Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Minu naine on naiskodukaitsja ehk Meite mehed oma naestest Minu naine on naiskodukaitsja Naiskodukaitse moto on, et väärtustame kodumaad. Lisaks sünnimaale väärtustame ka enda naisi, nii eile, täna, homme kui ka kõik järgnevad päevad, aastad . . . Naistepäeva puhul esitasime enda liikmete kallimatele mõned korrektselt tõsised ja toredalt lustakad küsimused, mis puudutavad veidike Naiskodukaitset ja veidi rohkem nende naisi. Oma mõtteid olid meelsasti nõus jagama Eveli abikaasa Urmas, Anni elukaaslane Andre, Eve teinepool Taavi ja Erge kaasa Toomas. Tähtpäevad ← Eelmine Janne Mets: „Oluline on teha õige valik!“ Järgmine → Saaremaa ringkonna esinaisena jätkab Mare Kirr Minu naine on naiskodukaitsja ehk Meite mehed oma naestest

Minu naine on naiskodukaitsja ehk Meite mehed oma naestest

Eve Tuisk, Saaremaa rk 8. märtsil 2018

Naiskodukaitse moto on, et väärtustame kodumaad. Lisaks sünnimaale väärtustame ka enda naisi, nii eile, täna, homme kui ka kõik järgnevad päevad, aastad ... Naistepäeva puhul esitasime enda liikmete kallimatele mõned korrektselt tõsised ja toredalt lustakad küsimused, mis puudutavad veidike Naiskodukaitset ja veidi rohkem nende naisi.

Oma mõtteid olid meelsasti nõus jagama Eveli abikaasa Urmas, Anni elukaaslane Andre, Eve teinepool Taavi ja Erge kaasa Toomas.

Minu naine on naiskodukaitsja ehk Meite mehed oma naestest

1. Mis tunne tekib enda naist laigulises või pidulikus vormis nähes?

 

Andre: Olen oma naise üle nii uhke. Rinnus pakitseb lausa.

 

Urmas: Ega laigulises polegi väga näinud. Aga pidulikus vormis on päris uhke värk. Ja eriti uhke, kui kusagil marssimas on. Kuigi mulle tundub, et pidulik vorm muudab teda rangemaks. Siis ei tohi keegi isegi kõrval lollitada.

 

Taavi: Uhke tunne. Vorm sobib talle hästi. Kõige ägedam juhus oli siis, kui ma ise jäin lastega koju, et minu naine saaks osaleda maleva patrullretkel. Varem ma käisin nendel ikka ise.

 

Toomas: Laigulises vormis nähes mõtlen, et kuhu sa, haige ja vana inimene, ronid. Pidulikus vormis kena vaadata.

2. Kui su naine tuleb järjekordselt koosolekult koju ja teatab, et nüüd on tal järgmine õppus, suurem üritus või pidu, siis kuidas sa sellele reageerid?

 

Toomas: Las läheb!

 

Urmas: Ahah, noh selge siis.

 

Taavi: Üritusi, kus ta osaleb, on nii palju, et mul vahel lähevad need segi.

 

Andre: Õppuse puhul väga hea, siis saan rahulikult sõpradele külla minna. Muidu ei leia aega selleks. Kui pidu on koos kaaslasega, siis mul on hea meel, et saab pidusse. Aga kui naine üksi läheb, siis on hea tunne, kui ta sinna kutsutud on … ikkagi naiskodukaitsja ju.


3. Kui tihti te kodus sõdurisuppi sööte?

 

Andre: Mis asi see on?

 

Urmas: Mitte üldse. Kuna peamiseks kokaks on meespere, kes seda teha ei oska.

 

Taavi: Ma teen tihti suppi ja muid toite, kui naine on õhtul kaua ära juhatuse, avalike suhete grupi ja muudel koosolekutel.

 

Toomas: Siis, kui supikeetmisest üle jääb.

Minu naine on naiskodukaitsja ehk Meite mehed oma naestest
Pilt: Kadri Paomees

4. Kui sul oleks võimalik üheks nädalavahetuseks saada Naiskodukaitse tegevliikmeks, siis mida sa selle ajaga tahaksid teha?

 

Urmas: Õpiks sõdurisuppi tegema.

 

Taavi: Tahaksin osaleda kultuurigruppide võistlusel ja seal etenduses esineda.

 

Toomas: Metsas teeks sõduri baaskursuse läbi, laseks püssi!

 

Andre (kelle naine on sideüksuses): Tahaksin minna suurõppusele ja rääkida meestele sidest, kuidas asjad käima peavad nii, et need ka toimiksid.

Minu naine on naiskodukaitsja ehk Meite mehed oma naestest
Pilt: Kadri Paomees
Minu naine on naiskodukaitsja ehk Meite mehed oma naestest
Pilt: Merle Rüütel

 

5. Kui naine kutsub sind üritusele kaasa kas enda kaaslaseks või appi korraldama, siis kas lähed kohe sama suure entusiasmiga nagu su naine?

 

Urmas: Ma ei usu, et samale entusiasmi tasemele oleks võimalik jõuda. Aga kaasa lähen küll.

 

Andre: Ikka lähen suure entusiasmiga … väga huvitavaid asju ju need naised ajavad.

 

Toomas: Talgutele lähen rõõmuga kaasa, teistele üritustele küll ei viitsi.

 

Taavi: Olen saanud panna oma naise kaaslasena tavavormi selga sellistele vastuvõttudele minekuks, kuhu mind ennast pole kutsutud. Naiskodukaitsjast abikaasa avab uusi uksi ja võimalusi:) Nüüd on tulekul Siil, kus paistab, et saame kõrvuti sama tööd teha. Ootan seda põnevusega, sest olen oma naise aktiivset toimetamist Naiskodukaitses siiani valdavalt kõrvalt vaadanud.

 

6. Lisaküsimus (ära guugelda ega küsi oma naiselt) – kas sa tead, mis on Naiskodukaitse esinaise nimi?

 

Urmas: Jah tean – Airi Tooming. Saaremaa ringkonna aseesinaist tean ka.

 

Andre: Nime ei mäleta, aga nägu tuleb meelde (pilti näidates tundis ära Saaremaa ringkonna esinase Mare Kirri).

 

Toomas: Saaremaal on Mare Kirr, aga üle-eestilist ei tea.

 

Taavi: Airi Tooming – ise teadsin, ei guugeldanud.

FastLion CMS

Minu naine on naiskodukaitsja

Minu naine on naiskodukaitsja

1 Mis tunne tekib enda naist laigulises või pidulikus vormis nähes? Andre: Olen oma naise üle nii uhke Naiskodukaitse moto on, et väärtustame kodumaad. Lisaks sünnimaale väärtustame ka enda naisi, nii eile, täna, homme kui ka kõik järgnevad päevad, aastad ... Naistepäeva puhul esitasime enda liikmete kallimatele mõned korrektselt tõsised ja toredalt lustakad küsimused, mis puudutavad veidike Naiskodukaitset ja veidi rohkem nende naisi.Oma mõtteid olid meelsasti nõus jagama Eveli abikaasa Urmas, Anni elukaaslane Andre, Eve teinepool Taavi ja Erge kaasa Toomas.

Minu naine on naiskodukaitsja ehk Meite mehed oma naestest

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse