Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitsjad käisid „ Rebasejahil“ Naiskodukaitsjad käisid „ Rebasejahil“ Kuidas tekkis mõte korraldada „ Rebasejaht“? Selleks peab alustama veidi kaugemalt. 14. 06. 2023 korraldas Kaitseliidu Järva maleva sidespetsialist Janek Tšeljadinov meile kaardiõppe maastikul, olime sellest nii vaimustuses, et soovisime tulevikus seda korrata. Janek oli lahkesti nõus. Tal olevadki rada, mida tal on vaja, et keegi läbi teeks ning nimetas selle „Rebasejahiks“. aprillil Naiskodukaitsjad käisid „ Rebasejahil“

Naiskodukaitsjad käisid „ Rebasejahil“

26. mail 2024

Kuidas tekkis mõte korraldada „ Rebasejaht“? Selleks peab alustama veidi kaugemalt. 14.06.2023 korraldas Kaitseliidu Järva maleva sidespetsialist Janek Tšeljadinov meile kaardiõppe maastikul, olime sellest nii vaimustuses, et soovisime tulevikus seda korrata. Janek oli lahkesti nõus. Tal olevadki rada, mida tal on vaja, et keegi läbi teeks ning nimetas selle „Rebasejahiks“.

Naiskodukaitsjad käisid „ Rebasejahil“

See ei tähenda sugugi selle armsa metslooma jahtimist vaid rebasejahil otsitakse antenniga signaali igas punktis, mille ristumisel lõpuks leitakse, kus „Rebane“ end peitis. See on punane väike täpike kaardil. Sellest läks aega mööda ja 4-5.11.2023 toimusid Järva side-ja staabi eriala grupi korraldatud õppepäevad Humalas koostöös Riigikaitse Rügement MTÜ-ga ja Vahur Hanko eestvedamisel. Üks paljudest instruktoritest oligi meie enda sidespetsialist Janek. Pärast pikka päeva naelutas Janek naised hilisööni ennast kuulama erinevatel teemadel.

 

Saanud sealt kinnitust, et KiMKR naised võiksid koos rohkem toimetada, selleks kutsus Alutaguse sidegrupi juht meid veebruari alguses kokku ja hakkasime uueks aastaks plaane tegema. Saigi seal esimest korda mainitud, et Järval plaanis„ Rebasejaht“ ning Janek paneb meile raja maha. Siis tuligi teistelt ära tundmine, et jah, teil on see mees. Vastasin, et võime välja laenata, aga soovime heas korras tagasi.Järva side-ja staabierialagrupil on vedanud, et meil on selline entusiast, kes on alati nõus meid aitama. Seekord kaasas Janek raja ettevalmistamisse Roosna-Alliku Üksikkompanii liikme Raid Saar´e.
Ootasime osalema 20 naist KiMKR-st. Kutsusime ka Rapla naisi, sealt liitus meiega kolm, Virust 1, Alutaguselt 1 ning suur rõõm, et Järva esindatus oli 5 naist. 

Kuidas meil siis läks? Kell 8 hommikul hakkas meil kogunemine maleva staabis, 8.30-9.45 oli raadiojaamade instruktaaž ( SEM, ICOM, Pao Feng ) Kell 10 läks esimene viieliikmeline grupp rajale Kõrgessaare parklast ja 15 min pärast järgnes teine grupp. Igas järgnevas punktis on ülesanne anda leitud sõnum ühega neist raadiojaamadest. Seejärel leida antenniga signaali abil kus võiks olla „rebane“. Kanda see kaardile ja suundade ristumiskoht ongi Rebase asukoht.

Meie täname kõiki naisi,kes kuuma trotsides ja heas tujus raja läbisid. Päeva lõppedes andsid instruktorid Janek ja Raid tulevikuks lubaduse teha Rebase jahi VOL2 next level. Jääme ootama!

 

Side ja staabierialagrupi juht Helena Aare ja juhi abi Reelika Lippur.

FastLion CMS

Naiskodukaitsjad käisid „ Rebasejahil“

Naiskodukaitsjad käisid „ Rebasejahil“

See ei tähenda sugugi selle armsa metslooma jahtimist vaid rebasejahil otsitakse antenniga signaali igas punktis, mille ristumisel lõpuks leitakse, kus „Rebane“ end peitis See on punane väike täpike kaardil Kuidas tekkis mõte korraldada „ Rebasejaht“? Selleks peab alustama veidi kaugemalt. 14.06.2023 korraldas Kaitseliidu Järva maleva sidespetsialist Janek Tšeljadinov meile kaardiõppe maastikul, olime sellest nii vaimustuses, et soovisime tulevikus seda korrata. Janek oli lahkesti nõus. Tal olevadki rada, mida tal on vaja, et keegi läbi teeks ning nimetas selle „Rebasejahiks“.

Naiskodukaitsjad käisid „ Rebasejahil“

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse