Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Lõuna-Võru jaoskonna motivatsiooniüritus Võsul Lõuna-Võru jaoskonna motivatsiooniüritus Võsul Lõuna-Võru jaoskond korraldas motivatsiooniürituse enda jaoskonnale Naiskodukaitse õppe- ja puhkekeskuses Võsul ajavahemikul 30. 06 - 02. 07. ← Eelmine Võrumaa tuletoojad 2023 Järgmine → Minu emotsioonid paraadist ja Maakaitsepäevast Lõuna-Võru jaoskonna motivatsiooniüritus Võsul

Lõuna-Võru jaoskonna motivatsiooniüritus Võsul

Anne Tammiste 6. juulil 2023

Lõuna-Võru jaoskond korraldas motivatsiooniürituse enda jaoskonnale Naiskodukaitse õppe- ja puhkekeskuses Võsul ajavahemikul 30.06 - 02.07.

Lõuna-Võru jaoskonna motivatsiooniüritus Võsul
Lõuna-Võru jaoskonna motivatsiooniüritus Võsul

 

 

 

 

 

 

 

 

Osavõtt enda jaoskonna poolt jäi kesiseks. Kuid arudaadav ka, sest paljudel olid muud kohustused seoses noorte laulu- ja tantsupeoga ning kindlasti oli ka
neid, kel oli pilet ostetud Retrobestile, kus ise jalga keerutada. Seega sai kutse saadetud kogu Võrumaa ringkonna naiskodukaitsjatele ning lõpuks olime meil tore seltskond koos 13 inimese ja ühe vahva koera näol.
Planeeritud oli veeohutuse koolitus ning arutelu selle üle, kuidas värvata uusi liikmeid. Kahjuks meist mitte tingitud põhjustel jäi veeohutuse koolitus ära. Alternatiiviks sai sealkandis olevate muuseumite ja mõisate külastamine.
Kõige esimesel õhtul, kui kohale jõudsime panime paika toidukorrad ning nende eest vastutavad. Väitoidlustusel saadud teadmisi sai kenasti rakendada, kõik sujus kenasti ning keegi nälga ei jäänud selle nädalavahetuse jooksul.
Laupäeva hommikul, kui oli söödud otsustasime minna Käsmule, kus asub ka Käsmu meremuuseum, mis tutvustab legendaarse kapeteniküla ajalugu. Eksponaadid kajastavad kõiki merega seotud valdkondi – meresõitu, kalapüüki, salakaubavedu, aga ka merd kui looduse osa ning foto- ja kujutava kunsti objekti. Käik oli hariv ning kauneid fotosid saime kõik oma erakogusse.

Kuigi ilm oli väga pirtsakas, esines hoovihma ning oli tuuline, siis sellest hoolimata leidsime ka tee Käsmu randa, kus sai üks karastav suplus
tehtud. Peale suplust suundusime Käsmu kirikusse, mis oli väike, aga armas. Sealsed hauaplatsid olid juba omaette vaatamisväärsus. Olles Käsmule ringi peale teinud otsustasime minna Vihula mõisasse, mis on pälvinud tiitli „Parim
ajalooline hotell Euroopas 2020.aasta“. Jalutasime ning nautsime seda võrratut ajaloolist miljööd. Teekond jätkus meil Sagadi mõisas, kus saime ka erinevalt Vihula mõisast käia 5 euro eest sees. Suure lisaväärtuse andis Sagadi mõisale seal asuv Metsamuuseum, mida me samuti saime külastada selle sama piletiga. Seal olid vahvad topised ning põnevad ja õpetlikud virtuaalsed mängud.
Õhtusöögi laua ääres arutasime teemat uute liikmete värbamine. Olime kõik üksmeelel, et selliste väljasõitude propageerimine enda tuttavate hulgas võib nii mõnelegi anda idee liituda meiega.
Viimaseks päevaks jätsime enese teadmata aga meeldiva üllatusena kõige ilusama mõisahoovi. külastuse – selleks oli Palmse mõisahoov. Sealne aed oli võrratu, sest seal saime mõisapreilide kombel tiigi kaldal oleval rõdul ,vihma sabinat kuulates , kohvi juua.

Lõuna-Võru jaoskonna motivatsiooniüritus Võsul

FastLion CMS

Lõuna-Võru jaoskonna motivatsiooniüritus Võsul

Lõuna-Võru jaoskonna motivatsiooniüritus Võsul

Osavõtt enda jaoskonna poolt jäi kesiseks Kuid arudaadav ka, sest paljudel olid muud kohustused seoses noorte laulu- ja tantsupeoga ning kindlasti oli ka neid, kel oli pilet ostetud Retrobestile, kus ise jalga keerutada Lõuna-Võru jaoskond korraldas motivatsiooniürituse enda jaoskonnale Naiskodukaitse õppe- ja puhkekeskuses Võsul ajavahemikul 30.06 - 02.07.

Lõuna-Võru jaoskonna motivatsiooniüritus Võsul

www.naiskodukaitse.ee © 2023 » Naiskodukaitse