkem! Verekond on grupp ehk seltsing veredoonoreid, kes loovutavad verd koos, tehes sellest ühise ettevõtmise ja heateo. Oma verekonda võib leida liikmeid pere ja sõprade seast, töölt, koolist, huviringist, sporditrennist, laulukoorist ja mujalt.

 

Pireti (v)eriline sünnipäev
Natukene teistmoodi sünnipäev. 75 korra märk peidus tasside vahel. Foto: Piret Jürman
Seega registreeriti ära NKK verekond, kus on hetkel seitse naiskodukaitsjat. Esimesel kohtumisel olid verd loovutamas lisaks Piretile veel ka naiskodukaitsjad Mari, Janely ning Triin. Üks naistest seekord vereandmiseni paari pügala võrra liiga madala hemoglobiinitaseme tõttu ei jõudnud, kuid Piretil oli abinõu järgmiseks korraks kohe varrukast võtta. "Mul on ka seda juhtunud, aga kui jätsin vereandmispäevadel suure veejoomise hommikupoolikul ära, siis oli kõik korras," lohutas staa¾ikas doonor.
 
Kuna verekonna liikmete arv ei ole piiratud, siis on võimalik ka teistel naiskodukaitsjatel NKK verekonnaga liituda:
- Teavita Piretit oma soovist, saates talle kiri aadressile pjyrman[at]gmail.com. Piret lisab Su NKK verekonna liikmeks.
- Seejärel saad verd loovutada verekeskuses (Ädala 2, Tallinn) ja DoonoriFoorumis (Narva mnt 5, Tallinn).
- Registratuuris maini kindlasti ära, et kuulud NKK verekonda!
- Jaga oma heategu ka sotsiaalmeedias, teemaviideteks #verekond ja #nkkverekond.
Pireti (v)eriline sünnipäev
NKK verekond pärast heategu. Foto: Piret Jürman
******
Kui Sa aga ei ole naiskodukaitsja, kuid mõte ühiselt verd loovutada Sind kõnetab, siis tegutse järgmiselt:
- Leia oma verekonda liikmeid pere ja sõprade seast, töölt, koolist, huviringist jm.
- Pange oma verekonnale nimi.
- Registreerige oma verekond verekeskuses.
- Esindage entusiastlikult oma verekonda, käies regulaarselt verd loovutamas.
 
Täpsem info verekeskuse kodulehelt aadressil www.verekeskus.ee/verekond/
 

FastLion CMS

Pireti (v)eriline sünnipäev

Pireti (v)eriline sünnipäev

Piret sai Doonorifoorumist lisaks heateo võimalusele sünnipäevakingituseks ka tassi Nüüd on tema doonoritasside kogus juba 46 eksemplari! Kuid sünnipäevalaps ei tähistanud oma erilist päeva üksi, vaid tegi seda koos teiste naiskodukaitsjatega ühtse verekonnana Naiskodukaitsjad peavad oluliseks panustamist oma kogukonna turvalisusesse. Üks hea viis selleks on kindlasti vereloovutus. Tallinna ringkonna liige Piret Jürman otsustas oma sünnipäeva sel aastal pisut erilisemalt tähistada, tehes oma 75. vereloovutuse.

Pireti (v)eriline sünnipäev

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse