Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Maastikuotsinguõppus ,,PÕRGUHAVVA 2013' Maastikuotsinguõppus ,,PÕRGUHAVVA 2013' Aheliku moodustamine metsas ← Eelmine Nädalavahetus Kaitseväe Meditsiinikeskuse taktikepi all Järgmine → Väljakaevamised Hindriku talus Maastikuotsinguõppus ,,PÕRGUHAVVA 2013'

Maastikuotsinguõppus ,,PÕRGUHAVVA 2013'

Anu Jõgeva 14. juulil 2013
Maastikuotsinguõppus ,,PÕRGUHAVVA 2013'
Ilus lind- Piirivalve salga helikopter, õppusel osaleja
Maastikuotsinguõppus ,,PÕRGUHAVVA 2013'
Kaitseliidu otsijad

Olen  osalenud reaalselt mitmetel otsingutel maastikul.  Samuti korraldasin aastal 2012 koos politsei, piirivalve ja Põlva – Võru  naiskodukaitse naistega õppuse „Otsimine ja päästmine “.

 

Seekordne õppus viis meid Rõugesse ja mastaabilt kordades suurem. Kaasatud oli politsei, päästeamet, kiirabi, Kaitseliit, naiskodukaitse ja Piirivalve lennusalk koos helikopteriga ja rajal jälgsid tegevust vaatlejad, kes ei sekkunud.

 

Otsimisahelik oli väga pikk ning oma eelnevaid kogemusi arvestades tundus, et seda on kohutavalt raske hallata ahelikujuhtidel. Samuti oli maastik kohati nii keeruline, tundus nagu oleks vihmametsa sattunud. Lisaks üleujutatud kopratiigid, mis olid ääristatud tohutute aukudega, meetrikõrgused  teravad odaotstena sarnased vaiad tegid liikumise  ulmeliseks.  Nii tuli ka reaalselt osutada abi kaitseliitlasele, kes kukkus sellise vaia otsa. Jalavigastus oli päris tugev.

 

Legendi kohaselt oli meie ülesandeks  leida lennuõnnetuses kaduma jäänud lennuk ja seal peal olnud 2 inimest.  Osutada neile käepärast abi (olin rajal kui parameedik)

Otsimine ise kestis mõned tunnid. Leitud tegelastele osutati võimalikku abi ja õhtu oli lahendatud.

 

Mulle väga meeldis seekordne õppus just oma efektiivsuse poolest. Igaüks teadis oma kohta ja oma ülesannet. Suhtuti õppusesse tõsiselt ja vajalik kogemus saadi juurde.

Kõik käis nagu plaanitud - algus kell 17.00 ja lõpp 21.00

 

Minu arvamus õppusest on see et teeme nii hästi kui oskame ja nii vajalikke asju kui vajalikuks ja reaalseks peame.

 

Tänusõnad korraldajatele.

 

Maastikuotsinguõppus ,,PÕRGUHAVVA 2013'
Aheliku moodustamine metsas

FastLion CMS

Maastikuotsinguõppus ,,PÕRGUHAVVA 2013'

Maastikuotsinguõppus ,,PÕRGUHAVVA 2013'

Ilus lind- Piirivalve salga helikopter, õppusel osaleja Kaitseliidu otsijad Olen osalenud reaalselt mitmetel otsingutel maastikul Samuti korraldasin aastal 2012 koos politsei, piirivalve ja Põlva – Võru naiskodukaitse naistega õppuse „Otsimine ja päästmine “

Maastikuotsinguõppus ,,PÕRGUHAVVA 2013'

www.naiskodukaitse.ee © 2021 » Naiskodukaitse