Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitse Tallinna ringkond tunnustas aastapäevaüritusel parimaid Naiskodukaitse Tallinna ringkond tunnustas On tore tõdeda, et armas traditsioon tähistada Tallinna ringkonna sünnipäeva on endiselt rohkearvulise osavõtuga. Eriti arvestades, et jõulukuu on paljudel väga tihedalt erinevate perekondlike sündmustega täis planeeritud. Palju õnne Tallinna ringkond! Te olete imelised! ← Eelmine Kaitseliidu Tallinna maleva laste jõulupidu ja maailma parimad kommipakid Järgmine → Toompea jaoskond tegi aastakokkuvõtteid Naiskodukaitse Tallinna ringkond tunnustas aastapäevaüritusel parimaid

Naiskodukaitse Tallinna ringkond tunnustas aastapäevaüritusel parimaid

Liina Valner 21. dets. 2018

On tore tõdeda, et armas traditsioon tähistada Tallinna ringkonna sünnipäeva on endiselt rohkearvulise osavõtuga. Eriti arvestades, et jõulukuu on paljudel väga tihedalt erinevate perekondlike sündmustega täis planeeritud.

Naiskodukaitse Tallinna ringkond tunnustas aastapäevaüritusel parimaid
Uute liikmete vande andmine. Foto: Marit Viiding

Salme Kultuurikeskus, kus 4. detsembril lõppeva aasta tublimaid tänati ning mööduva aasta tegevustele pilk peale heideti, on kindlasti ka suurepärane koht sellise sündmuste tähistamiseks, sest ajalooline hoone ning ajalooline organisatsioon sobivad imehästi ühes rütmis hingama.

 

Paari tunni sisse mahtus mitmeid innustavaid sõnavõtte nii organisatsiooni juhtide kui ka külaliste poolt ning meelelahutuslikke etteasteid. Kaitseväe orkestri ansambli andekad noormehed suutsid naistes aga tekitada sellise elevuse, et nad lausa aplausiga tagasi kutsuti.

 

Osalesin ise sellel sündmusel esimest korda, sest värske liikmena oli mul vaja vana aasta lõpetada piduliku vande andmisega. Tallinna ringkonna esinaine Anneli Looken sõnas vahetult enne vande andmist, et mäletab ka ise seda ülevat tunnet ning väikest värinat südames, kui ta omal ajal staa¾ikamate naiskodukaitsjate ees seistes pühaliku tõotuse andis ning just nii see oligi.

Naiskodukaitse Tallinna ringkond tunnustas aastapäevaüritusel parimaid
Tallinna ringkonna Aasta naiskodukaitsja 2018 - Vive Pandis. Foto: Marit Viiding

Ma ei ole väga suur pabistaja, ent teiste uute liikmete seas publiku ees seistes tuli korraks klomp kurku küll. Just selle patriootliku emotsiooni pealt, mis mind terve elu vallanud on.

 

Vannet lause lause haaval korrates käisid mitu korda peast läbi avakõnest meelde jäänud Vastseliina Gümnaaisumi 6 aastase Steni luuleread:

 

„Mis ka ei juhtuks, on Eestimaa kallis,

isegi siis, kui kõik päevad on hallid.

Võõrsilgi olles, sind igatsen ma

nagu kõik teised eestlased ka.“

 

Tänusõnasid jagati loomulikult palju, nende hulgas ka värsked emad. Beebid nõuavad küll palju aega ning tähelepanu, ent ometi on nad kõik leidnud aega ka organisatsiooni tegevusse panustada.

 

Kõiki tänukirju ja tunnustusi ei ole lihtsalt võimalik ühte loosse kirja panna, kuid on selge, et tublidus ei tule tööta. Kõik Tallinna ringkonna naised panustavad aastast-aastasse igapäevaselt tükikese oma vaba aega nii ringkonna kui ka üldiselt Naiskodukaitse ning Kaitseliidu tegemistesse. Kes rohkem, kes vähem, ent kõigile jagub vaid kiidusõnu.

 

Näiteks kui eelmisel aastal saavutasid Tallinna ringkonna tublid naised side- ja staabiassistentide erialavõistlusel väärika II koha, siis sellel aastal osalesid naised toitlustusgrupi erialavõistlusel ja tulid sealt koju tubli III kohaga.

 

Lisaks märgiti aga ringkonna juhatuse poolt ära ka sel aastal tiitlid AASTA KULP, kelleks on Anu Marjamägi, AASTA SUKAVARRAS, kelleks osutus Piret Jürman ning AASTA  PADRUNiks sai tituleeritud Anu Asu.

 

AASTA LUGU 2018 laureaatideks said Marit Viiding ja Maiu Müürsepp loo eest „Ka naine võib hea sõdur olla“.

 

AASTA ÜRITUSED 2018 kategoorias oli sel aastal lausa kaks võitjat: „Ööorienteerumine“ ja „Evakuatsiooniõppus“, mille eest said tänatud Akadeemilise ja Nõmme jaoskonna esinaised ning evakuatsiooniõppuse peakorraldaja Gertrud Väravas.

 

Õhtu lõppedes kuulutati välja ka kauaoodatud Tallinna ringkonna AASTA NAISKODUKAITSJA tiitel. 2018 aastal sai selleks naerusuine, teotahtest ja energiast pakatav Vive Pandis, kelle kohta saab lähemalt lugeda siit.

 

Palju õnne Tallinna ringkond! Te olete imelised!

FastLion CMS

Naiskodukaitse Tallinna ringkond tunnustas

Naiskodukaitse Tallinna ringkond tunnustas

Uute liikmete vande andmine Foto: Marit Viiding Salme Kultuurikeskus, kus 4 On tore tõdeda, et armas traditsioon tähistada Tallinna ringkonna sünnipäeva on endiselt rohkearvulise osavõtuga. Eriti arvestades, et jõulukuu on paljudel väga tihedalt erinevate perekondlike sündmustega täis planeeritud.

Naiskodukaitse Tallinna ringkond tunnustas aastapäevaüritusel parimaid

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse