Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Ohutushoiu baasväljaõppe füüsilise enesekaitse instruktorite õppepäev Tartus Ohutushoiu baasväljaõppe füüsilise enesekaitse instruktorite 18. mail kogunesid Tartu Budoklubis üle Eesti erinevate ringkondade enesekaitse huvilised naiskodukaitsjad. naiskodukaitsja on Anna-Liisa Kerna! Järgmine → NKK Proov tagasi Tartus! Ohutushoiu baasväljaõppe füüsilise enesekaitse instruktorite õppepäev Tartus

Ohutushoiu baasväljaõppe füüsilise enesekaitse instruktorite õppepäev Tartus

Airin Laasma - Pärnumaa ringkond 20. mail 2024

18.mail kogunesid Tartu Budoklubis üle Eesti erinevate ringkondade enesekaitse huvilised naiskodukaitsjad.

Ohutushoiu baasväljaõppe füüsilise enesekaitse instruktorite õppepäev Tartus

Eesmärgiks oli tulevaste instruktorite koolitamine, kogemuste vahetamine, teadmiste ühtlustamine, ning kõigi esindatud ringkondade vahel paremate kontaktide loomine, et vajadusel koos tulevikus tunde anda, algajamaid edasi
aidata ja enesekaitse teemat üle Eesti kõigi instruktorite seas edendada.
Kohale tulnute seas oli naisi, kelle kogemustepagas oli suurem ja ka selliseid, kellel ei olnud varasemalt mitte mingit kogemust enesekaitsekursuste või muu sellisega. Soov oli õppida vägivallaga toime tulemist ja eluks vajalikke enesekaitseoskusi.
Õnneks oli naiskodukaitsjad juhendamas Tartu Budoklubi suurepärasel tasemel ja hästi koolitatud treenerid. Kogu õppepäev oli väga tihe ja aega kasutati maksimaalselt ära ning kõik oli väga hästi läbimõeldud. Alates soojendusest, kuni enesekaitse käe-ja jalalöökide, nende eest kaitsmiseni, haardest vabanemiste tehnikate harjutamiseni ning olukordade läbimängimiseni. Arutleti enesekaitsepiiri ületamise, enesekaitse põhitõdede ja teiste asjakohaste teemade üle. Osalejad olid väga innukad ja tegid kõike aktiivselt kaasa. Peab ütlema, et päris keeruline on isegi õiget tehnikat teades pääseda ründaja haardest. Naised vahetasid kogu õppepäeva jooksul paarilisi, et saaks tajuda erinevate inimestega võitlemise tehnikaid ja omavahel paremini tuttavamaks saada.

Ohutushoiu baasväljaõppe füüsilise enesekaitse instruktorite õppepäev Tartus
Ohutushoiu baasväljaõppe füüsilise enesekaitse instruktorite õppepäev Tartus

Lõpus andsid juba rohkem kogemust omavad naised ja Tartu Budoklubi treenerid
erinevaid nõuandeid, kuidas enesekaitse tundi tulemuslikumalt läbi viia ja millele peaks kindlasti tähelepanu pöörama. Pärast sellist õppepäeva said osalejad hea põhja alla ja sihi silme ette, et kuidas ja kuhu võiks edasi pürgida. Aga kindlasti peab veel palju harjutama ja enda jaoks kõik etapid läbi mõtlema. Osalejate emotsioonid olid pärast õppepäeva läbimist ainult positiivsed, sest kõik oli suurepäraselt ülesehitatud ja osalejaid said enesekindluse, kuidas võiks enda ringkondades ohutushoiu baasväljaõppe raames enesekaitse teemat käsitleda.

FastLion CMS

Ohutushoiu baasväljaõppe füüsilise enesekaitse instruktorite

Ohutushoiu baasväljaõppe füüsilise enesekaitse instruktorite

Eesmärgiks oli tulevaste instruktorite koolitamine, kogemuste vahetamine, teadmiste ühtlustamine, ning kõigi esindatud ringkondade vahel paremate kontaktide loomine, et vajadusel koos tulevikus tunde anda, algajamaid edasi aidata ja enesekaitse teemat üle Eesti kõigi instruktorite seas edendada Kohale tulnute seas oli naisi, kelle kogemustepagas oli suurem ja ka selliseid, kellel ei olnud varasemalt mitte mingit kogemust enesekaitsekursuste või muu sellisega 18.mail kogunesid Tartu Budoklubis üle Eesti erinevate ringkondade enesekaitse huvilised naiskodukaitsjad.

Ohutushoiu baasväljaõppe füüsilise enesekaitse instruktorite õppepäev Tartus

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse