Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Tartu ringkonna aasta 2023. naiskodukaitsja on Anna-Liisa Kerna! Tartu ringkonna aasta 2023 Anna-Liisa on olnud Naiskodukaitse liige juba 11 aastat. Anna-Liisa on valmistanud ette paraadüksuseid nii Eesti Vabariigi aastapäeva kui Võidupüha paraadiks, viimasel täitis Anna-Liisa ka rühmaülema rolli. Anna-Liisa on oma tegevuses Naiskodukaitses olnud kõigile eeskujuks ajaplaneerimise oskustega - kõiki oma vabatahtlikke kohustusi ja väljakutseid on ta täitnud säravalt, lõpetades samal ajal õpingud arstiteaduskonnas ja hiljem laste infektsioonhaigustearsti residentuuri ning töö kõrvalt Tartu Ülikooli Kliinikumi lastekliinikus. Anna-Liisat iseloomustatakse kui väärtuslikku kaaslast nii kaasvõitleja, instruktori kui juhina, kes väsimatult kannab endas põhimõtet “kes teeb, see jõuab“. ← Eelmine Heimlich, kompass ja kamavaht ehk sügisene baasväljaõppenädalavahetus Tartu ringkonnas Järgmine → Ohutushoiu baasväljaõppe füüsilise enesekaitse instruktorite õppepäev Tartus Tartu ringkonna aasta 2023. naiskodukaitsja on Anna-Liisa Kerna!

Tartu ringkonna aasta 2023. naiskodukaitsja on Anna-Liisa Kerna!

10. dets. 2023

Anna-Liisa on olnud Naiskodukaitse liige juba 11 aastat.Anna-Liisa on valmistanud ette paraadüksuseid nii Eesti Vabariigi aastapäeva kui Võidupüha paraadiks, viimasel täitis Anna-Liisa ka rühmaülema rolli. Anna-Liisa on oma tegevuses Naiskodukaitses olnud kõigile eeskujuks ajaplaneerimise oskustega - kõiki oma vabatahtlikke kohustusi ja väljakutseid on ta täitnud säravalt, lõpetades samal ajal õpingud arstiteaduskonnas ja hiljem laste infektsioonhaigustearsti residentuuri ning töö kõrvalt Tartu Ülikooli Kliinikumi lastekliinikus. Anna-Liisat iseloomustatakse kui väärtuslikku kaaslast nii kaasvõitleja, instruktori kui juhina, kes väsimatult kannab endas põhimõtet “kes teeb, see jõuab“.

Tartu ringkonna aasta 2023. naiskodukaitsja on Anna-Liisa Kerna!

Anna-Liisa Kerna on olnud naiskodukaitsja üksteist aastat ning sealjuures ilmekaks näiteks meie organisatsiooni mitmekülgsusest, tõestades ikka ja jälle, et tõepoolest on võimalused panustamiseks lõputud.

 

Vaevalt pool aastat pärast liitumist valiti Anna-Liisa jaoskonna juhatuse liikmeks ning kohe seejärel jaoskonna esinaiseks. Juhtimisülesannete täitmisel jääb silma Anna-Liisa süstemaatiline lähenemine ülesannete täitmisele ning püüd alati võimalikult palju oma üksuse naiskodukaitsjaid kaasata. Avalike suhete grupi juhi abina on Anna-Liisa võtnud enda kanda Tartu ringkonna sotsiaalmeedia postituste koordineerimise. Tema kirjatükid on sütitavad, kandes igal sammul Naiskodukaitse väärtusi ja põhimõtteid. Tema panust avalike suhete grupis tunnustati 2022. aasta lõpus Tartu ringkonna Aasta Tegutseja 2022 tiitliga. Oleme tänu Anna-Liisa tegevusele jäänud silma ka teistele ringkondadele ja nii kutsutakse meid rääkima meie eduloost, kuidas saada oma tegevustes rohkem nähtavale.

 

Anna-Liisa on asunud ka sõjaaja ametikohale Lõuna maakaitseringkonna staabis. Kui õppustel käimine ei ole alati tema enda ja Kaitseliidus teeniva kaitseväelasest abikaasa töögraafiku tõttu võimalik, siis otsib Anna-Liisa teisi võimalusi - näiteks aidates kaasa meditsiinivaldkonna edendamisele Lõuna maakaitseringkonnas toetades maakaitseringkonna meditsiinispetsialisti. Mullu läbis Anna-Liisa Kaitseväe Akadeemias kolm nädala pikkust kursust, et oma sõjaaja ametikohal veel paremini ülesandeid täita. Õppusel Ussisõnad toetas Anna-Liisa arstina Kaitseliidu üksuste formeerumist ja seda väga lühikese etteteatamisega.

 

Anna-Liisa on töökas, õpihimuline ning alati valmis ka õpitut jagama. Vabatahtliku instruktorina on ta silmapaistev tegutseja nii organisatsiooniõpetuse kui esmaabi instruktorina. Ta on jõudnud õpetada kodutütreid, noorkotkaid, kaitseliitlasi ja lõputul hulgal naiskodukaitsjaid. Lisaks iga-aastasele panustamisele Naiskodukaitse baasväljaõpetel juhtis ta 2022. aastal Tartu maleva tsiviilesmaabi kursust ning valmistas ette ka materjale “Ole valmis” äpi esmaabi peatükki.

 

Väga paljud Tartu ringkonna naiskodukaitsjad ei kujuta ilmselt riviõpet ilma Anna-Liisata ettegi - tänavu vastutas Anna-Liisa meie paraadüksuste ettevalmistuse eest nii Eesti Vabariigi aastapäeva kui võidupüha paraadiks, viimasel täitis Anna-Liisa ka rühmaülema roll. Lisaks rivioskuste õpetamisele toetas, motiveeris ja innustas Anna-Liisa kõiki naiskodukaitsjaid, kes tema selja taha asusid. Ilma Anna-Liisata poleks Tartu ringkonna rivikarbid kindlasti nii silmapaistvalt ühtlased ja ilusad.

 

Oma jaoskonna heaks lööb Anna-Liisa kaasa revisjonikomisjonis. Endise esinaisena teab ta hea revisjonikomisjoni töö väärtust ning panustab jaoskonna juhtide toetamisse läbi sisukate ettepanekute. Tunnen ise Anna-Liisat alates naiskodukaitsjaks saamisest 2020. aastal ning olen jaoskonna aseesinaisena saanud temalt nii oma juhirollis kui laiemalt palju inspiratsiooni, tuge ja nõu. Ka alusdokumentide tundmisele on Anna-Liisa lähenenud alati süvenenult ning on ka alati valmis panustama nende parendamisse.

 

Naiskodukaitsjaks olles on Anna-Liisa olnud kõigile eeskujuks oma ajaplaneerimise oskustega - kõiki oma vabatahtlikke kohustusi ja väljakutseid on ta täitnud säravalt lõpetades samal ajal õpingud arstiteaduskonnas (2014) ja hiljem laste infektsioonhaigustearsti residentuuri (2020) ning töö kõrvalt Tartu Ülikooli Kliinikumi lastekliinikus. Tütre sünni järel kui väikese lapse kõrvalt enam kõiki seniseid tegevusi teha ei jõudnud otsis Anna-Liisa südikalt uusi väljakutseid. 2022. aastal oli tema see, kes korraldas esimese eraldi kokkusaamise Tartu ringkonna emadele ning tema kaasautorlusel ilmus Naiskodukaitse noortest emadest artikkel Pere ja Kodu veebiversioonis. Anna-Liisa on ka “Anname au! Vestlused veteranidega” kohtumisõhtute sarja eestvedaja.

 

Igas rollis, mille Anna-Liisa võtab, märkab ta inimesi enda ümber ning teab, et just iga vabatahtlik on Naiskodukaitse suurim väärtus. Anna-Liisa paneb mängleva kergused asjad juhtuma - ta ei pelga ise toimetada ning innustab oma eeskuju ja pimestava naeratusega ka teisi tegutsema. Ka pole miski inimlik talle võõras - kuigi Tartu naised said 2023 Võidupüha paraadi drillis tunda ka tema nõudlikkust ning suurt tähelepanu detailidele, on sageli just Anna-Liisa see, kes puhkepausi naljaga sisse juhatab.

 

Anna-Liisa vabatahtlikult kulutatud tunnid sageli otseselt välja ei paista. Ta kannab Naiskodukaitse väärtusi igal hetkel ja igal pool ning mõistab, et selleks, et vabadust hoida, tuleb endast anda. Anna-Liisa on väärtuslik kaaslane nii kaasvõitleja, instruktori kui juhina, kes väsimatult kannab endas põhimõtet “kes teeb, see jõuab". Anna-Liisa põhimõttekindlus, väärtushinnangud ja jäägitu pühendumine igale ülesandele teeb temast aasta naiskodukaitsja väärilise igal tema Naiskodukaitses tegutsemise aastal.

Tartu ringkonna aasta 2023. naiskodukaitsja on Anna-Liisa Kerna!

FastLion CMS

Tartu ringkonna aasta 2023

Tartu ringkonna aasta 2023

Anna-Liisa Kerna on olnud naiskodukaitsja üksteist aastat ning sealjuures ilmekaks näiteks meie organisatsiooni mitmekülgsusest, tõestades ikka ja jälle, et tõepoolest on võimalused panustamiseks lõputud Vaevalt pool aastat pärast liitumist valiti Anna-Liisa jaoskonna juhatuse liikmeks ning kohe seejärel jaoskonna esinaiseks Anna-Liisa on olnud Naiskodukaitse liige juba 11 aastat.Anna-Liisa on valmistanud ette paraadüksuseid nii Eesti Vabariigi aastapäeva kui Võidupüha paraadiks, viimasel täitis Anna-Liisa ka rühmaülema rolli. Anna-Liisa on oma tegevuses Naiskodukaitses olnud kõigile eeskujuks ajaplaneerimise oskustega - kõiki oma vabatahtlikke kohustusi ja väljakutseid on ta täitnud säravalt, lõpetades samal ajal õpingud arstiteaduskonnas ja hiljem laste infektsioonhaigustearsti residentuuri ning töö kõrvalt Tartu Ülikooli Kliinikumi lastekliinikus. Anna-Liisat iseloomustatakse kui väärtuslikku kaaslast nii kaasvõitleja, instruktori kui juhina, kes väsimatult kannab endas põhimõtet “kes teeb, see jõuab“.

Tartu ringkonna aasta 2023. naiskodukaitsja on Anna-Liisa Kerna!

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse