Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Meie juhid Värskas Meie juhid Värskas Novembri teisel laupäeval mõtisklesid Värskas NKK Võrumaa ringkonna vabatahtlikud juhid Tõnu Niilo (OÜ Retkeke) arutleval suunamisel juhi olemuse, omaduste ja selleks olemiseks vajalike oskuste üle. Pildistas Tõnu Niilo ← Eelmine Persoonilugu Järgmine → November Võrumaa ringkonnas Meie juhid Värskas

Meie juhid Värskas

Anneli Kivimäe 29. nov. 2023

Novembri teisel laupäeval mõtisklesid Värskas NKK Võrumaa ringkonna vabatahtlikud juhid Tõnu Niilo (OÜ Retkeke) arutleval suunamisel juhi olemuse, omaduste ja selleks olemiseks vajalike oskuste üle.

Meie juhid Värskas
Pildil meie õppepäeva läbiviija Tõnu. Pildistas Anneli Kivimäe
Meie juhid Värskas
Arutelu käib. Pildistas Anneli Kivimäe

 

 

 

 

 

 

 

Novembri teisel laupäeval mõtisklesid Värskas NKK Võrumaa ringkonna vabatahtlikud juhid Tõnu Niilo (OÜ Retkeke) arutleval suunamisel juhi olemuse, omaduste ja selleks olemiseks vajalike oskuste üle.

Olime kõik nõus, et juht on isik, kes tegeleb teiste (ehk siis järgijate või oma meeskonna) juhtimisega, seega ta alustab teemakäsitlust ka alati esimesena. Juhi olulisim roll eesmärgi püstitamisel on selgus, mida järgijatelt lõpptulemuseni jõudmisel oodatakse.

Koolitusel tuletasime ühiselt juhi omadusi – neid sai kokku tõsine hulk, millest suurem osa olid kaalult ikka positiivsed, aga tõime välja ka mõned negatiivsed, millest paar üksikut suundusid vaagimise tulemusena lausa juhile vajalike omaduste hulka.

Isikuomadustest ainuüksi juhiks olemiseks paraku ei piisa, hea juhtimistulemuseni viib tegelikkuses ikka pidev ja ränk töö. Just järjekindlus on siin oluline, see on nö organisatsiooni sisese kultuuri loomine, mis annab ühtse aluse tegevuste mõistmiseks. Tegijate ühine arusaam ülesandest leevendab juhtimiskoormust – see tähendab ka vastastikust usaldust ehk et ühed teavad, mida teised teevad. Sageli on just usalduse puudumine põhjuseks, miks meeskond ei tööta või siis puudub (igaühel konkreetne) vastutus. Vastutus ülioluline, see annab teatud kuuluvuse - see on kokkulepe, mis pole ainult juhi kanda, vaid on iga osaleja roll oma meeskonna tegevuses. Ühine arusaam annab tegemiste osas nn teatud ennustatavuse ehk siis nö tööriistakasti. Juhtidel ongi lihtsam tegutseda, kui on eelnevalt paigas üldised pidepunktid, samas enda arengu ja pädevuse eest vastutab ta möödapääsmatult ise.

Mulle meeldis koolituselt see (siil),  et kui sa võtad endale ülesande olla juht, siis 1) oled kindel, et oled selles teemas nr 1 maailmas; 2) oled kindel ehk tead, kuidas mõõta oma edu ehk tulemusi; 3) teed siin just seda, mis paneb su silma särama ehk tunned selle teema või tegevuse vastu kirge.

Juhil peabki olema paras annus inspiratsiooni ja kirge, mis motiveerib meeskonda läbi ülesande soorituse lõpptulemuseni kaasa tulema. Samas on juhil vajalik jälgida, kes sõidab temaga nö ühes bussis – kui keegi soovib teemast lahkuda, siis on otstarbekas seda lubada.

Väga üldistatult võib juhtimist kui teemat kokku võtta: ei ole valesid otsuseid, on suured riskid.

Meie koolitus oli tore, mõnus oli heas seltskonnas arutleda selle „miski“ üle, mis paneks nö kaasreisijatel silma särama ja mida heal juhil peaks teema vedamiseks leiduma tublisti rohkem kui järgijatel.

 

An4

Meie juhid Värskas
Ühispilt. Pildistas Tõnu Niilo
← Eelmine
Persoonilugu

FastLion CMS

Meie juhid Värskas

Meie juhid Värskas

Pildil meie õppepäeva läbiviija Tõnu Pildistas Anneli Kivimäe Arutelu käib Novembri teisel laupäeval mõtisklesid Värskas NKK Võrumaa ringkonna vabatahtlikud juhid Tõnu Niilo (OÜ Retkeke) arutleval suunamisel juhi olemuse, omaduste ja selleks olemiseks vajalike oskuste üle.

Meie juhid Värskas

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse