Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitse 96. aastapäev Naiskodukaitse 96 aastapäev 2. setembril 1927. aastal loodi Kaitseliidu eriorganisatsioon " Kodukaitse naisühing". Sellest on aastate jooksul välja kujunenud enam kui 3800 liikmeline Naiskodukaitse. Pildistas ürituse fotograaf ← Eelmine Barrus 30 Järgmine → August Võrumaa ringkonnas Naiskodukaitse 96. aastapäev

Naiskodukaitse 96. aastapäev

Virve Üprus 14. sept. 2023

2.setembril 1927.aastal loodi Kaitseliidu eriorganisatsioon " Kodukaitse naisühing". Sellest on aastate jooksul välja kujunenud enam kui 3800 liikmeline Naiskodukaitse.

 

2.septembril 1927.aastal loodi Kaitseliidu eriorganisatsioon "Kodukaitse naisühing".

Sellest on aastate jooksul välja kujunenud enam kui 3800 liikmeline Naiskodukaitse.

Organisatsiooni 96. sünnipäev toimus seekord laupäeval ja asukohaks Toosikannu Puhkekeskeskus, Raplamaal, mis sobis ideaalselt selliseks pidulikuks ürituseks.

  Varahommikul hakkas peopaika liikuma ka Võrumaa delegatsioon. Kaia bussiroolis, lisaks veel Anneli ja Silja. Antslast said peale Eleri ja Elina, Urvastest liitus allakirjutanu.

   Uhke peosaal mahutas igast ringkonnast esinduse ja kokku tuli üle 200 kaunites vormides tegusat naist.

  Pidupäevakõne pidas esinaine Airi Tooming. Ta tegi kokkuvõtte möödunud aasta tegevusest.  Poolaasta kokkuvõttetest ilmnes, et  maakaitseüksustesse kuuluvatest naiskodukaitsjatest osales tegevustes 93, 2% . See on parim näitaja Kaitseliidus.

 Tõsise õppusena võib võtta ka laulu ja tantsupeo toitlustamist, kus osales 170 naiskodukaitsjat ja kaitseliitlast. Said kogemuse, kuidas piiratud tehnilises tingimustes ja kitsas ajaruumis toitlustada kümneid tuhandeid osavõtjaid. Vajadusel saaksid hakkama  ka kriisiolukorras.

 Külaline, Kaitseliidu ülem kindralmajor Riho Ühtegi, tõi tervituskõnes esile NKK suurt aktiivsust. Organisatsiooni liikmed on saanud teadmisi, mis kõikjal üle Eesti kodukohtades moodustavad võrgustiku ja kedagi hätta ei jäeta.

  Kaitseminister Hanno Pevkur oma kõnes ütles elevust tekitanud mõtte. " Mis oleks, kui NKK olemas ei oleks? Siis tuleks teid välja mõelda, või teha asju poolikult"

 Külalistest võttis veel sõna Kodutütarde peavanem Ave Proos.

 Pidupäevakõnede järgselt tunnustati tublimaid.  Liiliaristi III klassi teenetemedali said Harju ringkonna naiskodukaitsja Pille Veitmaa ja Järva ringkonnast Taive Saar.

 Antud teenetemedal on organisatsiooni kõrgeim tunnustus.

 Jagati ka staa¾imärke neile, kes on tegutsenud enam kui 25 aastat.

 Edasi jätkus sünnipäev juba vabamas vormis. Lõunaks  pakuti hirvepraadi. Selline eriline valik oli võimalik tänu Toosikannu hirveaiale. 

 Lisaks oleks olnud võimalik ka tutvuda Toosikannu Puhkekeskusega ja ehk isegi hirvi ja muid metsloomi safaril vaadelda. Õnnetuseks sadas pea pidevalt ja ladinal. Aga nüüd on teada veel üks koht, kuhu minna perega või sõpruskonnaga. 

  Üks väike nüanss veel, see tegi meie laudkonna elavaks vestlusringiks ja me saime tunda ennast tõeliste daamidena.  Puht juhuse tõttu sattus meie lauda istuma Kaitseliidu ülemveebel Andri Harkmann. Teistel laudkondadel sellist luksust ei olnud.

  Kodutee on alati lühem, kui võõrsile sõit. Anneli ja Silja mängisid haaravat mängu, üles tuli märkida kõik automargid, mis Türi -Võru teekonnal vastu tulid. Milline firma kõige rohkem oli esindatud, tuleks küsida hasartsete  mängijate käest. Pool seltskonnast lahkus bussist Antslas. 

  Tänud kindlakäelisele bussijuhile Kaiale. Temal oli ikka täis tööpäev.

    Elagu Eesti ja tema tublid naiskodukaitsjad!

 

   Urvaste jsk esinaine Virve Üprus 

Naiskodukaitse 96. aastapäev
Ühispilt. Pildistas ürituse fotograaf
← Eelmine
Barrus 30

FastLion CMS

Naiskodukaitse 96 aastapäev

Naiskodukaitse 96 aastapäev

2 septembril 1927 2.setembril 1927.aastal loodi Kaitseliidu eriorganisatsioon " Kodukaitse naisühing". Sellest on aastate jooksul välja kujunenud enam kui 3800 liikmeline Naiskodukaitse.

Naiskodukaitse 96. aastapäev

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse