Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Mälestushetked Kaitseväe kalmistul Mälestushetked Kaitseväe kalmistul 28. oktoobril jätkasime traditsiooniga: Lääne jaoskonna eestvedamisel korrastati Kaitseväe kalmistut. Osalesid Lääne jaoskonna naised ja Lääne malevkonna mehed. Järgmisel aastal uuesti! Autor: Kersti Simon Ajalugu Kultuur ← Eelmine Mis on peakoka lemmiktegevus ehk „Köögivillak“ Järgmine → Pühapäev panniga Mälestushetked Kaitseväe kalmistul

Mälestushetked Kaitseväe kalmistul

Mari Koks 7. nov. 2017

28. oktoobril jätkasime traditsiooniga: Lääne jaoskonna eestvedamisel korrastati Kaitseväe kalmistut. Osalesid Lääne jaoskonna naised ja Lääne malevkonna mehed.

Sel aastal alustasime Trivimi Velliste Kaitseväe kalmistu tutvustusega. Trivimi Velliste on väga hea n-ö teejuht ning väga teadlik toimunust, seega saime kalmistu osas korraliku ülevaate ja ka palju targemaks.

 

Saime teada, et arhitekt Edgar Kuusik on mitme Kaitseväe kalmistu monumendi autor. Vabadussõja vähejuhtide monumendi originaalsisemus toodi 1990ndate alguses Žiguliga ettenäitamisele, kuid oleks peaaegu tooja poolt uue rakenduse leidnud, kuna tol ajal oli kiire ning ei saadud aru, millega täpsemalt tegu. 1940. aastal tegi skulptor Juhan Raudsepp Vabadusristi kavaleride mälestussamba, mille pidulik avamistseremoonia jäi Nõukogude sõjabaaside tuleku tõttu ära. 1950. aastate algul lasid Nõukogude võimud samba õhku. Praegune mälestussammas on pandud kokku originaalosadest ning tänapäevastest tükkidest. 

Mälestushetked Kaitseväe kalmistul
Autor: Kersti Simon
Mälestushetked Kaitseväe kalmistul
Autor: Kersti Simon

Pärast ringkäiku tegime väikese tee ja saiakeste pausi. Seejärel panime haudadele küünlad ning lilled. Kuna ilm oli külm ja lumi oli maas, siis kahjuks lehtede riisumine jäi sel aastal ära. Järgmisel aastal uuesti!

Mälestushetked Kaitseväe kalmistul
Autor: Kersti Simon
Järgmine →
Pühapäev panniga

FastLion CMS

Mälestushetked Kaitseväe kalmistul

Mälestushetked Kaitseväe kalmistul

Sel aastal alustasime Trivimi Velliste Kaitseväe kalmistu tutvustusega Trivimi Velliste on väga hea n-ö teejuht ning väga teadlik toimunust, seega saime kalmistu osas korraliku ülevaate ja ka palju targemaks 28. oktoobril jätkasime traditsiooniga: Lääne jaoskonna eestvedamisel korrastati Kaitseväe kalmistut. Osalesid Lääne jaoskonna naised ja Lääne malevkonna mehed.

Mälestushetked Kaitseväe kalmistul

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse